Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VISUAL C++6 Kako napraviti program koji ce se startovati u Full Screen-u?

[es] :: C/C++ programiranje :: VISUAL C++6 Kako napraviti program koji ce se startovati u Full Screen-u?

[ Pregleda: 4881 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavovski

Član broj: 20582
Poruke: 5
*.beotel.net



Profil

icon VISUAL C++6 Kako napraviti program koji ce se startovati u Full Screen-u?08.03.2004. u 00:40 - pre 245 meseci
Ako hocu da se program prilikom startovanja pojavljuje kao Full Screen znaci bez menija i dugmica za min. max. itd. dali da koristim MFC AppWizard(exe) ili nesto drugo u Visual C++6?
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: VISUAL C++6 Kako napraviti program koji ce se startovati u Full Screen-u?08.03.2004. u 13:35 - pre 245 meseci
ako je samo zbog toga nema potrebe da bezis od mfc-a. ukoliko me pamcenje ne vara, to se radi tako sto u InitInstance() ubacis m_pMainWnd->ShowWindow(SW_SHOWMAXIMIZED);
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

darkosos
Darko Šoš
Beograd

Član broj: 5053
Poruke: 1131
*.ptt.yu



+64 Profil

icon Re: VISUAL C++6 Kako napraviti program koji ce se startovati u Full Screen-u?08.03.2004. u 15:04 - pre 245 meseci
Ja to obično radim ovako: pokupim veličinu desktop prozora i kreiram prozor sa tim dimenzijama i samo sa WS_POPUP stilom.
 
Odgovor na temu

idb
Ivan Bulic
Beograd

Član broj: 4436
Poruke: 402



Profil

icon Re: VISUAL C++6 Kako napraviti program koji ce se startovati u Full Screen-u?08.03.2004. u 17:21 - pre 245 meseci
Ne znam kako je u Visual C++(skupo za mene), ali ja kad koristim Win32 API, to mogu da uradim na dva nacina preko funkije
ShowWindow(HWND hWnd,int nCmdShow);
za nCmdShow uzmem:
SW_MAXIMIZE - Maximizes the specified window.
SW_SHOWMAXIMIZED - Activates the window and displays it as a maximized window.

negde u programu kreiraj prozor:
hwnd = CreateWindowEx (.....);
a potom ga na jedan od sledecih nacina postavi vidljivim:

ShowWindow (hwnd, SW_SHOWMAXIMIZED);
ShowWindow (hwnd, SW_MAXIMIZE);

Pri tome nema veze sta sam u CreateWindowEx postavio kao inicijalne vrednosti za dimenzije prozora - otvara ga preko celog ekrana.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: VISUAL C++6 Kako napraviti program koji ce se startovati u Full Screen-u?

[ Pregleda: 4881 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.