Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slanje emaila pomoću default email client-a (VB.NET)

[es] :: .NET :: Slanje emaila pomoću default email client-a (VB.NET)

[ Pregleda: 2099 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nebojša992
Nebojša Jovanić

Član broj: 302462
Poruke: 21
*.teol.net.



+11 Profil

icon Slanje emaila pomoću default email client-a (VB.NET)25.11.2013. u 10:01 - pre 125 meseci
Ako na formi (VB.NET) između ostalog ima i jedno "TextBox" polje (npr. TxEmail) a pored njega jedan Button (btnSendemail), gde bi želeo da kada kliknem na taj button da se otvori "default email client" (npr. Windows live mail ili....), a da pri tom u polju "To" stoji upisan ona email adresa koji je već bila upisana u TextBoox-u - TxEmail.
Da otvorim "default email client" je lako, u button - btnSendemail ubacim:
Code:
'Open default email client and send to a certain email address 
 Process.Start("mailto:")

Ali naravno u ovom slučaju u polju "To" default email client-a mi nema ništa, a ja bi hteo (kao što sam gore naveo), da u polju "To" stoji email adresa koja je već bila upisana u Textbox - TxEmail.
Da li je to uopšte moguće i kako.Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Slanje emaila pomoću default email client-a (VB.NET)25.11.2013. u 10:38 - pre 125 meseci
Pa valjda samo sastaviš string?

Code:
Process.Start("mailto:" + TxEmail.Text)
 
Odgovor na temu

nebojša992
Nebojša Jovanić

Član broj: 302462
Poruke: 21
*.teol.net.



+11 Profil

icon Re: Slanje emaila pomoću default email client-a (VB.NET)25.11.2013. u 12:38 - pre 125 meseci
Tako je, to mi je trebalo.Mnogo ti hvala!
Najtužnije je što sam ja pokušavao to, samo što sam pogrešno stavljao navodnike ("mailto: + TxEmail.Text").
Ali sada sam naučio.U svakom slučaju još jednom hvala.
 
Odgovor na temu

nebojša992
Nebojša Jovanić

Član broj: 302462
Poruke: 21
*.teol.net.



+11 Profil

icon Re: Slanje emaila pomoću default email client-a (VB.NET)26.11.2013. u 14:22 - pre 125 meseci
Da ne otvaram novu temu molio bi još jednom za pomoć ako je to moguće, takođe VB.NET.
Ako na formi između ostalog imam polje za datum rođenja - DateTimePicker (DOB.Text) i jedan LinkLabel i želeo bi da ako je u DOB.Text-u nečiji datum rođenja npr. danas da u LinkLabel-u izađe "srećan rođendan", ili nešto slično tome, naravno ukoliko je to moguće.Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Slanje emaila pomoću default email client-a (VB.NET)

[ Pregleda: 2099 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.