Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PHP pomoc, kako da posaljem poruku svim korisnicima od jednom?

[es] :: PHP :: PHP pomoc, kako da posaljem poruku svim korisnicima od jednom?

[ Pregleda: 1871 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

XideMyID
n00b

Član broj: 306588
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon PHP pomoc, kako da posaljem poruku svim korisnicima od jednom?04.03.2014. u 14:21 - pre 123 meseci
Pozdrav,

potrebna mi je mala pomoc. Ovaj trenutni kod (dole) za svakog korisnika pravi posebno polje za unos poruke i dugme za slanje. Treba mi pomoc kako da prepravim ovaj kod da samo sa jednim poljem za unos poruke i jednim dugmetom za slanje posaljem svim korisnicima poruku. Pokusao sam na par nacina ali bez uspeha.

Unapred hvala.


Citat:

<?php
if ($NumOfUsers > 0) {
$i=1;
while ($rowUsers = mysql_fetch_array($resultUsers)) {
if($i%3==0)
print "</tr><tr><td colspan='2'>&nbsp;</td></tr><tr>";
?>
<td align="left">
<form id="<?php echo $rowUsers["id"] ?>" name="" method="post" onSubmit="return sendNotification('<?php echo $rowUsers["id"] ?>')">
<label><b>Name:</b> </label> <span><?php echo $rowUsers["name"] ?></span>
<div class="clear"></div>
<label><b>Email:</b></label> <span><?php echo $rowUsers["email"] ?></span>
<div class="clear"></div>
<div class="send_container">
<textarea rows="3" name="message" cols="25" class="push_message" placeholder="Type message here"></textarea>
<input type="hidden" name="regId" value="<?php echo $rowUsers["abc_regid"] ?>"/>
<input type="submit" value="Send Notification" onClick=""/>
</div>
</form>
</td>
<?php }
} else { ?>
<td>
User not exist.
</td>
<?php } ?>


[Ovu poruku je menjao XideMyID dana 04.03.2014. u 15:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.71.*



+257 Profil

icon Re: PHP pomoc, kako da posaljem poruku svim korisnicima od jednom?04.03.2014. u 15:34 - pre 123 meseci
Ne treba ti da prepravljaš ovaj kod, jer funkcija sendNotification zahteva id korisnika koliko vidim. Tebi treba da napraviš novu funkciju koja će to da ti uradi... i da posle napraviš formu sličnu ovoj koja neće imati kom korisniku da se pošalje već će unosom poruke da nova funkcija pošalje poruku svima...
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

XideMyID
n00b

Član broj: 306588
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PHP pomoc, kako da posaljem poruku svim korisnicima od jednom?04.03.2014. u 15:49 - pre 123 meseci
Hvala ti na odgovoru. Da li bi mogao malo da mi pojasnis ovo sto si napisao, ili da mi pomognes da to uradim, posto ne znam toliko php, znam ga dovoljno za neke sitne stvari ali ne i za pisanje funkcija, a ovo mi je stvarno sada potrebno da odradim da radi. Bio bih ti jako zahvalan.

Evo nasao sam tu funkciju u kodu:
Code:

        <script type="text/javascript">
            $(document).ready(function(){
               
            });
            function sendNotification(id){
                var data = $('form#'+id).serialize();
                $('form#'+id).unbind('submit');                
                $.ajax({
                    url: "send_notification_message.php",
                    type: 'GET',
                    data: data,
                    beforeSend: function() {
                        
                    },
                    success: function(data, textStatus, xhr) {
                          $('.push_message').val("");
                    },
                    error: function(xhr, textStatus, errorThrown) {
                        
                    }
                });
                return false;
            }
        </script>
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.71.*



+257 Profil

icon Re: PHP pomoc, kako da posaljem poruku svim korisnicima od jednom?04.03.2014. u 16:04 - pre 123 meseci
Ovo nije php, ovo je javascript. Taj javascript poziva php fajl send_notification_message.php sa parametrom.

Ovde smo radi da pomognemo ali ne i da sve uradimo, a da bi ti neko sve uradio imaš forum berza poslova pa tamo probaj da nađeš ko bi ti to odradio i za koje pare.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

XideMyID
n00b

Član broj: 306588
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PHP pomoc, kako da posaljem poruku svim korisnicima od jednom?04.03.2014. u 16:31 - pre 123 meseci
Koliko ja znam forum je mesto gde treba jedni drugima da pomazemo i da resimo neki problem ako mi to znamo, a taj drugi ne, tako sam ja uvek radio. Ako ti ne mozes/neces ti da mi pomognes naci ce se uvek neko drugi da mi pomogne ko to zna. Ako je tako kao sto ti kazes da mora sve da se plati onda ne shvatam svrhu foruma, nisam trazio da mi napravis sajt, iz programiras neki program, vec da mi pomognes da napisem par redova da to nesto sto sam zamislio radi. Jedna stvar je da sam zaposlen i da radim ovo nekom klijentu, nego sam student i ovo radim za sebe.

Tako ako je neko voljan da mi pomogne. Zahvaljujem
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.71.*



+257 Profil

icon Re: PHP pomoc, kako da posaljem poruku svim korisnicima od jednom?04.03.2014. u 17:04 - pre 123 meseci
Khm, pravilnik, tačke 3, 6 i 8...

Nisi se čak ni potrudio da pročitaš čemu ovaj forum služi.

Dakle, citiraću tebe:
Citat:
vec da mi pomognes da napisem par redova da to nesto sto sam zamislio radi

Da, da ti pomognemo, damo smernice, kao što sam u dva posta već uradio. Ne da ti mi uradimo posao.

Edit: posebno nas zanima deo
Citat:
Pokusao sam na par nacina ali bez uspeha.

i koji su to par načina.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

XideMyID
n00b

Član broj: 306588
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PHP pomoc, kako da posaljem poruku svim korisnicima od jednom?04.03.2014. u 17:21 - pre 123 meseci
Sva tri pravila koja si podvukao sam ih se pridrzavao.
3. Pravilo: Olaksao sam Vam, tako sto sam ostavio deo koji mislim da je problem
6. Pravilo: Ovo mi nije domaci zadatak, niti za klijenta, vec radim za sebe
8. Pravilo: Postavio sam izvorni kod

Tebi sam zahvalan za pomoc koju si mi napisao gore, ali mi ona nije dovoljna posto je ne mogu sa trenutnim znanjem primeniti, samo me je malo iznerviralo to sto si napisao da odmah moram nekome da platim, da sam to hteo i da mogu odmah bi nasao coveka, a ne bih pokusavao preko foruma da nadjem odgovor. A i forum koristim kao poslednju opciju i to samo kad ne mogu da nadjem resenje preko googla.

A od nacina koje sam pokusao, posto se kao sto sam rekao ne razumem previse u php, je to da sam probao da izvucem TextAria i Submit dugme posle WHILE petlje, jer sam mislio da cu na taj nacin da uspem da posaljem poruku na sve adrese od jednom. Tj dobijem jedno polje za unos i jedno dugme ali ne radi.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.71.*



+257 Profil

icon Re: PHP pomoc, kako da posaljem poruku svim korisnicima od jednom?04.03.2014. u 17:37 - pre 123 meseci
1) kod koji si ostavio nije konkretan problem.
2) "Domaći zadatak" je ovde u prenesenom značenju, u smislu da ti nećemo mi pisati kod.
3) da, postavio si kod, ali ne koji je relevantan za tvoj problem, što znači da nisi ni identifikovao problem.

Dalje, rekao sam ti koji fajl php poziva javascript, taj fajl ti treba, uz izmene prethodna dva koda:
1) u prvom kodu (php) ti ne treba da ide po bazi, ne treba "while" koji ispisuje iz baze, ne treba ispis korisnikovog username-a i maila, ne treba ti milijardu formi sa razlicitim id, treba ti jedna form, treba ti samo polje za unos poruke i dugme za submit. Submit čak i ne mora da ide na javascript, već samo na php fajl koji će da pošalje poruku svima.
2) u drugom kodu ti ne treba prosledjivanje id-ja, ne treba ti generalno ni ajax za to, ali ajde, može.

I finalno, php fajl koji treba da ti pošalje svima poruku, na ma koji to način on radio (jer ne znamo da li ti šalješ internu poruku bazi, mail ili nešto treće), treba da protrči kroz bazu korisnika i svakome tu poruku da prosledi (nešto kao u prvom php fajlu koji čita korisnika iz baze, pa umesto d pravi forme za svakog od njih, on šalje poruku tom korisniku).

Toliko možemo i hoćemo da pomognemo, da ti pišemo kod nećemo.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP pomoc, kako da posaljem poruku svim korisnicima od jednom?

[ Pregleda: 1871 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.