Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

samsung plazma - SBB risiver problem

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: samsung plazma - SBB risiver problem

[ Pregleda: 4255 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+59 Profil

icon samsung plazma - SBB risiver problem24.09.2013. u 21:20 - pre 128 meseci
Barvece,

prosto ne znam gde bih postavio ovu temu, nisam siguran ni da je ovo pravo mesto, elem

Samsung TV PS50B430 (koji je dosada besprekorno funkcionisao) povezan je sa D3 risiverom CISCO 4682 dobijenim od SBB operatera.

problem:

risiver ne reaguje na komande daljinca - ali, pazi sada, samo u momentu dok na TV-u ima slika, da pojasnim:
TV iskljucen - risiver prima komande (menja kanale, ukljucuje, iskljucuje, sve OK)
TV ukljucen, povezan preko HDMI, na ekranu slika iz HDMI - risiver ne reaguje na daljinac (inace radi, preko tastera menja kanale)
TV ukljucen, odspojen HDMI, nema slike na ekranu - risiver prima komande
TV ukljucen, odspojen HDMI, na ekranu slika iz RF - risiver ne prima komande!

neverovatno, ali tako je;

probali smo tri risivera (doduse svi su isti modeli) i dva daljinca,
tehnicar iz SBB veli da se sa datom situacijom prvi put susrece,
a iz samsunga kazu da se obratimo teh. podrsci (?!!!).

interesuje me da li je iko imao ili barem cuo za ovakav problem, pa da znam od cega da krenem,
ovako nisam u mogucnosti da razlucim da li je problem u TV-u ili risiveru.

pozdrav
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: samsung plazma - SBB risiver problem24.09.2013. u 21:34 - pre 128 meseci
Ajd probaj jednu stvar, koja moze da radi a i ne mora.

Postavi situaciju kada ti risiver ne prima komande a TV je ukljucen i ima sliku. Zatim prekrij ekran TVa nekim cebetom ili kartonom, ali tako da pokrije celu sliku. Pokusaj onda da koristis daljinac od risivera.
 
Odgovor na temu

Jordan Čebron
Jordan Čebron
RTV-elektroničar
Nova Gorica Slovenija

Član broj: 235503
Poruke: 1157
*.dial-up.dsl.siol.net.



+343 Profil

icon Re: samsung plazma - SBB risiver problem25.09.2013. u 07:54 - pre 128 meseci
Kod nekih daljinskih upravljača se dešava,da u slučaju da izmedžu daljinca i aparata stoji i da je UPALJENA takozvana štedna žarulja.daljinac ne radi jer žarčenje te lampe utiče na rad daljinca.U ovom slučaju postoji mogučnost da žarčenje same plazme utiče na rad daljinca.Pokušati treba taj resiver smestiti koliko dalje je mogučnost od same plasme ili barem toliko da nisu reciver i plasma u tačno istom smeru.
Pozdrav Jordan Čebron
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+59 Profil

icon Re: samsung plazma - SBB risiver problem25.09.2013. u 20:08 - pre 128 meseci
Citat:
JankoNIS:
...Zatim prekrij ekran TVa nekim cebetom ili kartonom, ali tako da pokrije celu sliku...


e svasta, sta jos necu cuti,

ali, sto je najbitnije, nakon predlozene intervencije, problema vise nema!!

(sad mi ostaje samo da montiram pomicni zastor ispred TV-a, nesto kao zavesa u pozoristima, i da uzivam
- "duso, namaknider zavesu da prebacim na eurosport")

salu na stranu, ovo je znacajan pomak, videcemo sta cemo dalje,
u svakom slucaju hvala i pozdrav.
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: samsung plazma - SBB risiver problem26.09.2013. u 23:45 - pre 128 meseci
Nisam ni sam verovao da je do toga, ali evo mog objasnjenja. Svetlost sa ekrana (ili neka sastavna komponenta slike) ti ometa prenos IC signala od daljinca do risivera. Nazalost, ovo samo pokazuje da je kvalitet opreme na najnizem nivou.

Jedno od resenja bi bilo da sa nekog pokvarenog uredjaja skines plastiku koja se nalazi ispred prijemne IC diode i postavis preko postojece plastike koja je na risiveru. Vodi racuna da bude preko IC diode. Ovako ces mozda dobiti dodatno filtriranje IC signala i eliminisanje ometajuce svetlosti.

Jos jedna vazna stvar je da ti sunce ne bije direktno u prijemnu diodu.
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+59 Profil

icon Re: samsung plazma - SBB risiver problem27.09.2013. u 19:16 - pre 128 meseci
ima smisla staviti jos jedan filter, makar za probu, ali ja se plasim da do prijemne diode
dodje vec "pokvaren" signal, pa u tom slucaju filter ne igra ulogu;
jedino da napravim talasovod do prijemnika.

probacu nesto u svakom slucaju,
zivio.
 
Odgovor na temu

Foki

Član broj: 14836
Poruke: 122
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: samsung plazma - SBB risiver problem20.05.2014. u 13:20 - pre 120 meseci
@ozocko

Da li si rešio problem? Dešava mi se identična stvar pa ne znam da li da raskinem ugovor koji sam tek potpisao jer SBB zvanično nema rešenje.

 
Odgovor na temu

Jordan Čebron
Jordan Čebron
RTV-elektroničar
Nova Gorica Slovenija

Član broj: 235503
Poruke: 1157
*.dial-up.dsl.siol.net.



+343 Profil

icon Re: samsung plazma - SBB risiver problem20.05.2014. u 21:57 - pre 120 meseci
Citat:
ozocko:
Citat:
JankoNIS:
...Zatim prekrij ekran TVa nekim cebetom ili kartonom, ali tako da pokrije celu sliku...


e svasta, sta jos necu cuti,

ali, sto je najbitnije, nakon predlozene intervencije, problema vise nema!!

(sad mi ostaje samo da montiram pomicni zastor ispred TV-a, nesto kao zavesa u pozoristima, i da uzivam
- "duso, namaknider zavesu da prebacim na eurosport")

salu na stranu, ovo je znacajan pomak, videcemo sta cemo dalje,
u svakom slucaju hvala i pozdrav.

??!!!
Pozdrav Jordan Čebron
 
Odgovor na temu

Foki

Član broj: 14836
Poruke: 122
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: samsung plazma - SBB risiver problem05.06.2014. u 16:18 - pre 120 meseci
Evo pošto dam rešio problem da podelim to sa vama:

http://forum.sbb.rs/viewtopic....mp;t=854&start=720#p237813
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.adsl.eunet.rs.



+59 Profil

icon Re: samsung plazma - SBB risiver problem06.06.2014. u 13:52 - pre 120 meseci
username i sifra?
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: samsung plazma - SBB risiver problem06.06.2014. u 15:02 - pre 120 meseci
Evo šta je Foki napisao na SBB forumu (da ne mora da pravite login):

Citat:

Izgleda da sam rešio problem. Pošto je ic dioda dekodera ometana od strane televizora rešenje je u filtriranju signala tako da prolazi samo signal daljinskog upravljača. Za to postoji vise načina:

- dodavanje bandpass filtera na (u najvećem broju slučajeva) 980nm ispred ic diode (ovo nisam probao pošto se do filtera teško dolazi ali sam probao sa naočarima za sunce postavljenim ispred dekodera i situacija je daleko bolja); ovo bi dekoder morao da ima fabrički ugrađeno pošto se podrazumeva da će biti blizu tv-a koji emituje ic šum
- slabljenje signala koji prima dioda dekodera; ovime se ic šum emitovan od strane tv-a koji je slabog intenziteta ali ˝zbunjuje˝ diodu znatno smanjuje a dekoder dovodi u upotrebljivo stanje; najjednostavniji način je prelepljivanje molerske trake (žute, papirne) preko prednje strane dekodera u predelu levo od sata; već jedan sloj znatno poboljšava situaciju a kod mene se pokazalo optimalno četiri sloja - dekoder već dva dana radi savršeno; treba uzeti u obzir da je gornji deo kućišta od providne plastike pa treba obezbediti da dekoder bude ˝sakriven˝ od tv-a, tj. da bude u polici ili da između njih bude neka prepreka (kod mene je to pojačalo) kako ic šum ne bi dopirao do diode bez filtracije; inače, daljinac možda malo slabije radi ali stvarno neznatno

Nadam se da će ovo koristiti korisnicima sa sličnim problemom. SBB ima tu prednost što dekoder može da otvori i izvrši intervenciju na samoj diodi pa tako ovo rešenje I estetski postaje potpuno prihvatljivo.

 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: samsung plazma - SBB risiver problem

[ Pregleda: 4255 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.