Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADOQuery problem kada zelim da korstim exeaplikaciju

[es] :: C/C++ programiranje :: ADOQuery problem kada zelim da korstim exeaplikaciju

[ Pregleda: 1828 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan tf
student, Fakultet tehnickih nauka Cacak

Član broj: 307010
Poruke: 97
*.drenik.net.



+2 Profil

icon ADOQuery problem kada zelim da korstim exeaplikaciju21.05.2014. u 07:41 - pre 120 meseci
Ovako napravio sam aplikaciju koja odabirom odredjenih podataka iz comboboxa i pod uslovom odredjenog datuma ispisuje u riportu odrdjene podatke za odredjene mesece, to sve funkcionise. Medjutim kada zelim da koristim exe aplikaciju napravim ini fille na sledeci nacin:
Code:

TIniFile *ini = new TIniFile(ExtractFilePath(Application->ExeName)+"proba.ini");

 String s = ini->ReadString("DEJAN", "a", NULL);

 String str = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;User ID=Admin;Data Source="+s+";Mode=Share Deny None;Jet OLEDB:Engine Type=17;";

 String x = ini->ReadString("Aleksandra", "d", NULL);

 String stra = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;User ID=Admin;Data Source="+x+";Mode=Share Deny None;Jet OLEDB:Engine Type=17;";

ADOConnection1->ConnectionString = str;

 delete ini;


, navedem tacnu adresu u ini file gde mi se nalaze te 2 tabele javlja mi sledecu gresku:

the microsoft jet database engine could not find the object make sure the object STATISTIKA exists and that you spell its name and the path name correctly.
Molim za pomoc..

 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: ADOQuery problem kada zelim da korstim exeaplikaciju21.05.2014. u 10:00 - pre 120 meseci
Pogledaj ovde:
http://www.elitesecurity.org/t...-sa-MS-Access-bazom-na-serveru
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: ADOQuery problem kada zelim da korstim exeaplikaciju

[ Pregleda: 1828 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.