Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li postoji PC program kojim bi se dobili efekti na mikseti kada se mikseta poveže na PC?

[es] :: Muzička produkcija :: Da li postoji PC program kojim bi se dobili efekti na mikseti kada se mikseta poveže na PC?

[ Pregleda: 3828 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alekpalek

Član broj: 309681
Poruke: 10
178.175.53.*



+1 Profil

icon Da li postoji PC program kojim bi se dobili efekti na mikseti kada se mikseta poveže na PC?02.09.2013. u 14:53 - pre 128 meseci
Zdravo.

Imam suvu miksetu bez snage i bez efekata. Zanima me, da li bi neko znao da mi kaže, da li postoji neki kompjuterski program koji bi mogao da mikseti da efekte kada se mikseta poveže sa laptopom. U pitanju je Behringer XENYX 1202 mikseta, ona ima opciju FX send control .
Ima li neko iskustva sa tom miksetom, i da li je moguće da se njoj dodaju efekti pomoću nekog softvera?

Hvala svima koji se jave.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Da li postoji PC program kojim bi se dobili efekti na mikseti kada se mikseta poveže na PC?02.09.2013. u 18:19 - pre 128 meseci
Kako to zamišljaš (po naslovu)?
Da iz nekog PC-a "smestiš" u miksetu effecte (Delay, Reverb, Echo), koje ta suva mikseta nema, pa onda povežeš sa Laptop-om?
-----------------------------------------------------


http://www.techsupportalert.co...ree-audio-editing-software.htm

https://www.google.rs/search?c...efox-hp..0.14.1254.Bqh5h4XBxSk

Znači, ta Behringer XENYX 1202 mikseta bi služila da se "ubode" instrument i po neki mikrofon i da se niveliše jačina ulazno/izlaznog signala ka zvučnoj karti.
Dalju obradu zvuka može da "odradi", uglavnom, svaki muzički software, samo treba pregledati šta nudi u effect-ima.

Uz Free software ide još dosta toga, što se može/mora, pročitati i na ES-u /Muzička produkcija/ i u propratnim tekstovima uz muz. program...počev od instaliranja na PC, pa do podešavanja za optimalan rad sámog programa.

Pozdrav


[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 03.09.2013. u 05:28 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

alekpalek

Član broj: 309681
Poruke: 10
178.175.63.*



+1 Profil

icon Re: Da li postoji PC program kojim bi se dobili efekti na mikseti kada se mikseta poveže na PC?03.09.2013. u 11:15 - pre 128 meseci
Pa mislio sam na programčić koji bi mikseti davao eho. Nešto tipa kao eksterni eho. Jer kada bi koristio neki program koji bi naknadno davao efekte izlaznom signalu iz miksete onda bi ceo, kompletan signal, imao taj efekat. Meni na primer treba samo eho, ali na pojedinim kanalima. Zato bi mi trebao program koji bi na primer imitirao eksterni eho koji se priključi u miksetu.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Da li postoji PC program kojim bi se dobili efekti na mikseti kada se mikseta poveže na PC?03.09.2013. u 14:27 - pre 128 meseci
Citat:
alekpalek:  Zato bi mi trebao program koji bi na primer imitirao eksterni eho koji se priključi u miksetu.


Zašto da imitira, kada postoje pravi uređaji tipa:
http://evik.en.alibaba.com/pro...uxe_Condenser_Microphones.html
i još mnogo drugih, a jeftinih/praktičnih modela digitalnih echo uređaja.
-----------------------------------------------------
Inače, kada bi "radio" na nekom od muzičkih software-a, oni rade po principu selektovanog dodeljivanja effect-a pojedinim kanalima.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

alekpalek

Član broj: 309681
Poruke: 10
178.175.7.*



+1 Profil

icon Re: Da li postoji PC program kojim bi se dobili efekti na mikseti kada se mikseta poveže na PC?04.09.2013. u 20:53 - pre 128 meseci
Pa meni je od efekata potreban samo eho. Probao sam da pronađem na oglasima neki eksterni eho. Takvi su se nekada kupovali i kačili na miksete, ali sada ih nema u prodaji. A ovi efekt - procesori što se prodaju su preskupi, ni jedan nije ispod 100e. Zato sam pomislio da ne postoji možda neki softver koji bi bio alternativa za eksterni eho.
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
*.ptt.rs.

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: Da li postoji PC program kojim bi se dobili efekti na mikseti kada se mikseta poveže na PC?05.09.2013. u 01:18 - pre 128 meseci
Vidjao sam te male uredjaje pre par godina.

Ovo sa kompom bi mogao da "zbudzis", ali je veliko pitanje kako bi radilo. Bagovanja, latency, kablovi, zvucna.. previse mesta da se zezne stvar.
Za sta ti konkretno treba?
 
Odgovor na temu

alekpalek

Član broj: 309681
Poruke: 10
178.175.8.*



+1 Profil

icon Re: Da li postoji PC program kojim bi se dobili efekti na mikseti kada se mikseta poveže na PC?05.09.2013. u 11:08 - pre 128 meseci
Treba mi za vežbanje, za živu svirku. Znači na mikseti ide mikrofon (Pevač), Mikrofon (Harmonika), električna gitara i klavijature. Sve to funkciniše i na suvoj mikseti ali bilo bi dobro kada bi mogao da nekako nabacim i eho. Znači ovo mi treba samo za vežbanje. Kada su prave svirke, koristimo drugu miksetu koja ima svoje efekte.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Da li postoji PC program kojim bi se dobili efekti na mikseti kada se mikseta poveže na PC?07.09.2013. u 13:02 - pre 128 meseci
http://www.kupujemprodajem.com...5-7416235-oglas.htm?filter_id=

Zovi pa vidi moze li neki dogovor, da ti da jeftinije... Inace, veoma kvalitetan uredjaj, odlicno zvuci...

Sto se tice kompjutera, ono sto je napisao @cyBerManIA je potpuno tacno.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Da li postoji PC program kojim bi se dobili efekti na mikseti kada se mikseta poveže na PC?

[ Pregleda: 3828 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.