Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[War technology]: Metalna oluja

[es] :: Nauka :: [War technology]: Metalna oluja

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9296 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: [War technology]: Metalna oluja07.09.2004. u 22:25 - pre 239 meseci
Naravno da je daleko veci broj aviona unistenih raketama nego topovima, u ratovima posle drugog svetskog rata, ali taj odnos je znatno drugaciji kada su u pitanju avioni oboreni raketama kratkog dometa (AIM-9 i sl) i topovima.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon Re: [War technology]: Metalna oluja08.09.2004. u 10:57 - pre 239 meseci
Kad sam odgledao jedan od filmica sa gore navedenog sajta, shvatio sam da sam ja ovo video i pre mozda pola godine, cak mozda i ranije - Bio je u pitanju bacac granata - koji je ispaljivao 40 granata za vrlo gratko vreme - Tada sam pricao - raspravljao sa kolegom o upotrebljivosti tako necega - nismo dosli do nekog konkretnog odgovora - Postavio bih jedno pitanje svima ovde - koji postuju - shvaticete poentu - Pitanje je vezano za preciznost ovakvog nacina koriscenja "cevi i municije" - jer ako sam ja dobro video snimak - jako se pitam kakva je preciznost takvog oruzja, jer prva municija prelazi tek delic putanje poslednjih komada iste - (mislim kroz cev) Takodje nadam se da svi shvatate koliko duzina cevi kroz koju projektil prolazi moze da utice na preciznost - Jos jedna stvar - osim revolucije u brzini, mislim da ce ovaj uredjaj imati problema u preciznosti a ostaje i pitanje dometa - jer ako je isti kao kod tipova municije koji koristi, onda tu nema nista novo - Bla bla bla - pricacemo jos o tome :)
 
Odgovor na temu

Cybernoid II

Član broj: 14852
Poruke: 528

Sajt: www.youtube.com/watch?v=7..


+1 Profil

icon Re: [War technology]: Metalna oluja08.09.2004. u 14:39 - pre 239 meseci
Citat:
SpelingMistakes:jako se pitam kakva je preciznost takvog oruzja


Verovatno losa pa je cisto zbog reklame izmisljeno ime Advanced Sniper Rifle, a teleskopski nisan sa koncanicom je iz cisto estetskih razloga
#!/usr/bin/basho
mv frog ancient_pond
echo "Splash!"
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: [War technology]: Metalna oluja09.09.2004. u 10:30 - pre 239 meseci
Citat:
SpelingMistakes: , jer prva municija prelazi tek delic putanje poslednjih komada iste - (mislim kroz cev) Takodje nadam se da svi shvatate koliko duzina cevi kroz koju projektil prolazi moze da utice na preciznost


Ok, razumem, znaci da imas vece rasturanje podataka na pocetku paljbe nego na kraju, ali zato imas vecu gustinu paljbe. Na manjim rastojanjima, veliko rasturanje uz veliku gustinu paljbe garantuje pogotke i bez mnogo nisanjenja (misli: kartec, sacmara sa boka ili tandzara sa levkom - puska za lov na pacove!)

Ako su nisanske sprave precizne i tacne, dobro nisanjenje ti garantuje pogodak barem za ona zrna koja su dovoljno duboko u cevi.
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon Re: [War technology]: Metalna oluja09.09.2004. u 17:58 - pre 239 meseci
Misli li neko da se ove pravi ultra moderna tandzara ili ? :)

Ja samo sagledavam neke aspekte koji bi makar mene zabrinuli - Takodje bih spomenuo punjenje te cevi, koliko je komplikovano , koliko tacno to moze da se uradi u poljskim uslovima (a da ne pricamo pustinjskim) pa kakvo je to punjenje, kako se pali i slicno - (nacin paljenja bi pojasnio i nacin izrade cevi) - Neko je spomenuo da bi cev mogla da bude odbacena posle ispaljivanja svih hitaca - Pa mozda i da - ali ta ista mora da izdrzi poprilicna pritisak ne jedne eksplozije vec nekoliko, i to ne na jednom mestu (pa da mozemo tu da ojacamo cev) vec po skoro celoj njenoj duzini - itd itd Kad se tako sagleda prica samo o cevcici - dodje se do razmisljanja da ne samo da ce biti od "celika" vec ce morati da bude i skuplja od dosadasnjih - barem po ovom principu koji sam izneo

Sa druge strane jako je bitna uloga koju ce mu Ameri nameniti - Da li ce i na koji nacin biti upotrebljivano i slicno - jer zameniti automatsku pusku - a pogotovu kalasnjikov sigurno nece - Ako ga stave na tenk, ili neko drugo oklopno vozilo - ono je podjednako ranjivo kao i do sada - A nedaj boze da taj neki strateski sistemcic - koriscen za PVO odbranu dodje u dodir sa prvom linijom - Cemu ce onda sluziti i kako ce li ga opsluzivati
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: [War technology]: Metalna oluja09.09.2004. u 22:36 - pre 239 meseci
Pozdrav,
Salec, preciznost se u borbenim uslovima kompenzuje rasturanjem pogodaka pa je uz dovoljnu brzinu vatre pokrivenost gadjanog objekta/teritorije zadovoljavajuca. U ovom slucaju imamo preveliku brzinu gadjanja da bi "sarali" oruzjem i time izveli prethodno navedeno. Ovo rasturanje pogodaka je korisno sa manjim brzinama paljbe, mahom oko onih koje su danas u upotrebi. Uz pomenutu brzinu paljbe dobili bismo grupisane pogotke sto bi imalo efekat samo kod penetracije sto je opet izvodljivo i vecim kalibrom...poenta mi negde bezi...da je to upotrebljivo u praksi, ne bi se nasiroko pricalo u javnosti vec bi odavno bilo u eksperimentalnoj fazi ili cak vec uvedeno negde u naoruzanje.
pozdrav
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: [War technology]: Metalna oluja10.09.2004. u 08:57 - pre 239 meseci
Prve vesti ga nisu ni opisivale kao oruzje, nego kao alat za secenje tvrdih materijala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: [War technology]: Metalna oluja

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9296 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.