Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako i cime ofarbati glavu (mrezicu) mikrofona

[es] :: Muzička produkcija :: Kako i cime ofarbati glavu (mrezicu) mikrofona

[ Pregleda: 3838 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Kako i cime ofarbati glavu (mrezicu) mikrofona04.02.2014. u 23:14 - pre 123 meseci
Posedujem AKG C5900M mikrofon(e).

I, kao sto vidite na slici, mrezica mu je crna a samim tim i jako osetljiva. Pozajmio sam jedan jednoj drugarici i ona je nekako uspela zubima da ga izgrebe :) Ne pitajte me sta je radila i kako je to uspela. :)
Sve u svemu, kako ofarbati crnu glavu na mirkofonu a da ona ne postane pre svega cudna (cudne boje, drugacije od originalne) a posle niti otrovna, nedaj Boze, za nekog ko voli da usne skroz prisloni uz mrezicu, ili zube kao ova moja lujka od drugarice. ;)
Ja sam probao sa crnim markerom i boja nije bas crna vec bude nekako crvenkasta a i jako se brzo skine...
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Kako i cime ofarbati glavu (mrezicu) mikrofona05.02.2014. u 03:30 - pre 123 meseci
Imaš najmanje dve mogućnosti:
- da pažljivo odvrneš mrežastu kapicu, skineš sa nje unutrašnji tanak sunđer (da se ne bi na njega nalepila boja), očistiš je alkoholom od (eventualne) masnoće i odeš do nekog auto-lakirera. Zamoliš ga da špricne malo crne mat boje, da ne bi morao da kupuješ celu spray bocu.
- kupiš crni, žuti ili crveni zaštitni sunđer, kao dodatnu kapicu.
Ima ih svaka bolje opremljena prodavnica muzičkih instrumenata (u Szegedinu sigurno!), ne utiče na zvuk mikrofona, a služi i kao zaštita od kondenzacije vlage, koja se stvara od toplog daha pevača.

Što se tiče otrovnosti, mislim da ne postoji takva sintetička boja, koja nije, u izvesnoj meri, otrovna...pa ako se toliko bojiš, skini nitro-razređivačem svu boju sa mrežaste kapice.

Pozdrav



[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 05.02.2014. u 15:03 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Kako i cime ofarbati glavu (mrezicu) mikrofona

[ Pregleda: 3838 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.