Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

wireless routing + IP camera

[es] :: Wireless :: wireless routing + IP camera

[ Pregleda: 1429 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aromaticon
Beograd

Član broj: 320335
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon wireless routing + IP camera08.01.2014. u 23:25 - pre 125 meseci
Pozdrav.

Imam jedan ADSL router (Huawei - hg532e - telekomov) i nedavno sam uzeo jedan wireless ruter D-LINK GO-RT-N300 I jednu IP kameru (isto D-LINK ali ona nije bitna).
IP Kameru hocu da stavim negde u dvoriste, a sa ADSL rutera ne mogu da je hvatam. Stoga sam uzeo navedeni D-LINK Wireless router.
Posto sam IP kameru i D-LiNK router povezao preko WPS-a, jedino mi ostaje da povezem ova dva rutera.
Meni je ovaj D-LINK router potreban samo kao 'most' da bi se ova dva signala povezala.
Citao sam dosta toga na internetu ali nisam na kraju uspeo nista da povezem kako treba jer nigde nije lepo objasnjeno.
Naime, ip kameri je potreban internet da bi mogla da se na xyz-sajtu generise tako da mogu da joj pristupim preko web-a.
Da li je neko upoznat sa problemom koji ja imam i dal' moze neko da mi izadje u susret?

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: wireless routing + IP camera09.01.2014. u 11:24 - pre 125 meseci
pošto si taj dlink ruter povezao sa kamerom preko WPS (dakle bežično) ostaje ti još samo da dlink ruter povežeš sa huawei 532 utp kablom LAN ---- LAN. Dakle sa LAN porta jednog rutera na LAN port drugog rutera. Ako si mislio bežično da povežeš ta dva rutera, taj dlink bi morao da podržava repeater mode (i da jeste ovo verovatno ne bi radilo kako valja)... ili da kameru povežeš sa dlink, kablom, ako ima i takav mrežni interfejs...
 
Odgovor na temu

aromaticon
Beograd

Član broj: 320335
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: wireless routing + IP camera09.01.2014. u 12:06 - pre 125 meseci
Posto je velika distanca izmedju dva routera (ipak dovoljna za zadovoljavajuc signal bezicnim putem), nije mi isplativo da koristim mrezni UTP kabl, samim tim mi je potrebno povezivanje putem vazduha.
Upravo tako, d-link router treba da mi radi kao repeater - tj samo da prosledjuje signal dalje sa ADSL routera.

E sad, dolazimo do tezeg dela - do realizacije gde i nastaje moj problem. Kako ih povezati..
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: wireless routing + IP camera09.01.2014. u 18:13 - pre 125 meseci
Citat:
aromaticon:
Upravo tako, d-link router treba da mi radi kao repeater

jesi li proverio u GUI da li podržava tu opciju. Ako nema džaba dalje da pričamo...
koji je tačno model, pročitaj odozdo na nelepnici rutera... ili postavi ovde sliku...
 
Odgovor na temu

aromaticon
Beograd

Član broj: 320335
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: wireless routing + IP camera09.01.2014. u 19:38 - pre 125 meseci
Citat:
aromaticon:D-LINK GO-RT-N300


Ima mogucnost repeating'a.
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: wireless routing + IP camera10.01.2014. u 12:11 - pre 125 meseci
da li je jedini način da se sa kamerom povežeš preko WPS? Ako ima na sebi ethernet port, prvo:
1. poveži dlink sa havajcem (setuj ga da radi kao ripiter)... obrati pažnju na enkripciju...
2. laptop poveži sa Ip kamerom preko ethernet porta. Pristupi kameri preko web-based interfejsa (podesiš statičku IP na laptopu koja je u istom opsegu kao default IP kamere, obično 192.168.1.1, username i pass pročitaj sa ambalaže)
3. Pronađi SSID dlink ripitera i poveži se...
trebalo bi da je to, to...
 
Odgovor na temu

aromaticon
Beograd

Član broj: 320335
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: wireless routing + IP camera10.01.2014. u 19:13 - pre 125 meseci
Povezivanje uspesno.

Zahvaljujem na pomoci.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: wireless routing + IP camera

[ Pregleda: 1429 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.