Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Floppy mising (pojavljuje se prilikom svakog startovanja kompjuter)

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Floppy mising (pojavljuje se prilikom svakog startovanja kompjuter)

[ Pregleda: 1953 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mladja-denca
Miki milanovic
nis

Član broj: 218128
Poruke: 32
178.175.102.*



Profil

icon Floppy mising (pojavljuje se prilikom svakog startovanja kompjuter)24.08.2013. u 10:28 - pre 129 meseci
Zdravo.
Problem je poceo da se javlja kad sam hteo da obaram sistem.
Hteo sam da iskljucim flopy sa maticne ploce jer mi ne treba, ali se posle toga,kad sam podigao sistem, sad uvek pre podizanja sistema pojavljuje crni ekran sa podacima iz kompjutera, i izmedju ostalog stoji da flopy nedostaje (iako sam ga konektovao opet na ploci kao i sto je bio), i svakog puta treba da kliknem na F1 da nastavim sa podizanjem sistema...
Nije veliki problem ovo, ali me nervira da svaki put moram da klikcem da bi upalio komp...
Pretpostavljam da postoji opcija u biosu da se deaktivira ovo i da se ne pojavljuje vise, ali ja to ne znam gde je ,pa bi zamolio za pomoc ko zna?
Ako treba ,slikacu ekran sta mi se pojavljuje,ako je nekom nejasno?
Hvala unapred...
P.S> Ja mislim da je ovde mesto za ovu temu?
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
37.19.108.*



+292 Profil

icon Re: Floppy mising (pojavljuje se prilikom svakog startovanja kompjuter)24.08.2013. u 14:34 - pre 129 meseci
Otidi u bios i odaberi "none" u podesavanjima bios i snimi promene kod napuštanja istog
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Floppy mising (pojavljuje se prilikom svakog startovanja kompjuter)24.08.2013. u 19:07 - pre 129 meseci
Ako si ga vratio, ne bi trebalo da prijavljuje poruku. Kako god, idi u bios pa proveri šta tamo piše, posle sejvuj bios pa probaj. Da slučajno ne svetli dioda na flopiju non-stop? Naravno, ako ti nije potreban, isključi ga i izbriši u biosu i neće da se buni.
 
Odgovor na temu

mladja-denca
Miki milanovic
nis

Član broj: 218128
Poruke: 32
178.175.92.*



Profil

icon Re: Floppy mising (pojavljuje se prilikom svakog startovanja kompjuter)26.08.2013. u 08:08 - pre 129 meseci
Hvala vam.Reseno je tako sto sam u biosu stavio na disable-none, i ne pojavljuje se vise, iako je ostao konektovan idalje na maticnoj...Verovatno i ne radi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Floppy mising (pojavljuje se prilikom svakog startovanja kompjuter)

[ Pregleda: 1953 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.