Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Java API ili SQL Upit

[es] :: Java :: Java API ili SQL Upit

[ Pregleda: 3770 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EXeX

Član broj: 20651
Poruke: 166
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Java API ili SQL Upit17.03.2004. u 15:50 - pre 243 meseci
E ovako,
Zamislimo da imao jednu DB u kojoj imam neke podatke.E sad zatim jedna strana pise te podatke u DB a druga ih cita.

E sad mene zanima da li se moze nekako pomocu SQL UPITA provjeriti
je li doslo do promjene podataka u DB,bez obzira da li se radi o UPDATE ili INSERT-u podataka u bazu,meni je bitno da izvrsim SQL
upit koji ce mi provjeriti da je doslo do promjene podataka u DB i
da mi se vrati neki rezultat pomocu kojeg cu moci identificirati da
li je doslo ili nije do promjene podataka u DB.I ako je doslo do promjene podataka
u DB onda cu ispisati te nove podatke.

Ako ne ovo onda da li postoji neki JAVA API funkcija koja ce mi registrirati promjene u DB i onda vratiti recimo true ili false,ovisno o tome da li je bilo ili nije bilo promjena u DB.
Hvala.
eX
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Java API ili SQL Upit17.03.2004. u 19:36 - pre 243 meseci
Hmm za API ne verujem da u standarnom paketu postoji to, a ovako verovatno ima neka fora, mada sto bolje ne napravis loger jedan da loguje svaku izmenjenu stvar?
 
Odgovor na temu

EXeX

Član broj: 20651
Poruke: 166
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Java API ili SQL Upit17.03.2004. u 20:03 - pre 243 meseci
Nerazumijet te,sta podrazumijevas pod logerom.

Ali gledaj ovo treba da bude jedna real-time aplikacija koja prikazuje podatke iz DB.
I sad sam ja zamislio ovako:Imam dio koda koji mi provjerava recimo svakih 5 sekundi(npr) je li bilo promjena i ako je bilo promjena u DB tek onda ucitati sadrzaj DB-a.
Sad ja tu imam opciju da svakih 5 sekundi ucitavam cijeli DB sadrzaj,ali to mi je ovako malo kriticno sto se tice performansi pa sam mislio ovo gore rjesenje,barem ja tako mislim sta ti mislis.

eX
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Java API ili SQL Upit17.03.2004. u 20:30 - pre 243 meseci
Citat:
EXeX:
Nerazumijet te,sta podrazumijevas pod logerom.

Ali gledaj ovo treba da bude jedna real-time aplikacija koja prikazuje podatke iz DB.
I sad sam ja zamislio ovako:Imam dio koda koji mi provjerava recimo svakih 5 sekundi(npr) je li bilo promjena i ako je bilo promjena u DB tek onda ucitati sadrzaj DB-a.
Sad ja tu imam opciju da svakih 5 sekundi ucitavam cijeli DB sadrzaj,ali to mi je ovako malo kriticno sto se tice performansi pa sam mislio ovo gore rjesenje,barem ja tako mislim sta ti mislis.


Pa ako podatci mogu da se menjaju samo iz jednog mesta, na primer samo jedna skripta menja podatke u bazi, i u toj scripti stavis jedan loger da unosi u tabelu logs svaku izmenu koja je nacinjena. A ako to moze da se menja sa vise mesta onda to mora malo da se isplanira kako i sta.
Evo sad razmisljam imam neke ideje kako bi to moglo ali moras mi objasniti sve kako sta radi.
 
Odgovor na temu

EXeX

Član broj: 20651
Poruke: 166
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Java API ili SQL Upit17.03.2004. u 23:06 - pre 243 meseci
Ma gledaj,ti imas jednu DB u kojoj imas neke podatke.
E sad imas dvije Java aplikacije,koje su neovisna jedna o drugoj.
Jedna sluzi da uneses podatke u DB i to je sve ok.
E sad druga Java aplikacija kad se pokrene ona na osnovi tajmera treba da svaki recimo 5 sekundi provjeri da li je doslo do promjene u DB i ako je ispisati rezultate.
Recimo ja sam napravio to da mi svakih 5 sekundi ispise novi rezultat,ali necu to vec hocu da registriram promjenu u DB.

Ali koliko sam ja zakljucio,to mogu ili preko SQL-a ili preko neke javine funkcije koja ispituje promjene u DB.
eX
 
Odgovor na temu

Last Man Standing
Misha Kostich
Chicago

Član broj: 3775
Poruke: 101
*.client.comcast.net



+1 Profil

icon Re: Java API ili SQL Upit18.03.2004. u 03:35 - pre 243 meseci
U Javi ne postoji funkcija (ili API) koja ce direktno registrovati promenu u bazi. SQL-om to mozes da resis, ali kako, to ce ti neko odgovoriti kada posaljes detalje svoje baze i tabele u kojoj ocekujes promene. Ovo je generalni odgovor na pitanje u kome nisi dao nikakve detalje i nemoj da se nerviras ako te neko ne razume.

Evo, mogu ja da bacim pasulj i da pogadjam malo:

Na primer, ako hoces da vidis da li je neko dodao ili obrisao red: select count(*) from table_koju_gledas

Ako imas timestamp polje, mozes sa select max(timestamp) from tabela_koju_gledas da vidis da li je doslo do izmene/dodavanja. Ako cuvas poslednji timestamp, mozes da selektujes sve redove sa timestamp > last_timestamp...itd itd. Koju bazu uopste imas?

A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing.
 
Odgovor na temu

mca
Bgd

Član broj: 3986
Poruke: 131
*.ceetel.co.yu



Profil

icon Re: Java API ili SQL Upit18.03.2004. u 10:08 - pre 243 meseci
Ako su u pitanju dve java aplikacije, najbolje je da se napravi zajednicki sloj kojim se pristupa bazi. Na taj nacin imas i kontrolu nad transkacijama sa jednog mesta.
 
Odgovor na temu

EXeX

Član broj: 20651
Poruke: 166
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Java API ili SQL Upit18.03.2004. u 12:02 - pre 243 meseci
..

[Ovu poruku je menjao EXeX dana 21.03.2004. u 15:37 GMT]
eX
 
Odgovor na temu

Last Man Standing
Misha Kostich
Chicago

Član broj: 3775
Poruke: 101
*.client.comcast.net



+1 Profil

icon Re: Java API ili SQL Upit20.03.2004. u 01:22 - pre 243 meseci
Dodaj u tabelu kolonu tipa datetime, date ili mozda timestamp (ne znam kako se to zove u MySql-u). Uvek kada uradis insert ili update, u ovo polje stavi tekuce vreme. Kolonu mozes da nazoves last_update. Kada proveravas bazu, to uradis sa select * from table where last_update > (last_time_checked) gde je last_time_checked vreme kada si prethodni put proveravao bazu. Ako imas delete, obrisane redove mozes da pokazes jedino ako koristis trigere (ako toga ima u MySql).
A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing.
 
Odgovor na temu

EXeX

Član broj: 20651
Poruke: 166
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Java API ili SQL Upit20.03.2004. u 11:45 - pre 243 meseci
Rjesio sam problem,jer stvar je bila u tome sto nisam dobio dovoljno informacija od korisnika sta zeli i kako zeli da radi(pa nisam znao sta i kako),kad sam dobio informacije to sam uspio rijesiti,gdje rjesenje malo drugacije od vaseg predlozenog,ali nesto je slicno.
Kako god bilo hvala vam na pomoci.
Pozdrav.
eX
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Java API ili SQL Upit

[ Pregleda: 3770 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.