Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Asus eee PC 4G surf 701c

[es] :: Laptopovi :: Asus eee PC 4G surf 701c

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7570 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Asus eee PC 4G surf 701c21.09.2013. u 19:55 - pre 128 meseci
pozdrav narode,

dobio sam na poklon model netbook-a iz naslova, e sad, vidim nema ispod poklopce za HDD i ram, pa se pitam jesu li izmenljivi - stavio bih malo vise ram-a i veci HDD ali obican sata ako je to izvodljivo ? ako ne onda cu samo da zaglavim memorijsku za storage a ram se iskreno nadam mogu promeniti.
na njemu je podignut neki ogoljen XP , lepo radi ali vidim da imam problem sa pustanjem recimo spotova sa youtube-a , ucitava ali zapinje i zvuk i video na svaki sekund,
isto tako sam primetio da mu je procesor na 900MHz ali radi na 630 ??? moze li se nekako to doterati bar na tih 900? , nema veze ako ce se grejati vise , a vidim bios je isto tako skrt, nema mogucnosti overclocking-a, hoce li se to promeniti ako update-ujem bios jer isti je iz 2008 ?

hvala u napred svima dobre volje koji su voljni i znaju da mi pomognu, i svima onima koji se ukljuce u temu.

pozz
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Asus eee PC 4G surf 701c21.09.2013. u 22:28 - pre 128 meseci
Radi na 600 jer je underclockowan. Tebi treba eeectl softwer za kontrolu brzine, ventilatora i jos nekih sitnica.

Kada sam na njemu imao XP, koliko se secam YT je radio kako treba.
Takodje, dobro je pustao i 720p video iz VCL-a.

Za HDD nisam siguran da li uopste moze fizicki u njega jos nesto da stane, osim ako to nije 2x2cm...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Asus eee PC 4G surf 701c22.09.2013. u 20:56 - pre 128 meseci
Nije izvodljivo ubaciti u njega HDD jer nema adekvatne konektore. Koristi interni SSD storage (za tvoj model max 4GB a za celu seriju je maksimum bio 8GB internog storage-a) za koji postoji adekvatan slot. Moze maksimalno 2GB DDR2 RAM-a. Ako nema poklopce ispod moras da rasparcas ceo netbook (i da izvadis maticnu plocu) da bi uradio upgrade RAM-a. Kao sto vidis nema puno upgrade opcija i nije previse pristupacan za nadogradnju jer nema pokloplce to jest kuciste je poprilicno zatvoreno (iz prilozenog se vidi da to nije slucanjo). Po meni vise igracka nego upotrebljiva sprava. Netbook-ovi kao ideja odose u zaborav. Tableti su zauzeli njihovo mesto.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Asus eee PC 4G surf 701c22.09.2013. u 22:30 - pre 128 meseci
pre svega hvala na ukljucenju u temu ,

skinuo sam eeectl , ubacio i pokrenuo, sve mi radi samo procesor ne reaguje , tj i dalje stoji na 630MHz , ima li neko ideju sta bi tu moglo biti ? ovo treba da bude sprava za surfovanje, neke office aplikacije, brsu proveru mail-a , i tako neke jednostavne stvari. znaci za HDD mi je bolje da ne diram, ubacicu mu samo malo ram-a bar 1Gb da ima, i neku memorijsku u slot da ima dodatni storage od 32GB, vise mu i ne treba, sto se tice pustanja snimaka sa YT mozda je uzrok procesor a mozda i ram, takodje mi pada na pamet i sam win kao problem jer je neka ogoljena verzija pa mozda i nema sve sto mu treba da bi radio ok

pokusao sam da raslopim malisu ali tesko, skinuo tastaturu, odvrnuo srafove od gore i od dole, ni poceo da otkopcavam kopcice i zapelo mi na deli ispod display-a , ne znam sta ga jos drzi, da nisu mozda sarke ?

moze li se updateovati bios da ima malo vise opcija , npr da mogu da ovo clockujem na originalnu brzinu ? da mu napravim deljeni ram za grafiku koja ima samo 64MB ako sam dobro shvatio ?

pozz
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Asus eee PC 4G surf 701c22.09.2013. u 22:49 - pre 128 meseci
sad vidim na nekim sajtovima da u njemu ima ne koristeni USB port , koji moze da se iskoristi za ugradnju web kamerice, bluetooth-a , dodatne memorije u obliku mikro SD kartice i Mikro USB card reader dongle-a, svakako ne bi bilo lose ubaciti jedan USB Hub i na njega nakaciti svasta, sto se tice web kamerice ima ih u mikro varijanti koje idu u laptopove inace kace se na te interne USB pa moze da se koristi u ove svrhe.

nego prvo bih da resim procesor, ram i eventualno da delim ram za grafiku, pa ako moze pomoc oko toga ?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Asus eee PC 4G surf 701c22.09.2013. u 23:47 - pre 128 meseci
eeectl sam koristio jako davno. Da li sada uopste ima opciju podizanja takta?
Ako ima, a ne radi - kako znas da ne radi?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Asus eee PC 4G surf 701c23.09.2013. u 00:39 - pre 128 meseci
pa ima opciju podizanja takta, a u properties racunara pratim na kom taktu radi, ne menja se nista, isto ni kao na par drugih softvera koji imaju opciju pracenja takta.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Asus eee PC 4G surf 701c23.09.2013. u 18:01 - pre 128 meseci
Ako je BIOS kojim slucajem flashovan na noviju verziju od fabricke, to moze da bude razlog sto eeectl ne radi svoj posao. Susretao sam se sa slicnim problemima pre dok su Asus eee PC netbookovi bili aktuelni. za svaki slucaj prati sta se desava kad malo opteretis racunar. Mozda se tad digne frekvewncija procesora. Vise se ni ne secam na kom principu radi eeectl.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Asus eee PC 4G surf 701c23.09.2013. u 18:06 - pre 128 meseci
pa iskreno ne znam da li je flashovan, s'obzirom da je verzija 2008 bios ne verujem da je noviji, a bilo bi dobro da moze da se ubaci verzija koja podrzava overclocking za cpu i ram, probao sam vise verzija eeectl i sve se isto ponasaju, radi podesavanje backlight-a , ventilatora , ali ne radi podesavanje brzine cpu, cudno mi je sto nema opcije za podesavanje da se unese brojcano vrednost brzine nego samo slow, fast itd
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Asus eee PC 4G surf 701c23.09.2013. u 18:10 - pre 128 meseci
FSB speed control.
- PCIE speed control.
- CPU voltage control.
- Temperature monitor.
- Fan speed control(incl. used-defined automatic mode).
- Screen backlight control(twice brighter!).
- Highly configurable, hotkeys, etc.

od sve ga ovoga sto pise da moze da radi ja imam opciju za CPU,temperaturu,fan i backlight, kao sto rekoh samo mi CPU ne radi, u stvari i ne pise da je za CPU, mozda je i za FSB speed control ili PCIE speed control.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Asus eee PC 4G surf 701c23.09.2013. u 19:31 - pre 128 meseci
Fleshovan je BIOS tako da je to najverovatnije razlog zbog cega eeectl ne radi. Inace procesor je sa razlogom underklokovan na 600MHz a razlog je zagrevanje (bitno je glasniji ventilator kad procesor radi punom snagom) i autonomija baterije. Postoji verzija BIOS-a u kojoj postoji opcija da se overklokuje procesor, ali je nestabilna i znam neke ljude koji su ubili svoje eee PC-e sa tim BIOS flashom. Probaj pomocu neke druge aplikacije (prvo uradi uninstall eeectl) kao sto je SetFSB for Windows XP na primer. To su takodje dosta koristili vlasnici eee PC-a ka sto je tvoj, ali i tu postoje potencijalni problemi sa "brickovanjem" netbooka.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 23.09.2013. u 20:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Asus eee PC 4G surf 701c23.09.2013. u 20:29 - pre 128 meseci
pokusao sam da vratim na staru verziju 703 , sad je 801 verzija biosa i u asus update utiliti mi je izbacilo da ne moze , nesto se ploca i verzija biosa ne podrzavaju, a podesio sam opciju undergrade bios enable,

ne pravi meni problem sto ce da se cuje, pogotovo sto ce stojati na automatic pa ce ventilator svakako da radi na maksimumu ako je opterecen procesor sto i treba da radi,a spustice obrtaje ako je manje opterecen tj ako se manje greje, svakako mu jako fali tih 370MHz , ipak je to za 50% brzi rad CPU-a u odnosu na sad.

steta, a bas mi se svidja eeectl jer moze dosta toga da radi u malom pakovanju :D narocito pojacavanje backlight-a ali nema veze, probacu sa setFSB pa cu videti sta radi i kako.

jel bi nastao problem ako ostane eeectl posto i onako ne utice na CPU ? ne znam kako da omogucim funkcije na tastaturi za podesavanje backlight-a i zvuka, to mi nista ne radi a instalirani su drajveri.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Asus eee PC 4G surf 701c23.09.2013. u 20:54 - pre 128 meseci
evo konacno sam nasao verziju eeectl koja radi, podize bez problema na 900MHz a ne pregreva se nista, samo jos ram da nabudzim i jos memorije da dodam

kako bih mogao da delim ram memoriju sa grafikom a da nije preko biosa ? ovih 64MB je bas malo.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.color.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Asus eee PC 4G surf 701c24.09.2013. u 14:53 - pre 128 meseci
sad planiram nabavku neke memorijske kartice da zabodem u slot sa strane od 32 ili 64GB , moze li mi neko reci pouzdano koja klasa bi bila podobna za ovo a da mogu da instaliram operativni sistem na tu memorijsku ? naravno klasa 10 ce sigurno raditi ali koja je dolnja granica klase u ove svrhe ? i koja tacno ram memorija ide u laptop ? negde sam citao da je ddr2 ali nisam siguran da li je standardna za laptopove ili se razlikuje ?

negde sam procitao da postoje adapteri za ove laptopove za SSD, sa jedne strane se nakaci CF memorijska kartica a sa druge je taj sata konektor kao u laptopu, zna li neko gde se to moze nabaviti ? posto mi se vise isplati ubaciti compact flash karticu umesto da kupujem 16GB originalni disk za njega , a CF postoje i veceg kapaciteta i brzine
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Asus eee PC 4G surf 701c24.09.2013. u 15:34 - pre 128 meseci
Standardni SO-DIMM DDR2 RAM koristi.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.color.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Asus eee PC 4G surf 701c24.09.2013. u 16:51 - pre 128 meseci
hvala puno na odgovoru.

koliko sam se namucio da otvorim masinu, razmisljam da isecem dno plasticnog poklopca da mi lakse bude da pristupim svemu, ali cime to posle zatvoriti :) necu ga ni otvarati opet dok ne nabavim sve sto mi treba za ugradnju, al onda ide sve komplet, ukljucujuci i bluetooth i web kamericu, steta je da toliki USB portovi ostanu ne iskorisceni unutra, pogotovo u tolikom nedostatku memorije, jos ako bih mogao neki jaci GPU da ubacim bilo bi savrseno.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Asus eee PC 4G surf 701c24.09.2013. u 17:28 - pre 128 meseci
E to ne moze (jaci GPU)...
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Asus eee PC 4G surf 701c24.09.2013. u 21:32 - pre 128 meseci
pa mozda ako bi se uradio reballing i stavio jaci BGA cip koji je kopatibilan, ali ne isplati se nabavljati cip , tesko da bih saznao i koji moze da se ubaci, a kuglirao bih ga sam. nebitno.

zanima me samo kako da delim ram sa grafickom a da nije preko biosa, ako neko zna bio bih mu zahvalan da to podeli :D ili kako da ubacim i koji bios a da mogu da delim ram i clockujem isti kao i CPU u biosu ?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: Asus eee PC 4G surf 701c25.09.2013. u 00:11 - pre 128 meseci
Nije to baš tako kako si zamislio.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.color.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Asus eee PC 4G surf 701c25.09.2013. u 17:20 - pre 128 meseci
pa nego kako onda ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Asus eee PC 4G surf 701c

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7570 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.