Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20494 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-3.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?04.09.2013. u 21:42 - pre 129 meseci
Da li je zlato palo ili ne nije važno. Važno je da je već milenijumima u opticaju.
Nisam ekonomista ni bankar ali mogu da vidim da papirom zvanim dolar ameri odavno kupuju tuđi znoj i prirodna bogatstva.
Dolar je najače američko oružje. Izgube li ga, gotovi su!
Gadafi je hteo da ga izbaci i...izbačen je. Iran odavno sa Kinom i Indijom trguje vezujući se za zlato ili nešto vrednije u ovom trenutku za Iran?!
 
0

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?04.09.2013. u 21:58 - pre 129 meseci
@Dexic
Barem im ekonomska stabilnost nece biti u rukama trece strane, nego ce zavisiti od robne razmene te dve strane direktno, i njihovih dugorocnih ciljeva/stepena poverenja. Da se izrazim narodski, nece sva jaja biti u jednoj korpi (ili u korpi Ujka Sema)... tako da ce i eventualni shokovi biti manji nego da su sve rezerve u dolaru i evrima. Dok se naravno ne nadje neko bolje reshenje gde niko nema opciju "print" u meniju...
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?04.09.2013. u 22:19 - pre 129 meseci
Sve dok se veci deo nafte prodaje Americi ili je efektivno vezan za dolar (a trenutno je DEBELO vezan za dolar) od ovoga ce biti samo price na forumima.
Malo mi je nelogicno, ali EU izgleda da uvozi ni petinu od onoga sto uvozi SAD:
http://epp.eurostat.ec.europa....duction_and_imports_YB2013.xls
dok je US oil imports oko 4 mlrd tona 2012. god.
Sem toga, najveci exporteri nafte su VEZANI za dolar, FIXNO (arapske zemlje, od kojih skoro sve imaju fixni kurs sa dolarom).

Zato je cena nafte izrazena u dolarima - sve dok je tako, ponavljam, ovo je samo premestanje racunice sa jedne na drugu stranu i nista, nula, nada, zilch, vise.
Ne zamajavajte se da oni ne zavise od dolara, kad je cena same nafte u dolarima, bez obzira sto se cini da tu nema dolara u prici.
 
0

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?04.09.2013. u 22:35 - pre 129 meseci
Barem se drzavne rezerve nece drzati iskljucivo u dolarima i evrima, nego ce se drzati i u juanima koje npr. Rusija dobila za naftu i gas (tj. konverotvace izmedju sebe, bez uticaja dolara, sta koja strana kome dodje - koliko nafte za robu i usluge itd.). Pa ce se ti akumulirani juani koristiti za kupovinu robe i usluga iz Kine ili drugih delova sveta kojima juan treba, jer mogu sa njim da trguju - a to je sve korak ka preskakanju dolara. Zelim da kazem da ce cuvanje dela rezevi u juanima imati smisla jer ce imati gde da se upotrebe (3 od 5 stvari koje ja imam na stolu su iz Kine... :)).
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?04.09.2013. u 22:46 - pre 129 meseci
Taj deo vec ima smisla.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?05.09.2013. u 05:39 - pre 129 meseci
I onda ce Juan da ukine podlogu u zlatu, i sve sto ste "rutirali" od amerikanaca prema Juanu, ici ce u Kinu. Nama opet sipak. I u cemu je poboljsanje za nas? (ili Rusiju sto je, jel`te, isto... :P )
A poznato je da kinezi uglavnom "kradu" i prepisuju. Sjetice se oni toga, nema brige.

Na stolu od 5 stvari imam svih 5 iz Kine, ali to me ni malo ne raduje. Naprotiv. Ta kineska produkcija svega i svacega, jeftinog i nekvalitetnog, je upropastila globalnu ekonomiju. Ukljucujuci i nasu. Narocito je stradala tekstilna industrija, ali ni druge nisu prosle puno bolje. Ocekujem da ce za 20 godina neki pljuvati Kinu kao sto to sad pljuju po drugim zemljama. Samo dok im dodje iz ... u glavu, sto je proces koji zna da potraje!
 
+1

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.smin-1.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?06.09.2013. u 08:57 - pre 129 meseci
Citat:
Kina i Rusija će dolaru oduzeti titulu rezervne valute



Peking – Kina udružuje napore sa RF u cilju oduzimanja dolaru zvanja svetske rezervne valute, tvrdi Rus Vinter, ugledni američki trejder sa 40 godina dugim stažom.
On je naglasio da je Narodna banka Kine još 2009. saopštila da je dominacija jedne valute u svetu ispunjena visokim rizikom širenja krize. Vlasti RF već su predlagale rublju kao rezervnu valutu.
Sada se dve ekonomije u razvoju spremaju da zajedno ostvare planove jačanja rublje i juana, tvrdi Vinter. Prema njegovom mišljenju, SAD, sa nivoom državnog duga koji iznosi skoro 110% BDP-a, neće moći da odgovori na taj izazov.



Izvor: Glas Rusije
 
0

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.smin-1.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?06.09.2013. u 09:05 - pre 129 meseci
Citat:
Grupa BRIKS osnovala banku i rezervni pul valuta



U četvrtak u okviru samita Dvadesetorice održan je neformalni susret lidera Brazila, Rusije, Indije, Kine i JAR. Učesnici su potvrdili formiranje zajedničke banke razvoja sa osnivačkim kapitalom 50 milijardi dolara. Ta će se sredstva investirati u infrastrukturalne projekte zemalja u razvoju. Radi poboljšanja makroekonomskih pokazatelja BRIKS će osnovati pul valutnih rezervi od 100 milijardi dolara.


Ceo tekst na: http://serbian.ruvr.ru/2013_09...a-banku-i-rezervni-pul-valuta/
 
+2

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-3.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?17.09.2013. u 09:17 - pre 129 meseci
Posle samita G20 u Sankt Peterburgu u Rusiji, Rusija otvoreno stavlja do znanja da će biti promena!
Jedan od primera je i:
Citat:
PUTIN UVREDIO KAMERONA: Britanija je malo ostrvo, a kupili smo i vaš Čelsi!
Ruski predsednik, domaćin skupa u Sankt Peterburgu, ponizio britanskog premijera, koji zagovara vojnu akciju protiv režima u Damasku
Naime, britanski premijer Dejvid Kameron, uprkos tome što je njegov parlament odbacio vojnu intervenciju u Siriji, nastavio je i tokom samita G20 da lobira za udare na vojsku sirijskog predsednika Bašara el Asada, za kojeg tvrdi da je koristio hemijsko oružje. Međutim, prema navodima britanskog tabloida Dejli mejl, Putin, koji se oštro protivi vojnoj intervenciji bez odobrenja Saveta bezbednosti UN, pošteno mu je odbrusio.
- Britanija je jedno malo ostrvo na koje niko ne obraća pažnju - napisao je Putinov portparol Dmitrij Peskov.

Zašto sam ovo naveo? Pa zna se da je kriza i rat najbolji biznis za USA i njihove kerove!
Citat:
Ruski predsednik Vladimir Putin poslao je otvoreno pismo Americi s naslovom „Ruska molba za oprez“, koje je objavljeno u Njujork tajmsu, a u kojem je upozorio SAD da ne provociraju sukobe većih razmera svojom idejom da sprovedu vojnu intervenciju u Siriji. On je naglasio da ta država više nije demokratija na koju se ugleda ceo svet, već zemlja koja se oslanja isključivo na upotrebu sirove sile dok sastavlja koalicije pod sloganom „ili ste s nama, ili protiv nas“.

Idemo dalje...
 
+2

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?17.09.2013. u 19:42 - pre 129 meseci
Citat:
Mali_Milojica: Posle samita G20 u Sankt Peterburgu u Rusiji, Rusija, Rusiji, Rusija,....

Milojice, pošto si potek'o iz Vojvodine, pa posle utek'o, ;) pretpostavljam da si čuo kojim rečima su stari Vojvođani dočekali "oslobođenje" i Ruse '44.-te?

Nisi?!

Evo ovim rečima:

OTIŠLI SU DER, DU, DAS-I, DOŠLI SU NAM DAVAI ČASI.

Bačuške su u toj meri bili opsednuti ručnim satovima da su u stanju bili ruku da otkinu onom ko ga je nosio, da bi do njega došli.
Pa pitaj onda nekog starijeg Vojvođanina, šta su te iste bačuške radile ženskoj čeljadi i kud i kako je ista morala da se skriva od te pomahnitale rulje.
Pa onda pitaj kako i čime su "otvarali" burad sa vinom i rakijom po prepunim i bogatim vojvođanskim podrumima...
...koliko ih se podavilo ko pacovi u "jezerima" rakije i vina, isteklih iz ogromnih buradi "otvorenih" rafalom iz kalašnjikova.

Daleko im lepa kuća i tvoje zle slutnje oko njih.
 
+1

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?18.09.2013. u 03:31 - pre 129 meseci
Citat:
SlobaBgd: Au, yolja624, tvoja reakcija na sve što nije proameričko postaje patološka!
Stvarno, ovako skočiti i izvređati člana lično iako te on nije ni pomenuo u poruci, počinje da zabrinjava.

Ma nije valjda? A kako to da je moja reakcija patoloska a njegova (ili tvoja) nije? Sve sto vam nije pro-rusko vama predstavlja patologiju? Opako ste mi dosadili...
Po forumu opsta dreka na EU, USA, zapad. Krivi su vam za sve zivo, od HAARP do petro-dolara? Prosipate ovdje nekakvu veliku filozofiju a ne mozete da nabodete 2 cinjenice, vec vam je sve u "teorijama zavjere". Izvaliti da "zna se da je kriza i rat najbolji biznis za USA i njihove kerove!" ti nije ni malo patoloska? Mozda zato sto se slazes sa njim? Eto, ja se ne slazem, i to jasno i glasno kazem. Ne palamudim i ne zamotavam.


[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 21.09.2013. u 09:56 GMT+1]
 
+1

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?19.09.2013. u 14:16 - pre 129 meseci
Citat:
yolja624

KO TO ZNA??? Tvoj mozak i mozak takvih ko sto si ti? Na osnovu kojih CINJENICA tvdite da neko pravi "biznis" od ratova???

....
....
Jel mislis zato sto prenosis mongoloidne vijesti, idiotskih novinara i njihovog tabloida, svi trebamo da padamo u delirijum obozavanja ruskih "humanista?


Ja mislim da si ti na obuci za ekonomskog ubicu, pa u slobodno vreme, daješ support na es. Šakal, mladunče (kao pioniri nekad, sećaš se? :=) )
A prijavio si se online, kao američki ljubiguz/rusofob, predavanja nema, sve ide elektronskim putem i žarko bi želio da prisustvuješ makar jednom uživo.
about:networking
 
+3

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?19.09.2013. u 15:18 - pre 129 meseci
Citat:
Na skupu u Sankt Peterburgu Grupa 20 razvijenih i zemalja u razvoju nastojaće da postigne jedinstveni stav o privrednom rastu, trgovini, transparentnosti na bankarskom sektoru i u borbi protiv izbegavanja poreza.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Podeljene su, i to oko uloge američkog dolara u svetskoj ekonomiji, i zemlje u razvoju koje beleže brz privredni rast iz grupe Briks (Brazil, Rusija, Indija, Kina i Južna Afrika).


Izvor: Euractiv.rs
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?19.09.2013. u 18:17 - pre 129 meseci
Citat:
yolja624:
A ti si ruski guzoljub/amerfob... jbg... ni ti se ne predajes. Po cemu si bolji? Ni po cemu. Jedino sto sudis o nekom o kom nista ne znas.


Bolji sam po tome što imam više aktivne i ispravne sive mase od tebe, ako ništa drugo, ne izokrećem ništa već u datom momentu prišrafim i okačim gde treba, osim toga, nije u pitanju suđenje, već mišljenje, iskazano uz pomoć tastature i veruj mi da nikakva nauka nije saznati nešto o glasno-govornicima/narikačima kao što si ti.

Nema ništa gluplje nego kad neko glumi dreku i piše velikim slovima, tamo gde se "glas" inače, ne čuje i ujedno nije čak ni čet. :D
Ako hoćeš simulacije, bacaj se na cgi i audio mastering i tome slično, a ovde uzmi pa oslobađaj demokratiju od 'lažnih optužbi' do 1001 i nazad. :)
about:networking
 
+3

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?19.09.2013. u 19:00 - pre 129 meseci
Citat:
plus_minus: Bolji sam po tome što imam više aktivne i ispravne sive mase od tebe, ako ništa drugo, ne izokrećem ništa već u datom momentu prišrafim i okačim gde treba, osim toga, nije u pitanju suđenje, već mišljenje, iskazano uz pomoć tastature i veruj mi da nikakva nauka nije saznati nešto o glasno-govornicima/narikačima kao što si ti.

Nema ništa gluplje nego kad neko glumi dreku i piše velikim slovima, tamo gde se "glas" inače, ne čuje i ujedno nije čak ni čet. :D
Ako hoćeš simulacije, bacaj se na cgi i audio mastering i tome slično, a ovde uzmi pa oslobađaj demokratiju od 'lažnih optužbi' do 1001 i nazad. :)


To sto ti o sebi imas visoko misljenje, ne govori o ispravnosti sive mase vec o kompleksima koji se mogu lijeciti. Ima dobrih doktora, nadji sebi nekog kojeg ce ti socijalno da plati. Ne bih da dajes veliki novac na tako tesku bolest.
To sto ti kazes ima snagu nicega ili manje od toga. To sto ti kazes i prisrafis je totalno nebitno kao sto si i sam nebitan. Paljba ukratko! Nisi predmet mog interesovanja, za sad.
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?19.09.2013. u 19:12 - pre 129 meseci
Ne, nemam visoko, već ispravno. A što se dijagnoza tiče, tebe su već podobro proceniili i ocenili i ostali, ne samo ja. Već si zaboravio?
I nije bitno šta ja kažem, bitna je tema. Mislim, toliko o nečijim kompleksima. I ako te ni malo nije ž'cnulo, što je kojeg stoyka osvrćeš? :)
I šta s' paljbom? Ti bi šta? Puckarao? :) Baš ti se sviđa istorija, jel' ?

edit:

Oil spill dumps over 5k gallons of crude across flood-drenched Colorado

Šta ti misliš joljo, jesu li to ipak bili ruski strani plaćenici u koaliciji sa američkim alkaida proizvodom, prevrnuli ih preko noći i ujutro otišli svojim kućama, a ne neka tamo prirodna nepogoda sitnijih razmera?

about:networking
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?19.09.2013. u 19:35 - pre 129 meseci
Dečko, ti zaista prs'o. :) Stvarno bi mogao malo da ugasiš taj komp.
Bez obzira što si digitalno nepismen i imaš maglu ispred zenica, odmori malo. Ima vremena za sve.
Počeo si o nekakvim patriotama da mudoklopuješ, skroz pogrešno povezano sve, sedi jedan.
Evo ti tvojih omiljenih malo, da se oraspoložiš.

(premotati na 1:23)


about:networking
 
0

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?19.09.2013. u 19:55 - pre 129 meseci
A ovi su im podrška:

 
+1

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?19.09.2013. u 20:03 - pre 129 meseci
http://www.telegraf.rs/zanimlj...pe-do-sada-nosili-obojke-video

Pametnom dosta! Aj` sad obojica na spavanje i sanjajte naprednu rusku vojsku u carapama... :P
 
0

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?19.09.2013. u 20:05 - pre 129 meseci
Ovome ni šlem ne treba a kamoli čarape!

 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija usvaja zakon o zabrani američkog dolara?
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20494 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.