Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Autocorrect disable na numbers poljima

[es] :: Office :: Excel :: Autocorrect disable na numbers poljima

[ Pregleda: 2088 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tandrli

Član broj: 25905
Poruke: 672
109.163.145.*



+1 Profil

icon Autocorrect disable na numbers poljima01.10.2013. u 13:15 - pre 128 meseci
pozz

koristim Autocorrect kako bi kod kucanja datuma 01,01,2012 pretvorio u tačke 01.01.2012
međutim sad opcija u novcu tj. 1000 separator neradi .. npr. 55555.33 neće da pretvori u 55.555,33 i kad koristim curency ili numbers sa decimal/separatorom i dalje mi prikazuje 55555.33


kako se ovo moze rijesiti

thnx
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.121.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Autocorrect disable na numbers poljima02.10.2013. u 13:36 - pre 128 meseci
Ne znam šta si tačno definisao u Autocorrect opcijama - zamena , sa .? Za unos datuma ako koristiš numeričku tastaturu čini mi se najlakše da razdvajaš delove datuma sa kosom crtom. Excel će primeniti odgovarajući format prilikom prikaza datuma (npr. dd.mm.yyyy, ako je tako definisano u regionalnim postavkama). Ovaj autocorrect pravi problem ne samo za numeričke podatke nego i ako ti treba tekst sa , neke šifre nećeš moči da uneseš.

Pretpostavljam da se , koristi za razdvajanje decimalnih mesta. Autocorrect u tom slučaju , pretvori u . a rezultat je tekst - ne numerik i zato se formati curency ili numbers ponašaju kako se ponašaju.

Znači moj predlog je da izbaciš autocorrect a da datume unosiš sa /

Ako baš insistiraš na zameni , u . možeš da je uradiš ali samo na selektovanim ćelijama sa replace ili sa odgovarajućim makromo na događaj Worksheet_Change koji bi se primenio samo na neku kolonu gde se unose datume - ovo nema smisla za sve tabele nego samo za neku određenu na kojoj se često radi pa unos datuma pravi problem.

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

tandrli

Član broj: 25905
Poruke: 672
37.203.127.*



+1 Profil

icon Re: Autocorrect disable na numbers poljima03.10.2013. u 19:39 - pre 128 meseci
ma tako ce i biti izgleda hvala


mada se pojavio novi belaj
naime imao sam nakav stari excel fajl koji sam davno pravio pa ima pretragu / macroe
tu postoji jedna tabela .. kao i sa strane pretrage i polja sa unosom parametara za pretragu

i ono sto sam zaboravio jeste kako se polja mogu formatirati tako da ih vidim a nemogu isprintati
nekad davno sam znao pa zaboravio a na netu nijedan search ne pomaze svi pricaju o hide i mjenjanju boja

npr. sto sam uspio naci jeste da ;;; sakrije iznos u ćeliji .. a postoji jedna skracenica znaci da neprinta iznos u celiji a prikazuje je u racunaru

thnx
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Autocorrect disable na numbers poljima

[ Pregleda: 2088 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.