Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa monitorom VW2225

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Problem sa monitorom VW2225

[ Pregleda: 1793 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zexxxx91

Član broj: 309917
Poruke: 236
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Problem sa monitorom VW222512.11.2013. u 21:10 - pre 127 meseci
Nisam hteo stavljati temu medju komponente za racunar jer je ovo pitanje za majstore i za elektronicare.

Ovako, imam navedeni monitor koji radi sat vremena i nestane slika, a lampica svetli. Nakon sto slika nestane, probao sam ga uskljuciti i ukljuciti na dugme za palenje i gasenje, pojavi se slika na sekund i opet nestane. Sto znaci kad se zagreje izgubi sliku. U toku rada tih sat vremena desava se to da povremeno treperi slika.

Ja sam monitor rastavljao misleci da su u pitanju naduveni kondenzatori ali kad sam rastavio kondenzatori su bili kao novi. Mozda su i oni oslabili ali ih nisam hteo odlemljivati jer nemam instrument za ispitivalje kondenzatora, imam samo ovaj obican instrument koji moze da meri do 200uF, a to je malo jer su ovi kondenzatori jaci.

E sad mene zanima misljenje nekog ko ima iskustva sa ovakvim stvarima i da mi kaze sta bi mogao da bude problem i koliko bi me kostala popravka u nekom servisu?
/
 
Odgovor na temu

ljuver971
serviser
Macedonija

Član broj: 203156
Poruke: 184
77.28.99.*



+13 Profil

icon Re: Problem sa monitorom VW222513.11.2013. u 17:49 - pre 127 meseci
Po ovome sto si napisao najverovatnije neka neonka varnici i gasi ti se pozadinsko osvetlenje,sto znaci da to treba da ti provjeri neki serviser.Cjena popravke zavisi od vrsta kvara i od servisera,pa dok se ne utvrdi kvar ne moze se utvrditi ni cjena popravke!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Problem sa monitorom VW2225

[ Pregleda: 1793 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.