Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana upisa podataka u određenu ćeliju po zadatom kriterijumu?

[es] :: Office :: Excel :: Zabrana upisa podataka u određenu ćeliju po zadatom kriterijumu?

[ Pregleda: 3155 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Flexo

Član broj: 70007
Poruke: 6
93.184.87.*



Profil

icon Zabrana upisa podataka u određenu ćeliju po zadatom kriterijumu?22.02.2010. u 00:13 - pre 172 meseci
Šta treba uraditi da bi prilikom izbora jedne od tri opcije u koloni D u određenom redu excel sam zabrani upisivanje podataka u određenu ćeliju u istom redu, u mom slučaju F ili G?

Ukratko, kada izaberem "Početno stanje" u D4 da se zabrani upis podataka u G4, kada izaberem "Račun br." u D4 da se zabrani upis podataka u G4, a kada izaberem "Izvod br." u D4 da se zabrani upis podataka u F4, iz razloga pogrešnog unosa podataka u tabelu. Bilo bi bobro ako bi ćelije u kojima je dozvoljen upis podataka (F4 ili G4) budu obojene različitim bojama radi lakšeg uočavanja, kao što sam ja ručno obojio u tabeli.

Podaci u tabeli će se unositi rucno, a imena firmi preuzimam iz drugog fajla pomoću VLOOKUP funkcije, tako da se ona verovatno neće videti.

Unapred hvala na bilo kakvoj pomoći!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Zabrana upisa podataka u određenu ćeliju po zadatom kriterijumu?23.02.2010. u 08:10 - pre 172 meseci
Resenje je u koriscenju Data Validation i Conditional formatting.

Najpre za celije kolone F (selektuj sve od F4 pa nadole) postavi sledeci Data Validation

Code:
=IF(D4="Izvod br.","",1)


A za celije kolone G (selektuj sve od G4 pa nadole) postavi sledeci Data Validation

Code:
=IF(OR(D19="Početno stanje",D19="Račun br."),"",100)


Zatim za celije kolone F postavi sledece uslovno formatiranje

Za F kolonu:

Code:
Use a formula to determine which cells to format
=D4="Početno stanje"
Format: zuta pozadina


Takodje za F kolonu:

Code:
Use a formula to determine which cells to format
=D4="Račun br."
Format: Zelena pozadina


Za G kolonu:
Code:
Use a formula to determine which cells to format
=D4="Izvod br."
Format: Plava pozadina



Pozdrav
 
Odgovor na temu

Flexo

Član broj: 70007
Poruke: 6
*.elfak.ni.ac.rs.



Profil

icon Re: Zabrana upisa podataka u određenu ćeliju po zadatom kriterijumu?23.02.2010. u 13:54 - pre 172 meseci
Hvala Timmy na iscrpnom odgovoru. Odmah se bacam na posao i kačim fajl čim odradim posao.

Hvala još jednom.
 
Odgovor na temu

Flexo

Član broj: 70007
Poruke: 6
93.184.86.*



Profil

icon Re: Zabrana upisa podataka u određenu ćeliju po zadatom kriterijumu?23.02.2010. u 22:51 - pre 172 meseci
Kao što sam i obećao, evo gotovog fajla za evidenciju potraživanja i nadam se da će nekom biti od koristi. Promenio sam još i unos za naziv kupca da bi mogli i drugi ljudi da koriste fajl za svoje potrebe. Pre je bilo preuzimanje imena iz drugog fajla, a sad sam na Sheet2 označio mesto gde se mogu unositi nazivi firmi i pomoću Data validation se sad mogu unositi iz padajućeg menija kad stanete na neku ćeliju u koloni C na Sheet1.

Imam još jedno pitanje. Zašto ne mogu da primenim Freeze Panels kako bi mi zaglavlje uvek bilo pri vrhu ekrana a da se ostali podaci skroluju?

Ako neko ima još neki koristan savet oko sređivanja ovog fajla neka se javi.

Pozdrav.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Zabrana upisa podataka u određenu ćeliju po zadatom kriterijumu?

[ Pregleda: 3155 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.