Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko ADB Rutera

[es] :: Wireless :: Pomoc oko ADB Rutera

[ Pregleda: 1908 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

betangin

Član broj: 321387
Poruke: 9
*.crnagora.net.



Profil

icon Pomoc oko ADB Rutera16.02.2014. u 02:40 - pre 124 meseci
Pozdrav, interesu je me da li je neko rijesio ovo. Naime imam ADB P.RG A4201G B-000-11A4-AY To je ADB Wireless ruter koji radi besprekorno. Ali posto igram Counter-Strike, imam ogroman problem sa pingom. Svakih minut ili malo manje ping mi skace na 400+ms i igra mi zabaguje na par sekundi i onda se vrati. Svasta sam pokusao u interfejsu rutera ali nema sanse da ovo mogu da rijesim. Cak i kada nema nikoga osim mene na mrezi svejedno se javlja isti problem.
Zelena linija je ping, i ovdje se vidi kako skace pa se vrati. Kao sto vidite na slici, ovo se ponavlja konstantno svaki minut, pokusavao sam da stopam vrijeme, ali nije odredjeno za kolko ce se javiti, nekad minut nekad minut ipo, ali ne moze me zaobici. Radi se o WI-FI konekciji. Nisam u mogucnosti da pokusam da se povezem lan kablom. Konekcija je izuzetno stabilna. Vidio sam da u jednom kaficu imaju isti ruter, pokusao sam da igram sa njihovog Wirelessa ali se javlja isti problem. Unaprijed zahvalan
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Pomoc oko ADB Rutera16.02.2014. u 11:45 - pre 123 meseci
Verovatno je u pitanju zagušenje etra a automatksi izbor kanala... što dovodi do promene frekfencije i ti izgubiš signal na 10 mikrosekundi...
Ne možeš mnogo da uradiš. Trebalo bi izabrati kanal sa najmanje zauzeća i fiksirati ga, pojačati malo izlaznu snagu, uključiti RTS/CTS i naravno ACK timing spustiti na što manju vrednost a da je link održiv...
nisam siguran da taj ruter sve to može... Da zaključimo, koliko para toliko muzike...
Ako ima QoS probaj da daš prioritet CS-u u odnosu na ostale servise...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Pomoc oko ADB Rutera16.02.2014. u 16:04 - pre 123 meseci
Fragmentacija bi ti resila probleme, manje bi izvlacio ali bi ping bio stabilan. Vidi dal taj ruter "fragmentation threshold"?
 
Odgovor na temu

betangin

Član broj: 321387
Poruke: 9
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko ADB Rutera18.02.2014. u 04:03 - pre 123 meseci
Citat:
Aleksandar Đokić: Fragmentacija bi ti resila probleme, manje bi izvlacio ali bi ping bio stabilan. Vidi dal taj ruter "fragmentation threshold"?

Nema :/
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pomoc oko ADB Rutera

[ Pregleda: 1908 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.