Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Delphi Cyrlic -- Problem

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi Cyrlic -- Problem

[ Pregleda: 1254 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zezanje.co.yu

Član broj: 99979
Poruke: 72
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Delphi Cyrlic -- Problem29.12.2010. u 09:59 - pre 161 meseci
Pozdrav,

Znam da je bilo dosta tema vezano za ovaj problem, Ali nisam nista uspeo konkretno da pronadjem ovo sto mi je potrebno, problem je sledeci poceo sam pisati neku aplikaciju u delphi ali veoma mi je bitno da koristim cyrlic-u korstim bazu access podesio sam forme u delphi da su na RUSSIAN_CHARSET, kada korstim labele i Dbgride sve radi kako treba problem se inace javio kada sam hteo pomocu DBEDIT da iscitam neke stavke iz baze onda ide ono standradno ñååôå dali moze neko da mi pomogne i da me uputi sta da radim, nalazio sam na forumu neke unicode ali to ne ide :(
 
Odgovor na temu

rambo
Dejan Petković
Beograd

Član broj: 6095
Poruke: 190
*.static.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Delphi Cyrlic -- Problem29.12.2010. u 13:13 - pre 161 meseci
Koji je Delphi u pitanju, koji je Windows u pitanju i koja su regionalna podešavanja u Windowsu?
"There is a theory which states that if ever anybody discovers exactly what the
Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced by
something even more bizarre and inexplicable. There is another theory which states
that this has already happened."
-- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

zezanje.co.yu

Član broj: 99979
Poruke: 72
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Delphi Cyrlic -- Problem30.12.2010. u 13:15 - pre 161 meseci
Rambo hvala na odgovoru, uspeo sam resiti problem pomocu TNT komponete, u pitanju je win xp, delphi 7 a bazu korstim access.


Rambo ako moze jos jedno pitanje bio bi vam zahvalan, korsim access bazu kao sto sam reko ovu aplikaciju ce koristiti 4-5 racunara i svi ce isto vremeno unostii podatke e sada me zanima dali je dobro da koristim access bazu ili da uzmem neku drugu koja ce raditi lepse kroz.. mrezu ?
 
Odgovor na temu

rambo
Dejan Petković
Beograd

Član broj: 6095
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Delphi Cyrlic -- Problem02.01.2011. u 14:35 - pre 161 meseci
Ja lično ne volim Access kao RDBMS jer on nije pravi server baza podataka. Umesto njega ti za 4-5 korisnika preporučujem MS SQL Server 2008 Express (besplatan) ili eventualno Firebird (takođe free + Open source).

Ako radiš ozbiljnu aplikaciju u kojoj je bitan konkurentan rad više klijenata i ukoliko očekuješ da će ti ceo sistem vremenom rasti i da će klijent tražiti sve više i više novih mogućnosti, svakako preporučujem da odmah kreneš sa SQL Serverom. Imaj u vidu da SQL Server Express ima ograničenja, ali su ona zanemarljiva ako radiš manju aplikaciju. U svakom slučaju, ako praviš komercijalnu aplikaciju, svakako neće biti problem da kasnije pređeš na neku "full" verziju koja ta ograničenja nema.
"There is a theory which states that if ever anybody discovers exactly what the
Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced by
something even more bizarre and inexplicable. There is another theory which states
that this has already happened."
-- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi Cyrlic -- Problem

[ Pregleda: 1254 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.