Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da iz Pythona pozovem funkcije iz nekog dll-a (treba mi za pristup I/O portovima)

[es] :: Python :: Kako da iz Pythona pozovem funkcije iz nekog dll-a (treba mi za pristup I/O portovima)

[ Pregleda: 4073 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.du.heimsnet.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Kako da iz Pythona pozovem funkcije iz nekog dll-a (treba mi za pristup I/O portovima)19.03.2004. u 20:13 - pre 244 meseci
Postoji DynWin koji u sebi sadrzi i calldll modul, koji omogucava da dinamicki pozoves funkcije iz bilo koje dll biblioteke.

Jedini (manji) problem je sto je DynWin linkovan za Python 2.1, ali mozes da skines sors i kompajliras za noviji ako koristis noviji.

Odgovor na drugo pitanje je py2exe i vec je bilo reci o tome u ovoj temi..

Pozdrav,
alex.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Kako da iz Pythona pozovem funkcije iz nekog dll-a (treba mi za pristup I/O portovima)19.03.2004. u 21:44 - pre 244 meseci
Pravio sam neke programčiće u VB za neke moje skalamerije što se kače na printer port ili na serijski port, pa bih hteo da ih prebacim na Python, radi edukacije, pravne sigurnosti bez ogromnih investicija, a bogami i eventualne portabilnosti na druge platforme. :)

Gledao sam u dokumentaciji, ali ako sam dobro razumeo, dll mora da bude linkovan za Python? Pošto nemam sors dll-a, može li tu nešto drugo da se učini?

A drugo pitanje: može li se .py kompajlirati u .exe, da ne moram svuda gde se koristi da instaliram python?


 
Odgovor na temu

[es] :: Python :: Kako da iz Pythona pozovem funkcije iz nekog dll-a (treba mi za pristup I/O portovima)

[ Pregleda: 4073 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.