Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa startovanjem

[es] :: PC Konfiguracije :: Problem sa startovanjem

[ Pregleda: 2684 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shandule

Član broj: 317212
Poruke: 9
*.b92.net.



+1 Profil

icon Problem sa startovanjem28.08.2013. u 22:41 - pre 128 meseci
Nekad mi se desava da dugme za startovanje racunara uopste ne reaguje sve dok ne izvucem kabl za napajanje ili iskljucim napajanje pomocu prekidaca na njemu.Nakon toga komp se uspesno startuje, posle nekog vremena(nekad i nekoliko dana) i gomile paljenja i gasenja kompjutera, desi se ista stvar.
Da li je problem do napajanja ili tastera? Da li sistem ne izvrsi shutdown kako treba pa ploca i napajanje ne mogu da izvrse svoje?
Ploca je Gigabyte z77-d3h napajanje je no name. Ovo napajanje ce svakako biti zamenjeno u naredne dve nedelje samo me zanima da li neko ima ideju u cemu bi mogao da bude problem?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Problem sa startovanjem28.08.2013. u 22:54 - pre 128 meseci
Simptom koji si opisao moze prouzrokovati gotovo svaki sastavni deo racunara.. Navedi koje je tacno napajanje i koje je snage, kao i celu konfiguraciju. Najverovatnije odradi zastita od kratkog spoja u napajanju i onda je neophodno ostaviti ga par sekundi bez mreze kako bi se ponovo vratilo u SB mod. Moguce da je napajanje preslabo, neispravno ili ti na ploci neka komponenta ili periferija napravi kratak spoj ili povuce previse struje i u napajanju odradi zastita.

Prvo menjaj to bezimeno napajanje i vidi sta se desava, jer nikako ne valja na tu noviju konfiguraciju postaviti kineza od nekih max 500 kobajagi W da gura.


(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

shandule

Član broj: 317212
Poruke: 9
*.b92.net.



+1 Profil

icon Re: Problem sa startovanjem28.08.2013. u 23:10 - pre 128 meseci
Gigabyte z77-d3h
i3 3220
CORSAIR Vengeance 8GB (2 x 4GB) CMZ8GX3M2A1600C8
WD 160gb
nema graficke
Napajanje no name mislim da je 450w ako ima 250w dobro je :)

I ja sam pomislio da je problem sa napajanjem ili nekakav problem sa prekidacem na kucistu.
Ja sam kriv sto rizikujem sa ovim napajanjem, to je kad kupujes komp iz delova, uvek nestrpljivost pobedi.
Napajanje cu zameniti u sto kracem roku dok se nije desilo nesto ozbiljnije, nadam se da ce to resiti ovaj problem.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Problem sa startovanjem28.08.2013. u 23:18 - pre 128 meseci
Ok, masina ti nije neki veliki potrosac, ali ipak prvo zameni tog kineza i vidi sta kaze. Kako bi znao da je sa tasterom za startovanje sve ok, kratkospoji ta dva pina srafcigerom kada se problem ponovi i vidi da li ce ploca startovati. Ako ne znas koja dva pina trebas kratkospojiti, potrazi uputstvo za tvoju plocu i pogledaj raspored Front panel konektora ili prati kablic od tastera...

Hm, a zasto sluze slike?? Heheh, evo, oznaceno strelicom - ta dva pina crvene boje.



P.S. Ali ipak nije do tog tastera, jer zasto bi startovao izvlacenjem napojnog kabla ili gasenjem mreznog prekidaca na par sekundi...

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 29.08.2013. u 00:30 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

shandule

Član broj: 317212
Poruke: 9
*.b92.net.



+1 Profil

icon Re: Problem sa startovanjem28.08.2013. u 23:26 - pre 128 meseci
Probacu da kratko spojim pinove na ploci kad se desi ponovo.
Ako ploca ne startuje da li onda mogu da kazem da je napajanje krivac?
U svakom slucaju zamenicu napajanje narednih dana pa cemo videti sta se desava.

Hvala na trudu za sliku :) Zaboravio sam da kazem da sam sam sklapao komp iz delova :)

Probacu i tvoj predlog cisto da iskljucim prekidac na kucistu, meni je vise verovatno da je napajanje krivo za ovo ponasanje.
 
Odgovor na temu

konstantinovic
Nemanja Konstantinovic
student
Aradac, Srbija

Član broj: 303451
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa startovanjem29.08.2013. u 10:47 - pre 128 meseci
Pozdrav.
meni se isti simptomi javljaju ali samo u slucaju da struja nestane na kratko, tj. da secne. Tada se racunar ugasi ali ga ne mogu startovati dok ga ne iskljucim na par sekundi. Isti slucaj mi se desava iako je racunar ugasen a struja secne na kratko. Ako nestane na 5 min. ili duze normalno radi. Takodje mi se desava da struja toliko kratko secne da mi srusi sistem ali racunar nastavlja da radi pa ga moram restartovati da bih nastavio koriscenje (nekada to znaci da moram da ga ugasim na prekidac jer ne reaguju tasteri za paljenje i restart).
p.s
takav je zivot bez UPS-a
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Problem sa startovanjem29.08.2013. u 10:50 - pre 128 meseci
Razmisli o kupovini UPS uređaja, da ti se ne pokvari kompjuter sasvim.
 
Odgovor na temu

shandule

Član broj: 317212
Poruke: 9
*.b92.net.



+1 Profil

icon Re: Problem sa startovanjem29.08.2013. u 11:01 - pre 128 meseci
@konstatinovic

Mislim da je to uobicajena stvar prilikom pada napona, izbijanja struje i slicnog, napajanje pokusava da zastiti komponente. Ne znam koliko cesto ti se to desava ali iz tvoje price izgleda prilicno cesto. Ako su ti lose instalacije stvarno bi mogao da razmislis o ups-u.
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Problem sa startovanjem

[ Pregleda: 2684 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.