Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa BIOS-om (maticna ploca)

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem sa BIOS-om (maticna ploca)

[ Pregleda: 1870 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

greatbaraba
Futog

Član broj: 284877
Poruke: 37
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Problem sa BIOS-om (maticna ploca)17.10.2013. u 15:28 - pre 128 meseci
Pozdrav, imam plocu ECS G41T-M7 v1.0, processor je Intel Dual-Core E5800 na 3,2 GHZ i 2 GB RAM memorije na 1066 MHz, sama konfiguracija je stara oko 2 godine i savrseno je radila do sinoc. Naime, prilikom gasenja racunara isi nije hteo da se ugasi pa sam ga ugasio drzanjem dugmeta za paljenje racunara. Jutos kada sam hteo da upalim racunar dobio sam poruku odmah na pocetku POST-a sledece sadrzine:

Amibios 2006 American Megatrends
G41T-M7 Release 11/06/2011
Cpu: Intel Dual Core Cpu [email protected] GHz
press F11 for bbs popup
the MCH is operating with ddr3 800

i na tom ekranu se slika zamrzne. Ne mogu da udjem u BIOS niti reaguje tastatura. Vadio sam bateriju.
Menjao sam napajanje , graficku, otkacio sve ostale delove, ali uvek ista situacija. Na kraju sam stavio novi modul memorije (2 GB na 1333 MHz) ali nakon toga racunar uposte ne reaguje ( samo se vrte kuleri i svetle lampice) dok sa starom memorijom se ponovo vraca na gornje opisani ekran.

Ima li neko neku ideju sta bi moglo biti i sta da radim?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Problem sa BIOS-om (maticna ploca)22.10.2013. u 20:57 - pre 127 meseci
Za pocetak mogao bi da pogledas ovu temu. Ako nista ne pomaze najbolje je da odneses racunar negde gde ima uslova da se bezbolno izvrsi dijagnostika i otkloni kvar (u neki dobro opremljen servis na primer )...
 
Odgovor na temu

zexxxx91

Član broj: 309917
Poruke: 236
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Problem sa BIOS-om (maticna ploca)28.10.2013. u 21:47 - pre 127 meseci
Po tvom opisu bi rekao da ti je od tog naglog gasenja ostecenja maticna ploca. Imao sam slicnu situaciju, nisam ugasio komp kad je bila grmljavina i grom mi zvekno u racunar ili se naglo povecala struja i sprzio mi napajanje, i mreznu karticu. Nakon zamene napajanja i stavljanja mrezne kartice u pci slot, upali se radi i odjednom se zapuca. Dok ga ne restartujem nema nista, nekad mi se zapucavao i na ocitavanju windowsa.

Pretpostavio sam da se nesto desilo sa integrisanom grafickom ili sa komplet plocom sto je verovatno i kod tebe problem. Sad kad sam zamenio plocu, radi sve odlicno.

Moja ti je preporuka sledeca, ako si probao da menjas napajanje, memoriju, graficku i problem ti je ostao isti batali servisere i trazi drugu maticnu plocu. Ja imam lose iskustvo sa svim serviserima u mom gradu, svi kao nesto pametuju da znaju na kraju uzmu pare i nista ne urade. Uglavnom za svaki sitan problem kazu "to je problem do windowsa i potrebno ga je ponovo instalirati" pa kad se isti problem pojavi posle tri dana onda cesu glavu i klimaju ramenima.
/
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem sa BIOS-om (maticna ploca)

[ Pregleda: 1870 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.