Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

bios cooler problemi jednog pocetnika

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: bios cooler problemi jednog pocetnika

[ Pregleda: 2535 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

don chichi
Milos Trivun
BG

Član broj: 22392
Poruke: 18
62.193.142.*



Profil

icon bios cooler problemi jednog pocetnika22.03.2004. u 16:43 - pre 244 meseci
Nedavno sam kupio racunar
AMD XP 2500+barton box
MB asus a7v600-x
ostalo manje vise standardno
Imam 2pitanja ako neko moze malo da me uputi posto sam u kategoriji pocetnika
evo prvog
malo sam cackao bios da vidim sta ima i kako moze da se clockuje
malo sam mu menjao frekv magistrale i bios mi zaglavi ja restart i ponovo udjem
kad ono zakljucana ta clockovana frekv koju sam namestio ali ne mogu da je menjam zakljucana skroz,ja lupim load setup defaults i restart i on mi smanji frekv rada na 1.24GHz(inace je 1.83)i isto je zakljuca u biosu ja 2 puta restart i on ponovo mi dozvoli kao normalno
ustvari sta ja hocu da pitam posto mi je on nesto menjao s tim setup defaults kako da znam da vratim na staro odnosno gde da nadjem kako da bios dobro namestim uopste
drugo
imam box proc,i sad na njemu je cooler Dr.thermal bez ikakvog broja modela dok sam u drugoj radnji kasnije video isto barton 2500 box i ima hologram na cooleru pise AMD,kao da saznam koliko mi je dobar cooler i da li je to uopste za boxovane AMD standard posto na njemu samo pise Dr.thermal integrated tech
hvala na pomoci
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: bios cooler problemi jednog pocetnika22.03.2004. u 18:16 - pre 244 meseci
Na AMD kuleru ne pise "Dr.thermal integrated tech", tako da sigurno nemas BOX kuler, a pitanje je i za procesor... Skini kuler i na njemu procitaj sifru. Ne znam sad napamet, a mrzi me da trazim, jedno slovo u oznaci pretsavlja vrstu pakovanja - box ili tray.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: bios cooler problemi jednog pocetnika22.03.2004. u 23:12 - pre 244 meseci
Nije bas mnogo preporucljivo da cackas po BIOS-u ako si totalni pocetnik.Bolje
zamoli nekoga ko se razume u to da ti pokaze i objasni ono sto ti nije jasno pa tek
onda eksperimentisi.
Sto se procesora tice mislim da nije original BOX varijanta.Ako je temperatura u
granicama normale ( oko 40 do max. 60 C pri dugom punom opterecenju ) onda je kuler OK i dovoljan je.Ako je temperatura od pocetka rada preko 45 C menjaj kuler....
 
Odgovor na temu

Dj_Losmi
Milos Janjic
Beograd

Član broj: 30178
Poruke: 133
212.200.54.*



+2 Profil

icon Re: bios cooler problemi jednog pocetnika05.08.2004. u 13:18 - pre 239 meseci
Covece, ala su tebe zeznuli.
Nisu ti valjda rekli da je BOX, a na kuleru pise DR.Thermal.
`E covece to je bruka i sramota sta rade nasi "prodavci" hardvera.
Juce sam bio kod druga, posto je od kupio "Pentium 4".Kad sam malo bolje pogledao,ono naravno celeron, stavili mu memoriju na 266, katastrofa.
Posle mi bas bude zao sta rade obicnim ljudima koji nisu mnogo upuceni u racunare.
Jadni nekako skupe pare da kupe komp. a ovi ih oderu ko vola, u vale im neki krs.
Pozzdrav!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: bios cooler problemi jednog pocetnika

[ Pregleda: 2535 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.