Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

nalog za povracaj-MS NAV

[es] :: IS i ERP :: nalog za povracaj-MS NAV

[ Pregleda: 5369 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlada.m89
Beograd/Srbija

Član broj: 318358
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon nalog za povracaj-MS NAV16.10.2013. u 19:57 - pre 127 meseci
Da li neko moze da mi kaze prilikom izrade Reklamacije/Naloga za povracaj kada ubacimo trosak(artikal) zbog recimo neispravnosti i stavimo negativnu vrednost da li to predstavlja gubitak za preduzece(sistem) ili profit?
Konkretan scenario je da korisnik reklamira artikal koji je neispravan, pa sam hteo da ubacim trosak(artikal) koji bi umanjio racun korisnika za neki iznos. Da li taj iznos treba da bude pozitivan ili negativan?

Znam da je trivijalno i unapred se izvinjavam, ali mi je bitno za seminarski.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

High Spirit
Mirko Markovic

Član broj: 69734
Poruke: 89
*.kips.me.



+5 Profil

icon Re: nalog za povracaj-MS NAV17.10.2013. u 14:54 - pre 127 meseci
Ako radiš nalog za povrat, podrazumeva se da vraćaš neki artikal u sistem, odnosno da ti kupac vraća artikal. Na osnovu tog naloga ti njemu vraćaš pare i to u iznosu naloga za povrat. Ako na nalog za povrat dodaješ neki trošak u negativnom iznosu, ti time smanjuješ iznos koji treba da mu vratiš - a koliko sam razumeo, tebi to ne treba. Moraš da dodaš iznos troška tako da poveća ukupan iznos para koje mu vraćaš.
Ako ne vraćaš artikal na zalihe, onda ne radiš nalog za povrat, nego odobrenje (credit memo) i opet pišeš iznos koji treba da vratiš.

u stvari, koji ti iznos pokušavaš da umanjiš ? nekog drugog račun ?
 
Odgovor na temu

vlada.m89
Beograd/Srbija

Član broj: 318358
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: nalog za povracaj-MS NAV17.10.2013. u 16:11 - pre 127 meseci
Ideja je da preko naloga za povracaj artikal modem Huawei koji kosta 3500 din. kupac reklamira i vraca ga zbog neispravnosti(10 dana u mesecu nije radio). Pa sam ja hteo da preko trosak(artikal) umanjim racun kupca za iznos od 1000din jer modem nije radio 10 dana. Cenu modema poistovecujem sa iznosom racuna za period od mesec dana koliko je koristio kupac taj modem(3500din.) sto znam da je pogresno ali nisam nasao drugo resenje a opet moram da odradim preko naloga za povracaj ovu reklamaciju. U ovom slucaju meni bi taj trosak (artikal) imao pozitivnu vrednost? Ne znam da li je sad jasnije, ali hvala u svakom slucaju na odgovoru :)
 
Odgovor na temu

[es] :: IS i ERP :: nalog za povracaj-MS NAV

[ Pregleda: 5369 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.