Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cime ovo da mijenjam....qkala mu mati...

[es] :: Elektronika :: Cime ovo da mijenjam....qkala mu mati...

[ Pregleda: 1295 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1878
*.teol.net.



+166 Profil

icon Cime ovo da mijenjam....qkala mu mati...15.11.2013. u 09:25 - pre 127 meseci
Donese mi čoek (kukavac) LiIon Accu Bosch busilicu, pozajmio je od nekog samo da probusi par rupa na vikendici gde jos nije dobio struju...
I, kao sto to obicno biva, gremlini cuce u svakom djavolu koji nikad ne spava...Pokusa covek da napuni akku nakon sto je zavrsio posao i gle cuda, ćereslo ne radi... nosaj tamo, nosaj `vamo... dodje to i do mene (hteo covek da izbegne rodbinu (mene) pa setalo od ruke do ruke..). Vidim da niko nije intervenisao na elektronici i nadjem, riknule sve 4 diode greca, jos jednu zenericu u kolu MOSFET-a (ne kontam bas topologiju celog kola) i sam MOSFET.
MOSFET je F3NK80z i pokusao sam sa nekim IRFBC40 koji mi se nadje u rukama... kolo je i dalje mrtvo...
ovog 3NK80z ne nadjoh u domacim prodavnicama (ili sam slep pored ociju) pa bih nesto drugo da nalepim...
Sve ovo otezava cinjenica da je elektronika prelivena nekom gustom smolastom masom koja otezava merenja i lemljenje...

aj fala...
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Cime ovo da mijenjam....qkala mu mati...15.11.2013. u 10:17 - pre 127 meseci
Ne znam da li bi se isplatilo sa ovako necim probati:

http://www.elementa.rs/proizvod/22033/tranzistor-stp5nb100

ds: http://pdf.datasheetcatalog.co...onMicroelectronics/mXyxvty.pdf

Ne vidim da igde ima sa tolikim rdsom zamena...
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1878
*.teol.net.



+166 Profil

icon Re: Cime ovo da mijenjam....qkala mu mati...15.11.2013. u 11:52 - pre 127 meseci
Ono sto je meni upitno je funkcija interno ugradjene zenerice (interno u ovom MOSFETu) u kolu... Ako je u ovom IRFBC sto ja ubacim zenerica nedostajuci element, sta se od cijele funkcionalnosti gubi (ili dobija u vidu dima...)

[Ovu poruku je menjao DSL dana 15.11.2013. u 13:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Cime ovo da mijenjam....qkala mu mati...15.11.2013. u 11:57 - pre 127 meseci
Mislim da stiti elemente od prekomernog napona. Ali sve ovo najbolje neko da potvrdi...
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3681
46.36.179.*



+357 Profil

icon Re: Cime ovo da mijenjam....qkala mu mati...15.11.2013. u 12:49 - pre 127 meseci
Iz DS-a vidljivo da stiti dionicu GS od oba polariteta sa minimalno 30V.
Stavi dijak on je 28-32V i specifikovana struja je +/- 1mA.-

FET ocito mator, jeli u SMPS-u ili u kakvoj regulaciji punjenja?

---------------------------------

Malo off
Prije 25 godina moj drug posudio od oca snazniju brusilicu da presjece neku sinu. Sinu uredno presjekao i prije spremanja brusilice da je isproba, a ona n i makac.

Probudi on mene, ja druga koji se bavi premotavanjem motora, napravimo mi brusilicu.....
Ujutru za kafom stari kaze drugu: zaboravio ti napomenuti, ostecena je, nece uvijek da starta, treba je premotati...
_________

pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Cime ovo da mijenjam....qkala mu mati...

[ Pregleda: 1295 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.