Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[ Pregleda: 975 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lotosov cvet
ne radim
nigde
Srbija

Član broj: 318963
Poruke: 7
*.cpe.sattrakt.net.



+23 Profil

icon Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.05.2014. u 18:44 - pre 119 meseci
Danas sam bila da predam dokumenta za pasos u Subotickom konzulatu. Sve je proslo kao sto je vec jedan clan napisao : Procedura je sledeća:
Nazovete konzulat (može i neko drugi za vas) i zakažete termin. Kada dođete na zakazani termin, javite se brki koji je tamo nešto kao portir. On ima spisak onih koji imaju termine. Pronađe vas na spisku i uputi na jedan od dva šaltera.
Na šalteru predate rešenje o državljanstvu i lakcim kartja, kao i srpski pasoš. Ne trebate ništa da kažete. Dobro, ne baš ništa. Jedno uljudno Jo napot vas neće ubiti. Onda vam službenik kaže da sednete na jedno od mesta u sali.
Sedite tamo, i čekate dok vas ne prozove. Tada ponovo priđete istom šalteru. Pita vas na koliko godiuna želite pasoš. Naravno, reći ćete na 10. Zatim, vam kaže da stanete ispred kamere. Imate na podu iscrtane stope.
On vam kaže da gledate u objektiv. Odmah blago podignite bradu da vas ne bi morao upozoravati, a vi da ne razumete. Nakon slikanja videćete na displeju sliku, i pitaće vas da li ste zadovoljni. Dovoljno je samo da kažete jo les. Naravno, ako ne želite da vas opet slika.
Zatim ide ostavljanje otisaka. Ispred vas na toj spravi imate stakleni deo sa nekakvim fluorescentnim svetlom. To je u stvari skener za otiske. Stavljate sva četiri prsta (sem palca) odjednom. Prvo ide leva, pa desna ruka.
Nakon skeniranja otisaka potpisujete se elektronskom olovkom na polju iznad skenera za otiske. Isto kao i kod nas u SUP-u za LK ili pasoš.
Posle potpisivanja prilazite opet šalteru, službenik vam daje uplatnicu za NLB banku, i pita vas da li znate gde je ta banka, a banka se nalazi tik pored konzulata.
Idete u banku, uplatite taksu, i vraćate se kod istok službenika na šalter i dajete mu uplatnicu. Zatim vam daje papir sa vašim podacima da sednete i proverite da li su svi podaci tačni. Ako jesu to potvrđujete potpisom na predviđenom mestu, a ispod tog mesta imate još jedno mesto za potpis. Na tom drugom mestu potpisujete (ako želite) da pristajete da ih mailom obaveštavate o promenama podataka, gubitku pasoša i sl. Posle potpisivanja mu vraćate taj papir. Tada će vam pokazati vaš karton i na njemu broj telefona, i pitaće vas da li je to isti broj ili je menjan. Kada potvrdite da je ostao isti broj ili mu date neki drugi (možete čak i kontakt broj komšijin), on vam da da potpišete dva papira. Daje vam jedan od tih papira i kaže vam da ćete biti obavešteni telefonom.
Kada im stigne pasoš u konzulat, oni vas pozivaju na taj broj. Nije problem ako se javi i neko drugi. Ja nisam bio kući, pa se javila tašta, i oni su joj ostavili poruku za mene da je gotov pasoš, i da dođem u toku radnog vremena i da ponesem onaj papir sa sobom, koji sam dobio na predaji zahteva za pasoš.
Opet se javite onom istom brki, on vas opet uputi na jedan od šaltera, predate papir i sednete i čekate. Onda izađe jedna od službenica, prozove vas, da vam da potpišete još jedan papir da ste preuzeli pasoš, i uruči vam pasoš u koverti. I to je to. Hvala mu i meni je to mnogo znacilo Sluzbenici su izuzetno ljubazni od prvog dana kada sam predala dokumenta,na zakletvi gde nije bilo nikakve provere i sada na predaji dokumenata za pasos .Svima zelim da prodjete kao ja i da dobijete drzavljanstvo
Mirjana
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[ Pregleda: 975 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.