Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravi DBMS za middle-range web aplikaciju?

[es] :: Baze podataka :: Pravi DBMS za middle-range web aplikaciju?

[ Pregleda: 2551 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BlueIce
Marko Marić
Novi Sad

Član broj: 4448
Poruke: 215
*.ftn.ns.ac.yu



Profil

icon Pravi DBMS za middle-range web aplikaciju?18.03.2004. u 16:53 - pre 243 meseci
Pošto sam koristio pretragu, kao i google naravno, i nisam naišao na zadovljavajuće rezultate, odlučio sam da ovde postavim pitanje:
Koju bazu podataka biste preporučuli za web aplikaciju, koja će najverovatnije biti izvedena i kao web servis (SOAP)? Očekujem da ne bi trebalo da postoji više od 200 baza, kao i da bi stepen korišćenja samog sistema bio umereno srednje-visok.
Razmišljao sam o sledećima:
1. MySQL
2. Firebird SQL
3. Postgre SQL

Glavni problem sa 1. je što ne podržava neke napredne funkcije (koje čine život lakšim). Moj favorit je za sada 2, posle razgovora sa jednom osobom čije mišljenje veoma cenim.

Ono što mi je neophodno je sledeće:
- Native podrška za unicode (po mogućnosti UTF-8 enkoding)
- FullText search, naravno sa opcijom case in/sensitive
- Triggers
- Provera ref. integriteta
- Views
- Subquerys
- Stored Procedures
...

Kao što se vidi MySQL 4.1 serija po pitaju mnogih stvar otpada, a iskreno rečeno, nisam lud da svoju aplikaciju zasnivam na verziji 5.0 koja (koliko mi je to poznato) još uvek nije ušla ni u ALPHA fazu.

Takođe, zainteresovan sam i za komercijalna rešenja, ali da po mogućnosti nisu cifre sa preko 5,000€.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.kc.gov.yu

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Pravi DBMS za middle-range web aplikaciju?18.03.2004. u 17:59 - pre 243 meseci
Citat:
BlueIce:
Ono što mi je neophodno je sledeće:
- Native podrška za unicode (po mogućnosti UTF-8 enkoding)
- FullText search, naravno sa opcijom case in/sensitive
- Triggers
- Provera ref. integriteta
- Views
- Subquerys
- Stored Procedures
...
Takođe, zainteresovan sam i za komercijalna rešenja, ali da po mogućnosti nisu cifre sa preko 5,000€.


4D, ali će ti tu biti problem što nije SQL već ima svoj jezik, pa moraš da učiš novu stvar. Kod njega je WebServer integrisan, tj. sama baza podataka je i Web Server i middleware. Doduše, neke od stvari bi morao sam da implementiraš (FullText search, doduše postoje komercijalne biblioteke za to). Ako te zanima demo CD, javi se na mail da ti ga pošaljem.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
62.108.117.*

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Pravi DBMS za middle-range web aplikaciju?18.03.2004. u 20:00 - pre 243 meseci
Citat:
BlueIce:
Razmišljao sam o sledećima:
1. MySQL
2. Firebird SQL
3. Postgre SQL

Glavni problem sa 1. je što ne podržava neke napredne funkcije (koje čine život lakšim). Moj favorit je za sada 2, posle razgovora sa jednom osobom čije mišljenje veoma cenim.


Takodje preporuka za FireBird, jer ima dosta ((prave) Unix) istorije iza sebe i ZAISTA sve moze ispod koze ... imam neki poredbeni tekst o bas ta tri kandidata: i po njemu je 2. naj... sve u svemu - topla preporuka (radim sa njim tj. IB 6.0 vec nekoliko godina i sve radi k'o satic, a BAS trosim stor.proc. i trigger-e)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

mbabuskov
Milan Babuškov
Subotica

Član broj: 4718
Poruke: 217
*.suoffice.EUnet.yu

Sajt: www.comp.rs/izradasajta


+6 Profil

icon Re: Pravi DBMS za middle-range web aplikaciju?26.04.2004. u 16:21 - pre 242 meseci
Citat:
BlueIce:
Ono što mi je neophodno je sledeće:
- Native podrška za unicode (po mogućnosti UTF-8 enkoding)
- FullText search, naravno sa opcijom case in/sensitive
- Triggers
- Provera ref. integriteta
- Views
- Subquerys
- Stored Procedures


Ako ti FullText search nije previse bitan, onda je Firebird pravo resenje. Za web aplikacije je mnogo bolja verzija 1.5, ali IMHO jos nije dovoljno stabilna za produkciju.

 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Pravi DBMS za middle-range web aplikaciju?

[ Pregleda: 2551 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.