Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporucite banku :)

[es] :: Ekonomija :: Preporucite banku :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 140904 | Odgovora: 792 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Preporucite banku :)20.01.2014. u 09:59 - pre 124 meseci
Glava me zabolela od vas dvojice... :)

@Dexic

Idi u Intezu, uzmi obican devizni racun (neoroceni za rezidente, tip 302) i uz njega uzmi visa electron karticu i resen problem. Sve ce da ti se racuna u evrima i pri tom nemas bilo kakve troskove (kartica i racun su besplatni).
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)20.01.2014. u 10:04 - pre 124 meseci
^
Citat:
Glava me zabolela od vas dvojice... :)

:)
Citat:
Idi u Intezu, uzmi obican devizni racun...

Koji kurs ide kod dinarskih plaćanja, srednji?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Preporucite banku :)20.01.2014. u 10:13 - pre 124 meseci
Citat:
Informer

@Dexic

Idi u Intezu, uzmi obican devizni racun (neoroceni za rezidente, tip 302) i uz njega uzmi visa electron karticu i resen problem. Sve ce da ti se racuna u evrima i pri tom nemas bilo kakve troskove (kartica i racun su besplatni).

To on vec ima, prica je o alternativnim resenjima u vidu AIK deviznih platnih kartica bez dodatnih troskova.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Preporucite banku :)20.01.2014. u 10:17 - pre 124 meseci
Citat:
kalimero 011: @Dexic, @bakara

MasterCard debitna takođe može da se veže za štednju po viđenju, proverio sam (proverio tako što su mi potvrdili da može). Na moju žalost i dalje je nemoguće manipulisati avista računom preko e-banking-a. Konkretno to znači da vas dvojica možete da dobijete ono što vam treba (debitnu karticu vezanu za evro bez ikakvih troškova i bez provizije za korišćenje), ali računom za koji je vezana raspolažete isključivo preko poslovnica (sve se vidi na e-banking-u, ali uplate/isplate/konverzija idu lično).

P.S. @Dexic, zaboravih da pitam koji kurs se u toj varijanti računa kod dinarskih plaćanja, to ćeš morati sam.

Ako se otvori devizni i dinarski, i uzme master card, da li je onda moguce koristiti master card za placanje da se skida sa deviznog, a na dinarski bi samo prebacivao (ne bi uzeo karticu po tom racunu) preko menjacnice onoliko koliko treba za placanje mesecnih racuna?


Mozda sam te sad mnogo pitao
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)20.01.2014. u 10:33 - pre 124 meseci
^
Upravo je u tome problem što sa deviznog avista računa ti elektronski ne možeš da prebacuješ ništa. Ono što možeš da uradiš (to ja koristim po potrebi) je da pored avista računa koji ćeš koristiti za devizna plaćanja Master karticom otvoriš i devizni tekući račun koji se vidi u e-bankingu i moguća je konverzija. Na njemu bi morao da imaš sumu evra koja ti je dovoljna za plaćanje računa i po potrebi sa njega konvertuješ na dinarski račun (može i obratno). U toj varijanti možeš da uzmeš i karticu (ali ne Master, već VISA) po tom dinarskom računu i da je koristiš (ukoliko imaš dinara na računu) za dinarska plaćanja. Valjda sam bio jasan... :)

E da, sve ovo je, naravno, potpuno besplatno + imaš 1% godišnje kamate na sredstva na dinarskom računu i 0,15% godišnje na sredstva na avista računu (bruto). Na sredstva koja držiš na deviznom tekućem ne ide nikakva kamata.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Preporucite banku :)20.01.2014. u 12:36 - pre 124 meseci
Pa to moze u Intezi. Mozes sa 302 racuna da prebacujes sredstva odnosno da ih prodas u korist tekuceg racuna i da onda dalje vrsis placanja u domacem platnom prometu.

A sto se tice kursa za online konverziju to je IntesaHIT ako imas HIT racun a ako ne onda obican kurs. A sto se tice koriscenja kartice mislim da ide standardni kupovni kurs ali nisam siguran.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)20.01.2014. u 12:56 - pre 124 meseci
^
Da, ali me to košta par stotina dinara mesečno za održavanje računa + provizija na šesti i svaki sledeći nalog za plaćanje e-banking-om. Sve to ja radim kod AIK-a (ako si pratio šta sam pisao) uz troškove od nula dinara (teoretski bih mogao da zarađujem tako što bih plaćao račune celom komšiluku za neku sitnu proviziju, ali cenim da to ne bi potrajalo ;)). Uzgred, trenutno je kurs preko elektronske menjačnice 115,45-115,85.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Preporucite banku :)20.01.2014. u 13:12 - pre 124 meseci
Citat:
Informer:
Glava me zabolela od vas dvojice... :)

@Dexic

Idi u Intezu, uzmi obican devizni racun (neoroceni za rezidente, tip 302) i uz njega uzmi visa electron karticu i resen problem. Sve ce da ti se racuna u evrima i pri tom nemas bilo kakve troskove (kartica i racun su besplatni).

Pa to i radim od kad postoji visa electron kod njih :D Kalimero pokusava da nas ubedi da je AIK bolje overall resenje ;)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Preporucite banku :)20.01.2014. u 13:16 - pre 124 meseci
Citat:
bakara:
Ako se otvori devizni i dinarski, i uzme master card, da li je onda moguce koristiti master card za placanje da se skida sa deviznog, a na dinarski bi samo prebacivao (ne bi uzeo karticu po tom racunu) preko menjacnice onoliko koliko treba za placanje mesecnih racuna?

Jel' ima nesto sto sa Intesinom Visa Electron ne moze za devizna placanja, ili ti je prosto muka od banke?;)

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Preporucite banku :)20.01.2014. u 13:41 - pre 124 meseci
Citat:
Dexic: Jel' ima nesto sto sa Intesinom Visa Electron ne moze za devizna placanja, ili ti je prosto muka od banke?;)

Samo razmatram solucije...nego evo sad gledam koji je kurs kod inteze, i ne razumem zasto mi za intesa HIT kurs stoji 0.00?
Koji kurs intesa ima trenutno, i koji obracunava za placanja, da uporedimo sa AIK?

Citat:
kalimero 011: ^
Da, ali me to košta par stotina dinara mesečno za održavanje računa + provizija na šesti i svaki sledeći nalog za plaćanje e-banking-om. Sve to ja radim kod AIK-a (ako si pratio šta sam pisao) uz troškove od nula dinara (teoretski bih mogao da zarađujem tako što bih plaćao račune celom komšiluku za neku sitnu proviziju, ali cenim da to ne bi potrajalo ;)). Uzgred, trenutno je kurs preko elektronske menjačnice 115,45-115,85.

Zato ja kod inteze nemam dinarski (zatvorio sam kad su to uveli) vec u drugoj banci, a bilo bi mnogo zgodno kada bi sve bilo na jednom mestu.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Preporucite banku :)20.01.2014. u 13:46 - pre 124 meseci
Meni ne smeta da je na vise mesta, bitnije mi da me sto manje kosta, sve dok me ne smara nepotrebno.

Hit Kurs: 115,6912 - 113,9558 116,5589
http://www.bancaintesa.rs/code/navigate.aspx?Id=21
Uvek je fixna razlika 1.5%-srednji-0.75%

AIK je kod mene prikazao 115.6-116 u vreme prethodne poruke.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)20.01.2014. u 13:51 - pre 124 meseci
Citat:
Dexic: Kalimero pokusava da nas ubedi da je AIK bolje overall resenje ;)

Altruista, šta ćeš... ;)
Citat:
bakara: Zato ja kod inteze nemam dinarski (zatvorio sam kad su to uveli) vec u drugoj banci, a bilo bi mnogo zgodno kada bi sve bilo na jednom mestu.

Vidi, pošto ti u svakom slučaju moraš gde god da si da posećuješ povremeno poslovnice, mislim da je varijanta koju sam ti napisao najbolje rešenje za tebe.
Citat:
Dexic: AIK je kod mene prikazao 115.6-116 u vreme prethodne poruke.

Sad je taj kurs.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Preporucite banku :)20.01.2014. u 13:52 - pre 124 meseci
dokle li planiraju da idu sa tim eurom sunce ti. Zgranuo sam s ekad sam video jutros kurs
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Preporucite banku :)20.01.2014. u 14:02 - pre 124 meseci
A koliko vas dvojica stedite mesecno vodeci racuna o svim tim sitnicama? Covek bi pomislio da obrcete milione kad toliko vodite racuna o svemu tome...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Preporucite banku :)20.01.2014. u 14:10 - pre 124 meseci
Citat:
Dexic: Meni ne smeta da je na vise mesta, bitnije mi da me sto manje kosta, sve dok me ne smara nepotrebno.

Hit Kurs: 115,6912 - 113,9558 116,5589
http://www.bancaintesa.rs/code/navigate.aspx?Id=21


Meni one nule prikazuje na e-banking nalogu (na hit racunu), proveri kako je kod tebe?
Citat:
Informer: A koliko vas dvojica stedite mesecno vodeci racuna o svim tim sitnicama? Covek bi pomislio da obrcete milione kad toliko vodite racuna o svemu tome...

Otprilke 15-20 eur


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Preporucite banku :)20.01.2014. u 14:55 - pre 124 meseci
EUR-HIT 1 0,0000 0,0000 0,0000 113,9558 116,5589
Moras da imas jako visoku rezoluciju ekrana da bi mogao videti i trecu 0,0000, a kamoli ove dve zadnje. Ja i ne vidim "89" na kraju, vec sam iskopirao ceo red i tek tad saznao. Ovo je Hit kurs koji se primenjuje danas.

Informer, koliko god da se ustedi, zasto davati banci.
Menjacnica mi je usput, a u filijaju sigurno moram da idem. Znaci i 2EUR ako ustedim ulaskom u menjacnicu, nemam razloga da to ne radim. To je nesto sto je meni vec 20 godina automatizovano toliko, da sve ide podsvesno :)
Vidis i sam da ne pazim, kad imam racun kod AIK-a a nisam znao da je ovako dobar kurs (doduse, pomenuo je mozda kalimero nekad, ali sam to verovatno "otkacio" po principu da ima specijalan racun :))
 
Odgovor na temu

CakNoris

Član broj: 162906
Poruke: 194
62.108.124.*



+32 Profil

icon Re: Preporucite banku :)21.01.2014. u 09:18 - pre 123 meseci
Citat:
Dexic:
Meni menjacnica redovno nudi preko srednjeg kad prodajem EUR. AIK to ne moze da ponudi. U centru, ovo nije nista cudno.


Na koji iznos i u kojoj menjacnici dobijas preko srednjeg kursa NBS kada prodajes EUR?

- Kada kažete „niko nije savršen“, Čak Noris to shvata kao uvredu
- Ameri su '45. razmišljali da pošalju Čak Norisa u Japan, ali su se opredelili za humaniju varijantu!
- Bog je hteo da stvori svet za deset dana, Čak Noris mu je dao sedam
 
Odgovor na temu

CakNoris

Član broj: 162906
Poruke: 194
62.108.124.*



+32 Profil

icon Re: Preporucite banku :)21.01.2014. u 10:27 - pre 123 meseci
@kalimero 011
Jel si ti siguran da nisi na platnom spisku AIK banke? :)

Vezano za AIK banku za stanovništvo nekoliko pitanja da sumiram utisak:
1. Da li e-banking radi iz svih brauzera ili mora da se instalira neka aplikacija? Jel može nekoliko slika da vidim kako to izlgeda?
2. Da li je moguće dobiti posebnu VISA karticu za plaćanje preko interneta i ako je moguće koliko to košta godišnje?
3. Da li je moguće da se na jednu karticu (ne istu kao u 2) vežu i dinarski i devizni račun, tako da kada se troši u inostranstvu da se skidaju EUR, a kada se troši u Srbiji da se skidaju RSD? Ako može koliko košta godišnje? Da li je moguće da ova kartica NE radi na internetu?
4. Da li je moguće prodavati i kupovati EUR preko e-bankinga između više naloga na ime iste osobe? Npr. Dve VISA kartice, jedna je samo za net plaćanja i na nju prebacim pare neposredno pre plaćanja sa VISA kartice na koju su vezani dinarski i devizni računi. Ovako znam da imaju RFB i Intesa. Da li
5. Da li postoje SMS obaveštenja o transakcijama platnim karticama (VISA me najviše zanima) i da li se naplaćuju?
6. Da li su plaćanja preko e-bankinga besplatna i neograničena po broju transakcija (ili makar ograničena na npr. više od 20 transakcija)?
7. Da li je besplatno podizanje novca sa bankomata?
8. Koliko košta mesečno održavanje računa?



- Kada kažete „niko nije savršen“, Čak Noris to shvata kao uvredu
- Ameri su '45. razmišljali da pošalju Čak Norisa u Japan, ali su se opredelili za humaniju varijantu!
- Bog je hteo da stvori svet za deset dana, Čak Noris mu je dao sedam
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)21.01.2014. u 10:55 - pre 123 meseci
^
Citat:
Jel si ti siguran da nisi na platnom spisku AIK banke? :)

Kako se uzme, daju mi neke kamate. ;) Bez šale, mislim da su zaslužili svojim odnosom prema klijentima i poslovnom politikom da se kaže kako jeste, na stranu činjenica da su potpuno besplatni, a kvalitetni. Nisu ni oni savršeni i nije mi problem da kažem šta ne valja (pogledaj npr. ovu moju poruku i par narednih u toj temi.
Citat:
1. Da li e-banking radi iz svih brauzera ili mora da se instalira neka aplikacija? Jel može nekoliko slika da vidim kako to izlgeda?

Radi iz svih browsera koje sam ja probao (IE, Firefox, Chrome). Slike imaš u uputstvu za e-banking.
Citat:
2. Da li je moguće dobiti posebnu VISA karticu za plaćanje preko interneta i ako je moguće koliko to košta godišnje?

Može VISA elektron. Kartica ne košta ništa (nula dinara godišnje), imaš proviziju 1% na plaćanja u inostranstvu. Ova kartica inače prolazi i na svim drugim mestima. Ako uzmeš Master u ove svrhe, na nju nigde nema provizije na plaćanja.
Citat:
3. Da li je moguće da se na jednu karticu (ne istu kao u 2) vežu i dinarski i devizni račun, tako da kada se troši u inostranstvu da se skidaju EUR, a kada se troši u Srbiji da se skidaju RSD? Ako može koliko košta godišnje? Da li je moguće da ova kartica NE radi na internetu?

Ovo moraš da pitaš u poslovnici (jedino mogu da ti kažem da, ako može, besplatno je).
Citat:
4. Da li je moguće prodavati i kupovati EUR preko e-bankinga između više naloga na ime iste osobe? Npr. Dve VISA kartice, jedna je samo za net plaćanja i na nju prebacim pare neposredno pre plaćanja sa VISA kartice na koju su vezani dinarski i devizni računi. Ovako znam da imaju RFB i Intesa.

Moguće je. Koristim. Besplatno.
Citat:
5. Da li postoje SMS obaveštenja o transakcijama platnim karticama (VISA me najviše zanima) i da li se naplaćuju?

Postoje. Koristim. Besplatno.
Citat:
6. Da li su plaćanja preko e-bankinga besplatna i neograničena po broju transakcija (ili makar ograničena na npr. više od 20 transakcija)?

Besplatna i neograničena.
Citat:
7. Da li je besplatno podizanje novca sa bankomata?

Besplatno (u zemlji, debitnim karticama).
Citat:
8. Koliko košta mesečno održavanje računa?

Nula dinara (da ne pišem baš stalno "besplatno" ;). Imaš i kamatu koji ti daju na sredstva koja držiš na dinarskim računima (1%, odnosno 3% godišnje).
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
212.178.227.*



+104 Profil

icon Re: Preporucite banku :)21.01.2014. u 10:59 - pre 123 meseci
Citat:
CakNoris

Vezano za AIK banku za stanovništvo nekoliko pitanja da sumiram utisak:
1. Da li e-banking radi iz svih brauzera ili mora da se instalira neka aplikacija? Jel može nekoliko slika da vidim kako to izlgeda?
2. Da li je moguće dobiti posebnu VISA karticu za plaćanje preko interneta i ako je moguće koliko to košta godišnje?
3. Da li je moguće da se na jednu karticu (ne istu kao u 2) vežu i dinarski i devizni račun, tako da kada se troši u inostranstvu da se skidaju EUR, a kada se troši u Srbiji da se skidaju RSD? Ako može koliko košta godišnje? Da li je moguće da ova kartica NE radi na internetu?
4. Da li je moguće prodavati i kupovati EUR preko e-bankinga između više naloga na ime iste osobe? Npr. Dve VISA kartice, jedna je samo za net plaćanja i na nju prebacim pare neposredno pre plaćanja sa VISA kartice na koju su vezani dinarski i devizni računi. Ovako znam da imaju RFB i Intesa. Da li
5. Da li postoje SMS obaveštenja o transakcijama platnim karticama (VISA me najviše zanima) i da li se naplaćuju?
6. Da li su plaćanja preko e-bankinga besplatna i neograničena po broju transakcija (ili makar ograničena na npr. više od 20 transakcija)?
7. Da li je besplatno podizanje novca sa bankomata?
8. Koliko košta mesečno održavanje računa?


1. Ne znam iz kojeg browsera bi ti koristio, ja koristim Linux live cd (što bi i tebi preporučio radi sigurnosti) na kojem je Firefox i radi sve.
Evo kako izgleda
Code:
https://ebanking.aikbanka.rs/Retail/Html/uputstvo.pdf
2. Kako misliš za internet, kao ova Intesina? Svaka regularna Visa radi na internetu, možeš da otvoriš devizni rč i Visu vežeš za nj., mislim da nemaju specijalnu karticu samo za internet.
4. pretpostavljam da može, ja ima 1 dev i 1 din rč. i sa jednog na drugi prebacujem, menjam.
5. Ne naplaćuju, e sad kažu da se dobija sms za svaku transakciju, meni stiže za ebanking i za transakcije na šalteru, ali kad podižem sa bankomata ne, mada kažu da bi trebalo, a za plaćanje karticom na pos terminalu, nisam siguran, nisam je koristio u te svrhe neko vreme.
6. da i da.
7. da
8. 0 (nula) dinara

@3 ne razumem ovu fantaziju, ali bih rekao da to niko ne nudi

Citat:
CakNoris:
Citat:
Dexic:
Meni menjacnica redovno nudi preko srednjeg kad prodajem EUR. AIK to ne moze da ponudi. U centru, ovo nije nista cudno.


Na koji iznos i u kojoj menjacnici dobijas preko srednjeg kursa NBS kada prodajes EUR?

Ovo zvuči neverovatno, možda može da dobije po srednjem, možda čak i malo preko, ali samo ako je stalna mušterija, i za sume od 10 000+ €.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Preporucite banku :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 140904 | Odgovora: 792 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.