Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rrad sa free panelima, prednosti i nedostaci

[es] :: Hosting :: Rrad sa free panelima, prednosti i nedostaci

[ Pregleda: 3526 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joca_012
Pozarevac

Član broj: 169341
Poruke: 266
*.peric.pro.



+1 Profil

icon Rrad sa free panelima, prednosti i nedostaci05.03.2014. u 21:00 - pre 123 meseci
Koristim zPanel za web hosting, delovao mi je najozbiljnije od svih besplatnih varijanti.

Sada uviđam neke nedostatke:

Domen koji sam kreirao sa admin nalogom trebao bi da bude korenski, tako sam bar predpostavio. Njega sam lepo podesio (bar se nadam), radi mi web, webmail, ftp, poddomeni i sve što mi je potrebno... Problem je kada kreiram korisnčiki nalog i kada sa njim dodam novi domen. zPanel mi za njega pravi nove DNS zapise kao i za onaj "korenski"?!? Kada mu promenim nameservere sa ns1.novidomen.tld i ns2.novidomen.tld na ns1.korenskidomen.tld i ns2.korenskidomen.tld i proverim na intodns.com, on mi vraća grešku, jer je u SOA zapisu ostao primarni ns - ns1.novidomen.tld, a kada ukucam u brauzeru novidomen.tld vraća mi zpanel login stranicu, a ne www direktorijum za domen novidomen.tld.

Očigledno je da zapisi nisu dobri i da njih ne mogu menjati iz panela, što mu je inače i svrha.

Gde grešim??
 
Odgovor na temu

joca_012
Pozarevac

Član broj: 169341
Poruke: 266
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Rrad sa free panelima, prednosti i nedostaci06.03.2014. u 11:48 - pre 123 meseci
Niko??
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Rrad sa free panelima, prednosti i nedostaci07.03.2014. u 14:01 - pre 123 meseci
ne bih znao da kategorisem 'najozbiljnije', ali licno koristim webmin / virtualmin kao ispomoc u upravljanju serverima.
vecinu stvari obavljam putem konzolem, ali su ove stvarcice korisne, posebno kada delegiras poslove.

webmin je pomoc, pre svega administratorima
virtualmin je koristan kada korisnicima delegiras ovlascenja. ima veliki broj opcija i moze se upravljati velikim brojem modula. Mislim da je u tom pogledu savrseniji od cpanela.

prednost je sto ovi paneli ne preuzimaju kompletnu kontrolu nad serverom. Broj nezeljenih efekata je mali, ali se preporucuje bekap pre svake sistemske akcije.
mnogi se zale da nije fensi, dakle, nije namenjen 'fensi' korisnicima.

sve ostale 'free' alatke kostaju zivaca i nisu se zadrzale na mojim sistemima duze od par sati...
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
*.cpe.vektor.net.

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Rrad sa free panelima, prednosti i nedostaci07.03.2014. u 16:52 - pre 123 meseci
Nisam koristio zpanel ali vecinu ostalih free panela jesam bar isprobao.Kod free panela je ipak potrebno malo vece znanje rada u konzoli dok premium paneli nastoje da obezbede vecinu opcija da mogu biti izvrsene preko panela.

Neku sredinu i fensi izgled :) nasao sa u webuzo panelu.Veoma jednostava,cak toliko jednostavan da se i pocetnici veoma lako snalaze.

Postoji free i premium varijanta i razlika je u tome sto u premium varijanti imate kompletan softaculous auto installer a u free varijanti ima free verzija softaculousa i jos par sitnica koje nisu strasne uglavnom sve sistemske aplikacije postoje u free verziji i sasvim je dovoljna free verzija ako koristis server samo za sebe.

I ima jos jednu veliku manu,webuzo je "one user control panel" sto znaci da nemozete kreirati hosting pakete i dozvoliti vise korisnickih naloga ali ni ovo ne smeta ako ga koristite samo za sebe. Demo verzija http://demo.webuzo.com/enduser/
 
Odgovor na temu

djordjevic_i
Ivan Djordjevic
Tf Cacak
Cacak

Član broj: 212093
Poruke: 176
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.codeart.in.rs


+2 Profil

icon Re: Rrad sa free panelima, prednosti i nedostaci20.10.2014. u 15:11 - pre 115 meseci
Da li je webuzo free? Videh na Vašem forumu da zahteva licencni key prilikom završetka instalacije?
Ivan Djordjevic
 
Odgovor na temu

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: Rrad sa free panelima, prednosti i nedostaci22.10.2014. u 15:52 - pre 115 meseci
Besplatan je
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
109.122.66.*

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Rrad sa free panelima, prednosti i nedostaci27.10.2014. u 22:32 - pre 115 meseci
Ima free licenca a ima i premium licenca koja se placa.Free licenca je sasvim ok i minimalne opcije su ostupne dok u premium verziji postoje dodaatne opcije kao sto su 350+ autoinstall skripti,irewall,nginx itd...Cak i ako koristis free verziju sve moze da se instalira kao i na premium ali moras to odraditi rucno dok u premium verziji su ti sve te opcije dostupne na jedan klik.

Free licencu mozes ovde naruciti http://www.webuzo.com/free
15 dana premium probnu licencu mozes besplatno naruciti ovde http://www.softaculous.com/clients?ca=webuzotrial
Premium licencu mozes ovde poruciti http://webuzo.com/pricing

Premium licenca za dedicated server se placa $5 mesecno
Premium licenca za VPS $2.5 mesecno

 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Rrad sa free panelima, prednosti i nedostaci

[ Pregleda: 3526 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.