Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ferihlorid kako rastvoriti

[es] :: Elektronika :: Ferihlorid kako rastvoriti

[ Pregleda: 3069 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikolapirot
Student
Srbija Pirot

Član broj: 235367
Poruke: 239
*.sc.ni.ac.rs.



+1 Profil

icon Ferihlorid kako rastvoriti29.01.2014. u 16:09 - pre 124 meseci
Uzeo sam da probam kako ferihlorid nagriza stampane plocice. Interesuje me sobzirom da sam kupio u granulama, da li svu kolicinu odma da rastvorim u pola litra vode (toliko pise u uputstvu) i kako da cuvam (dal mora da na hladnom ili nesto? Da on vremenom oslabi kao hidrogen? Da li moze da se radi sa njim i "na hladno" bez zagrevanja? Kada pravim rastvor dal mora voda da bude topla ili ne?
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

cat2kill

Član broj: 252782
Poruke: 11



+1 Profil

icon Re: Ferihlorid kako rastvoriti29.01.2014. u 18:15 - pre 124 meseci
Citat:
nikolapirot: Uzeo sam da probam kako ferihlorid nagriza stampane plocice. Interesuje me sobzirom da sam kupio u granulama, da li svu kolicinu odma da rastvorim u pola litra vode (toliko pise u uputstvu) i kako da cuvam (dal mora da na hladnom ili nesto? Da on vremenom oslabi kao hidrogen? Da li moze da se radi sa njim i "na hladno" bez zagrevanja? Kada pravim rastvor dal mora voda da bude topla ili ne?
Hvala unapred


500 grama granula feriklorida se rastvori u 1000mL (1L) destilirane vode, ako je voda topla, brže će se otopiti.
Može se čuvati na sobnoj temperaturi, ali možda bolje na hladnome, ma da osobno nisam primijetio nikakvu razliku.
Feriklorid je stabilan za razliku od hidrogena.
Što se tiče nagrizanja na hladno, može, ali traje duže i do tri puta. Preporučujem zagrijavanje feriklorida u nekoj emajliranoj ili staklenoj kadici do 50°C, osobno sam ga probao zagrijavati i u mikrovalnoj, ali kod toga treba biti VEOMA oprezan.

Hope it help :-) PLUR
- "I have betrayed your heart in fear of my own decline and you will never know about the tears I cried because of that soul that lies in chains." -
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Ferihlorid kako rastvoriti

[ Pregleda: 3069 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.