Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nevjerovatan problem!?

[es] :: Muzička produkcija :: Nevjerovatan problem!?

[ Pregleda: 2294 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djmilenko
Milenko Djukanovic

Član broj: 139377
Poruke: 57
212.200.139.*



Profil

icon Nevjerovatan problem!?18.10.2007. u 08:21 - pre 201 meseci
Kao prvo u pitanju je radio.
Imam na miksetu povezana 2 racunara i jos neke uredjaje...
Mikseta na svakom regleru ima 3 opcije:PGM(program),UTL(snimanje mimo programa),PFL(preslusavanje).
Na jednom od ova 2 racunara imam sledeci proble(KOD OSTALIH UREDJAJA JE SVE NORMALNO):
Na PFL i UTL se sve normalno cuje,na PGM se takodje normalno cuje,medjutim na zvucnicima na kojima imam kontrolu povremeno dolazi do malih prekida.I to tacno na odredjenim segmentima,vec unaprijed znam gdje ce doci do prekida.Prekidi su vrlo kratki,manje od pola sekunde.U programu mi se sve normalno cuje,nema prekida.A SVE SE DESAVA SAMO KADA PROGRAM IDE SA OVOG RACUNARA...
Vjerujem da je na mikseti sve ok,a takodje i na kablovima,svi kablovi mijenjani,regleri mijenjani...I sa svih ostalih uredjaja se sve normalno cuje,nema uopste prekida.

Da li postoji mogucnost da je problem u zvucnoj karti?

Kada odem u Control panel na Sounds and Audio Devices, u Volume pise No Audio Devices,a u Audio,Voice i Hardware nadjem zvucnu kartu...A takodje ne mogu da otvorim ni onu uobicajenu mikseticu za podesavanje audio ulaza i izlaza na racunaru,tacnije pise da nije instalisana...Karta je Card Deluxe.

 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
217.24.18.*



+30 Profil

icon Re: Nevjerovatan problem!?18.10.2007. u 11:54 - pre 201 meseci
Da li je problem do miksete ili do racunara uvek se veoma lako utvrdi tako sto se izlaz racunara iskljuci sa postojeceg reglera miksete i prikljuci na drugi. Ako se problem i dalje pojavljuje i to samo na tom racunaru, dileme nema. Ovo sto si opisao veoma jasno ukazuje da problem dolazi sa racunara.

Prvo, reinstalacija drajvera za zvucnu kartu. Ne mozes ni da ocekujes da ti uredjaj pravilno radi ako ga operativni sistem racunara (kako si i sam pomenuo) ne vidi.
Najnoviji drajveri za tvoju kartu (ako je to Digital Audio Labs CardDeluxe) nalaze se OVDE. Na "select category" odaberes CardDeluxe, a na "subcategory" odaberes Drivers. Inace, na tom sajtu imas kompletan support za tvoju karticu, pa OBAVEZNO malo baci pogled...vidim da treba obratiti paznju kada su u pitanju Dell i HP racunari.

Ako i nakon reinstalacije drajvera problem ostane, probaj da promenis softver iz koga pustas program, moze se posumnjati i na neki softverski konflikt, problem sa kodecima...a posle svega, ako nakon svih provera nema poboljsanja, moze biti da je problem u neispravnoj kartici.
 
Odgovor na temu

djmilenko
Milenko Djukanovic

Član broj: 139377
Poruke: 57
212.200.139.*



Profil

icon Re: Nevjerovatan problem!?19.10.2007. u 07:55 - pre 201 meseci
Na mikseti je sve provjereno,mijenjano,spajano,prespajano...A problem i dalje postoji i to samo sa ovim racunarom,sve drugo normalno funkcionise...
Nikako mi ne ide u glavu,kako je moguce,ustvari,da li je moguce da zvuk sa racunara na 3 razlicita nacina emitovanja se cuje sasvim normalno,a da na kontrolnom zvucniku i dalje prekida i to stalno na istim mjestima?Opet ponavljam,SVE DRUGO STO SE EMITUJE SE CUJE NORMALNO!
Juce sam bas skinuo drajvere sa ove adrese koju si mi dao i slucajno sam skenirao drajvere i pronasao nekog crva u njima...Ti drajveri su i bili ranije instalisani a desavalo mi se da racunar jednostavno "zakuje" na nekoj pjesmi,ali neselektivno,sjecka je,koci,i cim se ona zavrsi sve bude normalno.Vjerujem da bi uzrok mogao biti crv,mada ne znam cemu on sluzi i sta moze da uradi...
A ovo sada se tacno ponavlja na istim segmentima...
Ociscene drajvere sam ponovo instalisao i problem i dalje postoji.Sto se softvera tice,imam instalisana 2 winampa,i na jednom imam samo instalisane limiter i plug in za umiksavanje muzike.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
217.24.18.*



+30 Profil

icon Re: Nevjerovatan problem!?19.10.2007. u 12:40 - pre 201 meseci
Citat:
djmilenko: da li je moguce da zvuk sa racunara na 3 razlicita nacina emitovanja se cuje sasvim normalno,a da na kontrolnom zvucniku i dalje prekida i to stalno na istim mjestima?Opet ponavljam,SVE DRUGO STO SE EMITUJE SE CUJE NORMALNO!

Hoces da kazes da se samo na jednom fajlu (pesma, emisija ili sta god to bilo) i to na odredjenim mestima desava taj prekid ? Pa, otvori taj fajl u Sound Forge-u ili nekom drugom editoru i proveri sta se graficki desava na tom delu koji pravi problem. Mozda snimak sadrzi neko DC divljanje od kog se "zalepi" zvuk. A mozes da pustis taj problematicni snimak u nekom drugom playeru, dakle ne u Winampu pa da vidis da li se i tada desava prekid.
Citat:
djmilenko:Juce sam bas skinuo drajvere sa ove adrese koju si mi dao i slucajno sam skenirao drajvere i pronasao nekog crva u njima

To je, kao sto si i sam mogao da vidis, oficijelni sajt Digital Audio Labs...kakvi crvi ?
Je l' to neki antivirus softver prijavio crve ? Ili kad kazes "crv", mislis na "bug" ?

 
Odgovor na temu

djmilenko
Milenko Djukanovic

Član broj: 139377
Poruke: 57
212.200.139.*



Profil

icon Re: Nevjerovatan problem!?20.10.2007. u 17:37 - pre 201 meseci
Problem je definitivno u winampu!
U Windows Media Playeru ne prekida.Mada i dalje mi ne ide u glavu kako je sve ovo moguce,ali,bitno je da se uzrok otkrio...

Sto se tice ovog crva,ipak je bio na mom Memory sticku a ne na drajveru...

Hvala Aco,u svemu ovome usmjerio si me u dobrom pravcu!
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Nevjerovatan problem!?20.10.2007. u 19:20 - pre 201 meseci
Nema na cemu
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Nevjerovatan problem!?

[ Pregleda: 2294 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.