Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Digitalno brojilo metercontrol st100fd

[es] :: Elektrotehnika :: Digitalno brojilo metercontrol st100fd

[ Pregleda: 6690 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slave74
novi sad

Član broj: 322754
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Digitalno brojilo metercontrol st100fd28.04.2014. u 22:45 - pre 120 meseci
Pozdrav, imam jedan problem, pa se nadam da neko moze da razjasni situaciju.
Elem, kupio sam garazu, koja se nalazi u novo izgradjenoj zgradi(sa jos dve garaze-ukupno tri).
Posto ne zivim u toj zgradi, izvodjac se obavezao da umesto zajednicke el. energije mi obezbedi posebno el. brojilo za garazu.
Posto je na zgradi postavljeno obavestenje od el. distribucije o potpisivanju ugovora sa vlasnicma stanova, otisao sam tamo, i pre potpisanog ugovora trazio da mi kazu ,koji prikljucak imam trofazni ili monofazni. Posto nisu u bazi podataka nasli brojilo koje odgovara broju garaze, vec samo brojilo garaza/e, rekli su mi da potpisem prvo ugovor, pa da zahtevam promenu posle na monofazno(ukoliko je trofazno), a i to nece moci, kazu dok ne uknjizim garazu, sto traje jedno godinu i po.
Nisam potpisao, zvao izvodjaca, on kaze ne zna to, i da ja treba samo da potpisem ugovor, sve ce dalje eps resiti.
Odem do zgrade ,pogledam brojilo(model iz naslova) ,pise lepo ispod broj moje garaze, i ima 4 automatska osiguraca ispod.
NAdjem podatak da je trofazno brojilo. E sad, u moju garazu ulazi samo kabal sa tri zice tj. monofazni. Znaci li to da iako je prikljucak trofazni, ja ne mogu imati tri faze u garazi sa postojecim kablom.
Ono sto me posebno brine, je to, da su mozda i ostale dve garaze prikljucene na to brojilo ostalim fazama, a ja cu ispasti ostecen,jer cu placati ostalima njihovu potrosnju.
Kako da proverim da li su nabrojilu prikljuceni jos neki uljezi, i ko je zaduzen da mi to proveri, jer u izvodjaca nemam poverenja.

Slike brojila nemam ,jer je mracno, al ima sajt njihov: http://meterandcontrol.rs/index.php?page=63
Hvala
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Digitalno brojilo metercontrol st100fd28.04.2014. u 23:42 - pre 120 meseci
Mogu samo da ti kazem da ne mogu nikako da te ostete, jer ces ti da placas onoliko koliko KW sati si potrosio na svom brojilu. Taj kabel sa tri zice koji ti dolazi u garazu tebe ne interesuje odakle se vodi, jer ce sat zabeleziti potrosnju od brojila ka tvojim potrosacima i to ti placas. Jedino da neko izvuce kabel iz tvog brojila :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

slave74
novi sad

Član broj: 322754
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Digitalno brojilo metercontrol st100fd29.04.2014. u 10:25 - pre 120 meseci
NIsam dobro objasnio ,pa nisi dobro razumeo. ED hoce da mi naplacuje trofaznu struju, a ja imam samo monofazni kabal, odn samo jednu fazu u garazi. Posto ima samo jedna uticnica, i jedna sijalica, ja bih uzeo monofaznu struju snage 2.3kw, sto je duplo jeftinija pretplata od najjeftinije trofazne.
Ono sto me vise brine, je to da su iz strujomera, koji se meni pripisuje, ostale faze dali na druge dve garaze.Onda bih bio i te kako ostecen, i to visestruko.
To bas ne mogu da proverim jer nemam kljuc od ormara ,niti od tih drugih garaza. Ne znam ni vlasnike istih.
Kome ja da se obratim , da to proveri, ili kako ja to da utvrdim. Posto je zgrada nova, a nemam kljuc od ulaza, te ne mogu da bas kontrolisem stanje na strujomeru.
 
Odgovor na temu

dvp
Beograd

Član broj: 304229
Poruke: 242
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+39 Profil

icon Re: Digitalno brojilo metercontrol st100fd29.04.2014. u 16:55 - pre 120 meseci
Investitor ima
dokument od ED koji se zove Odobrenje za priključenje ili Rešenje za priključenje.
Ako u njemu piše da je za garažu predviđeno 3f brojilo plaćaćeš stavke iz računa kao
za trofazno brojilo, tj. imaš mogućnost da jednovremeno povučeš snagu prema
3 limitatora koja su predviđena za priključak preko tog brojila. U tom slučaju to što je Investitor
doveo samo jednu fazu u tu garažu to je čisto njegov bezobrazluk i to rešavaš sa njim a ne sa ED.

Ukoliko u odobrenju piše 1 garaža a ti na licu mesta vidiš 3 garaže to budi sumlju da
je moguća varijanta koju si pomenuo a to je da ti je Investitor doveo u garažu samo jednu fazu
a ostale dve u druge garaže i da mu je namera da te zezne i da plaćaš struju i za druge.

Stvar reši sa Investitorom, ED ti tu ne može ništa pomoći. Ugovor sa ED ne potpisuj dok definitivno ne proveriš
šta ti Investitor prodaje. To si trebao da uradiš i pre nego što si kupio taj prostor.

Što se tiče provere instalacije od brojila do tvog prostora, moraš da dovedeš
majstora koji će da ti to proveri... i naravno treba da imaš pristup brojilu
i garažama na koje sumljaš.
 
Odgovor na temu

slave74
novi sad

Član broj: 322754
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Digitalno brojilo metercontrol st100fd29.04.2014. u 19:37 - pre 120 meseci
Sada sam bio do garaza, i pratio kanalice kablova. Do svih garaza, pa i do zajednickog svetla u holu graju se kablovi od glavne kanalice. To zaista ne mogu ispratiti..
Sto se tice istovremenog vucenje struje sa tri limitatora, pitam se da li sa jednom uticnicom, i kablom 3x2.5mm2 mogu povuci toliku struju , koliko bih placao.
Bez obzira na trofazno brojilo i tri(4) limitatora, moje misljenje je da sve dok nemam tri faze u samoj garazi, nemam ni trofaznu struju.
Investitor je tvrd za saradnju, tvrdi da je samo moje, i uopste ne zeli da se upusta u dokazivanje po cenu svadje, a to ne zelim.
Jednostavno necu potpisivati nista u ED, pa nek iskljuce struju..
Hoce li ed seci negde kabal, ili iskljuciti limitatore, kakav je nacin iskljucenja struje?
Hvala
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Digitalno brojilo metercontrol st100fd22.09.2022. u 08:22 - pre 18 meseci
Zdravo,
Zna li ko kako se podesava jeftina tarifa na ovom brojilu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Digitalno brojilo metercontrol st100fd

[ Pregleda: 6690 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.