Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Žene vole Linuxovce

[es] :: Advocacy :: Žene vole Linuxovce

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 14891 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Žene vole Linuxovce10.03.2010. u 15:40 - pre 171 meseci
Heh, evo ja imam problema sa Xom, zasto? Zato sto na laptopu koristim eksterni monitor, NEMAM GDE DA PODESIM da X ne ukljucuje (odnosno da ga odmah iskljuci) LDSV i da ostavi samo VGA (imam i hdmi ali nemam sta da bocnem tamo) i tako uvek pri butu imam kloniran ekran sa 1024x768 (jer je to maximalna zajednicka res. koju podrzavaju oba monitora) pa da udjem u KDE i da se macujem u Display Settings i da iskljucujem i prcim tamo ... Zasto? A da ne govorim da kada stavim nativ rezoluciju na ext. monitoru izgubim kursor :S Slog me hvata od takvih misterioznih problema..

Pricam za Kubuntu i openSUSE, to su poslednje distribucije koje sam probao... Ne cu ni da pominjem da u Ubuntu 9.10 ne mozes da se zakacis na net (pppoe) (jedino da rovaris po konzoli) ... Tested, tested da nema gde.
Kada sakupis 100 coveka da ti pricaju o svojim problemima sa linuxom, onda se uplasis .. Nadju se par coveka koja imaju volje, zelje, vremena ili ljubavi pa provode dane i dane podesavajuci ili nadajuci se da ce sledeci update da resi neki problem.. Ali za ovog Joe, tesko da je med i mleko.. Ima da provede 1244 dana podesavajuci sistem, sto njemu dodje bolje da za to vreme topi neki game ili sta vec (da se bori sa virusima ;P)

Necu da pominjem probleme sa hardware-om jer za to su odgovrne kompanije koje prave hw, da isporuce i drajvere, tako da se tu "oprasta' :) Ali evo .. instalirao sam kde 4.4 i nestao je network applet, odnosno njega nema, znaci zakaci se na net kako umes i znas.. itd.. (jbt, samo da se zakacis na net, moras u konzolu)

Sve u svemu, rana beta za desktop upotrebu. - Heh, sem za neke tako ;) (medju njima sam povremeno i ja)
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Žene vole Linuxovce11.03.2010. u 03:26 - pre 171 meseci
Citat:
Necu da pominjem probleme sa hardware-om jer za to su odgovrne kompanije koje prave hw, da isporuce i drajvere, tako da se tu "oprasta'


Sav "kršten" harver je uglavnom dobro podržan :)

A za kojekakve kineske igracke koje vrede isto koliko i onaj CD na kom dolaze drajveri... bas nas briga :)

Inace, treba konacno da dobijem HDMI kabl ovih dana (narucio sam),
pa cu da izvestim sa koliko tuge i bola je to proslo :)))

Nadam se da ce sve da radi OK, posto je kabl ko svetog petra kajgana.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Žene vole Linuxovce12.03.2010. u 19:50 - pre 171 meseci
Hehe, za divno cudo nikakvih problema sa DVI --> HDMI povezivanjem... :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Žene vole Linuxovce

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 14891 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.