Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporucite banku :)

[es] :: Ekonomija :: Preporucite banku :)

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 141865 | Odgovora: 792 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.mediaworksit.net.



+105 Profil

icon Re: Preporucite banku :)25.01.2014. u 08:41 - pre 124 meseci
U AIK SMS stiže samo za promene na dinarskom - tekućem računu, za devizni ne.
 
Odgovor na temu

TSCZ88
Nema
Nema

Član broj: 321626
Poruke: 1
95.180.16.*



Profil

icon Re: Preporucite banku :)25.02.2014. u 13:19 - pre 123 meseci
Da li sa MasterCard-om AIK banke moze da se placa u inostranstvu,ako je vezan za dinarski racun?
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)25.02.2014. u 13:32 - pre 123 meseci
^
Može.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: Preporucite banku :)06.03.2014. u 10:17 - pre 123 meseci
Imam već dugo debitni račun u Intesi i aktiviran e-banking. Sve radi odlično, održavanje na mesečnom nivou izađe samo 125 dinara, internet kartica svuda prolazi, ali provizija za plaćanje e-bankingom ubija. 60 dinara po transakciji. Svaki put. Kod HIT računa prvih 5 besplatno, a onda 30 dinara po nalogu. Nije problem kad platiš do 10 naloga mesečno, ali sve preko toga je skupo. Nema veze što je to 200-300 dinara, ali što bi plaćao kad ne moram? A i kod internet kartice koriste duplu konverziju pa i tu deru. Nedavno sam prešao u komercijalni banku, aktivirao njihov e-bankig i preporodio se. Nema cd-a, nema provizije. Održavanje je na mesečnom nivou 200 dinara, ali ušteda je velika. A kod internet kartice ima samo jedna konverzija pošto je račun u dinarima, a kartica takođe svuda prolazi kao intesina. Preporučujem svakom njihovu uslugu.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Preporucite banku :)06.03.2014. u 10:56 - pre 123 meseci
Pa Intesa uopste i nije dobra banka za obicna fizicka lica. Ima razne proizvode koje druge banke ne nude, i mnogo mogucnosti, ali da je isplativa - nikako.

Ali je zato besplatna ako imas samo Visa Internet, vezanu za devizni razun (ili Visa Electron).

Kakve duple konverzije imas ako imas samo evre kod Intese?
Kakvu konverziju imas kod Komercijalne?

Jesi citao da kod AIK-a nema tih konverzija, kartica vezana za dinarski racun, ali ima kamate na potrosnju odmah? (ne predlazem prelazak u AIK, dok se ne okonca preuzimanje, da bi znali na cemu smo, vec samo navodim kao poredjenje)
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: Preporucite banku :)06.03.2014. u 11:19 - pre 123 meseci
Račun internet kartice kod komercijalne je u dinarima. Preneseš sa tekućeg računa na račun internet kartice dinare i ako plaćaš nešto u dolarima onda ti konvertuje dinare jednom u dolare i platiš. Isto i ako plaćaš nešto u eurima. Kod intese je račun u eurima(moraš prvo kupiti eure pa prebaciti na račun internet kartice), a ako plaćaš nešto u dolarima banka vrši konverziju eura u dolare po gornjem kursu koji je nepovoljan za tebe kao i onaj kad kupuješ eure kod njih pa ti tako 2 puta zaračunaju proviziju. Naravno, možeš otići u menjačnicu pa kupiti eure po povoljnom kursu i uplatiti na račun internet kartice, ali ako plaćaš nešto u dolarima opet će ti odraditi bar jednu konverziju po nepovoljnom kursu. Ja neću da se cimam svaki put da odem do menjačnice kad mi zatreba internet kartica jer mi je najbliža udaljena 2 kilometra od kuće, a možda hoću nešto da platim kasno uveče tako da mi komercijana odgovara i iz tog razloga. A pošto imam bar 15 plaćanja mesečno online, onda nemam dileme oko izbor e-bankinga. A i kad je isplata plata i penzija u Intesi je tolika gužva 3 dana da nema šanse stići na red. Komercijalna je 30m dalje od njih, ali tamo nikad nema više od 3 stranke, a imaju 3 šaltera.

[Ovu poruku je menjao fanfon dana 06.03.2014. u 12:43 GMT+1]
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Preporucite banku :)06.03.2014. u 13:20 - pre 123 meseci
Za ostalo ne znam, ili se slazem, ali nisi u pravu za konverziju kod Intese. Ne naplacuje ti nikakvu konverziju iz evra u druge valute.
Naravno da ima konverzije, jer magija nije stvarna, ali ne radi se konverzija po Intesinim kursevima.


Naravno, kupovati evre po kursu banke umesto u menjacnici - jedino u AIKu za sada :)
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)06.03.2014. u 13:53 - pre 123 meseci
Citat:
Dexic:...ne predlazem prelazak u AIK, dok se ne okonca preuzimanje, da bi znali na cemu smo,...

Ponuda za preuzimanje je istekla, Kostić je prešao 50%, ali mislim da još dosta vremena nećemo znati na čemu smo po pitanju njegovih planova sa bankom. Ja lično mislim da se ovo o čemu pričamo (retail biznis sa fizičkim licima) neće menjati. Mislim takođe da je dobro što se njegovo de facto vlasništvo iz prethodnog perioda i formalizovalo.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: Preporucite banku :)06.03.2014. u 13:54 - pre 123 meseci
Ako imas racun u Intesi kupi nesto internet karticom u dolarima pa izracunaj kad dobijes povrat onih 6% koliko te ukupno izaslo pa se uveri.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+105 Profil

icon Re: Preporucite banku :)06.03.2014. u 14:37 - pre 123 meseci
Citat:
kalimero 011:
Citat:
Dexic:...ne predlazem prelazak u AIK, dok se ne okonca preuzimanje, da bi znali na cemu smo,...

Ponuda za preuzimanje je istekla, Kostić je prešao 50%, ali mislim da još dosta vremena nećemo znati na čemu smo po pitanju njegovih planova sa bankom. Ja lično mislim da se ovo o čemu pričamo (retail biznis sa fizičkim licima) neće menjati. Mislim takođe da je dobro što se njegovo de facto vlasništvo iz prethodnog perioda i formalizovalo.

Neki dan u poslovnici, šalteruše između redova, da se očekuje naplaćivanje održavanja TR i ostalih usluga.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)06.03.2014. u 14:47 - pre 123 meseci
^
Uprava AIK-a uvek ima opciju da uvede naknade, koliko im je to pametno videće ako se odluče na taj potez. Ako time povećaju profit (koji im je značajno manji ove nego prethodne godine) verovatno će dobiti pohvale i bonuse. ;) Što se mene tiče, kod njih sam dok neko ne bude bolji.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Preporucite banku :)06.03.2014. u 15:36 - pre 123 meseci
Citat:
kalimero 011:
Ponuda za preuzimanje je istekla, Kostić je prešao 50%, ali mislim da još dosta vremena nećemo znati na čemu smo po pitanju njegovih planova sa bankom. Ja lično mislim da se ovo o čemu pričamo (retail biznis sa fizičkim licima) neće menjati. Mislim takođe da je dobro što se njegovo de facto vlasništvo iz prethodnog perioda i formalizovalo.

Mislim da si u pravu, i da nema potrebe da se menja IZ AIK-a trenutno, ali ono... planirati dalje "poslovanje" na osnovu sadasnjeg stanja i prebacivanje u AIK nije malo vremena da se rizikuje. Mozda se ubrzo promeni (pocne naplata odrzavanja racuna) i onda opet jovo-nanovo trazi novu banku.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Preporucite banku :)06.03.2014. u 15:38 - pre 123 meseci
Citat:
fanfon:
Ako imas racun u Intesi kupi nesto internet karticom u dolarima pa izracunaj kad dobijes povrat onih 6% koliko te ukupno izaslo pa se uveri.

Kosta me koju paru (znaci stoti deo dinara) na 100$ vrednosti, u matematickom smislu (dakle, BUKVALNO).
Ne znam sta gledas, ali mene nijedna koriscena kartica u Intesi ne kosta nista za placanje u dolarima. Master, master uz Hit, Visa Electron i Internet.
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Preporucite banku :)06.03.2014. u 21:05 - pre 123 meseci
Ja sam kod Inteze zadnjih 6 godina. Vrlo mi je zanimljivo kad ih ljudi hvale. Kad god odem do neke ekspoziture u BG, vise od pola sata cekam u redu. Kad ih zovem telefonom, isto po pola sata cekam operatera. A pre neki dan, cekao sam 2 sata i na kraju odustao. Kad sam jednom izgubio CD ($@$%$% ih CD!) dva meseca ih nije bilo po ekspoziturama. Kad izgubim sifru za ebanking, gubi se ceo nalog, ne postoji varijanta da vam resetuju sifru. A u zadnje vreme cesto imam i problem da se ulogujem na ebanking.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Preporucite banku :)06.03.2014. u 21:17 - pre 123 meseci
Hvale ih oni koji ih ne koristi kao prosecan gradjanin, a pogotovu ne oni koji placaju nesto u dinarima kod njih :)
Za te stvari ima mnogo zgodnih proizvoda. Visa Electron i Internet su jedni od njih. Za njih ti ne treba CD, samo ebanking.
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
46.240.243.*



+112 Profil

icon Re: Preporucite banku :)06.03.2014. u 22:01 - pre 123 meseci
Internet kartica je za sada najbolja u Intesi i njihovo el. bankarstvo za devizni račun i int račun.
Sve ostalo Komercijalna banka. 150 dinara održavanje računa+android aplikacija, a ako želiš online bankarstvo to je 200 din. Imaju veliku mrežu ekspozitura i što je najvažnije bankomata. Ako si u BG-u imaju i poslovnicu u Delti.
Paypass debitna kartica se dobija za dž. Provizija na bankomatu im je najniža i to kad se skida sa viza debitnom karticom. Tako da nećeš pogrešiti ako uzmeš račun kod njih
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+105 Profil

icon Re: Preporucite banku :)07.03.2014. u 16:24 - pre 123 meseci
Citat:
shadow-bg:
Ja sam kod Inteze zadnjih 6 godina. Vrlo mi je zanimljivo kad ih ljudi hvale. Kad god odem do neke ekspoziture u BG, vise od pola sata cekam u redu. Kad ih zovem telefonom, isto po pola sata cekam operatera. A pre neki dan, cekao sam 2 sata i na kraju odustao. Kad sam jednom izgubio CD ($@$%$% ih CD!) dva meseca ih nije bilo po ekspoziturama. Kad izgubim sifru za ebanking, gubi se ceo nalog, ne postoji varijanta da vam resetuju sifru. A u zadnje vreme cesto imam i problem da se ulogujem na ebanking.


Edit prethodnog posta mi nije uspeo, a u njemu sam pisao da je Intesa dobra ako se radi isključivo sa karticama i ebanking, na stranu mesečno održavanje. Kako imam Intesu internet, pre neki dan u ekspozituri, da uplatim nešto € na dev rč., a unutra 50+ ljudi i 2 šaltera.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)10.03.2014. u 17:50 - pre 123 meseci
Jedna novost kod AIK-a - implementirali su 3-D Secure protokol (Verified by Visa i MasterCard SecureCode) za svoje VISA i Master kartice. Po meni, pozitivan pomak. Još uvek je sve besplatno.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)12.03.2014. u 08:44 - pre 123 meseci
^
Još jedna novost - više ne postoje predefinisani primaoci, sada se svaka elektronska transakcija (plaćanje) mora potvrditi SMS-om "zbog usklađivanja sa zakonskom regulativom". Neko se očigledno potrudio da pravilno protumači odredbe Zakona o platnom prometu... Sad, da li je taj neko iz AIK-a ili iz neke više instance ne znam, ali činjenica je da dosadašnji način davanja naloga sa predefinisanim primaocima, iako lakši za korisnike, nije u potpunosti bio validan u smislu navedenog zakona. Može li neko ko ima e-banking kod neke druge banke koja je radila po istom principu autorizacije login-om (npr. Raiffeisen - @Dexic?) da proveri kakva je sad tamo situacija?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Preporucite banku :)12.03.2014. u 09:51 - pre 123 meseci
Za platni promet (pravna lica) ili za fizicka lica?
Intesa je skoro izmenila bas IntesaMobi i e-Banking tako da sada mora svaki put da se unese PIN za placanje, bez obzira kakvi su nalozi u pitanju (ranije je sa predefinisanim nalozima moglo bez PINa). SMS nije potreban sada, ali Intesa ima onaj miniCD. Trenutno i ne vidim predefinisane naloge na Intesa e-bankingu, a imao sam ih - samo sablone (ono sto korisnik sam napravi) imam.
Intesa e-banking za pravna lica je uvek trazio PIN za svaku mogucu promenu, i nista se nije izmenilo skoro.

Raiffeisen je oduvek imao e-banking koji radi preko SMS autorizacije, i nista nisu promenili skoro (izmenjeno je da ne trazi ActiveX kontrole jos ono davno, ali po pitanju placanja, nista novo).

Jedino ne mogu da proverim potpuno kako rade predefinisani nalozi u RF sada, jer da bi to uradio moram da kliknem PLACANJE za neki od tih naloga. NEMA indikacije da trazi SMS autorizaciju (za sablone i obicno unete naloge stoji da ce poslati SMS za autorizaciju).
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Preporucite banku :)

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 141865 | Odgovora: 792 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.