Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Virtualbox workgroup host masine i virtuelne radi testiranja Git-a

[es] :: Virtualizacija :: Virtualbox workgroup host masine i virtuelne radi testiranja Git-a

[ Pregleda: 2370 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crnjin
Marko Milovanovic
PHP programer
Ljubovija

Član broj: 272984
Poruke: 45
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Virtualbox workgroup host masine i virtuelne radi testiranja Git-a03.11.2013. u 14:26 - pre 126 meseci
Pozdrav ljudi,

pokušavam da napravim workgroup izmedju host računara (win7) i virtual (winxp), tako da mogu da "vidim" virtuelni iz hosta i obrnuto.
Pokušao sam sa brigged adapter i internal network i ne vide jedan drugoga u Network (My Network Places).
Imaju istu WORKGROUP i hostu sam dao da je 192.168.10.1 a virtual 192.168.10.2

Sve ovo radim da bih kada se budu "ugledali" :) , na virtulnom instalirao Git, i on bi mi kao neki Git server, na njemu bi bio repo, i kada uradim push sa hosta on bi išao na virtuel i tamo to snimio, ili kada uradim pull "dovukao" bih zadnju verziju sa virtual.

Sve ovo radim jer na poslu nemamo git a treba da počnemo da ga koristimo. Sve što imamo je jedan laptop koji je kao storage server, nema verzionisanja, dakle ne mogu dva čoveka da rade na jednom fajlu.Tako da je plan da na tom sadašnjem storage bude git repo i da mu svi mi pristupamo radimo pull/push.
Koristio sam ranije git ali ga nikada nisam podešavao. A zašto to ne probam na licu mesta? Pa nema vremena, projekti u toku, niko neće da pusti da čovek prčka sad tu nešto pola dana oko toga.

Zanima me da li je ovo što sam gore naveo moguće, i kako to da izvedem najbolje, mislim na workgroup virtual i host, na stranu priča o git-u, njega sam pomenu da bi znali o čemu se radi.

Ili ako ima neko još neki predlog, na računaru mi je dual boot Ubuntu 13.4 i win7, tako da je i ubuntu u igri ako neko ima pametniji predlog.
 
Odgovor na temu

[es] :: Virtualizacija :: Virtualbox workgroup host masine i virtuelne radi testiranja Git-a

[ Pregleda: 2370 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.