Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

D3i zvanicno pocelo...

[es] :: ISP :: D3i zvanicno pocelo...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11295 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon D3i zvanicno pocelo...21.08.2013. u 18:05 - pre 129 meseci
Kod SBB-a pocela varijanta "digitalna TV preko interneta". Probno vec neko vreme i na nekim forumima imaju utisci korisnika koji testiraju sistem. Koliko sam ja ukapirao, slika ne moze da se meri sa D3 preko kabla kod SBB-a. Inace je sama ideja prilicno dobra, koristi se na bilo kojoj Internet varijanti, ma ko da je provajder. Minimum je 4 megabita DL da bi radilo.




Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: D3i zvanicno pocelo...27.08.2013. u 13:27 - pre 128 meseci
Koliko sam razumeo citajuci neke forume ova usluga je preskupa po svim pitanjima. I zvanicno ne moze da se koristi van Srbije. Lepo zamisljeno ali, kao i uvek, nedostatak pameti da se na pravi nacin zaokruzi prica ce dovesti do jos jedne promasene varijante. SBB zadnjih godina debelo gresi na svakom koraku.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: D3i zvanicno pocelo...27.08.2013. u 22:23 - pre 128 meseci
To da se ne može koristi van Srbije je standardno, slično važi i kod espn-a i gomile drugih provajdera, da su im usluge drugačije i/ili nedostupne u zavisnosti od tržišta E sad što se tiče kvaliteta, jel ima neko konkretno poređenje? Kako izgleda jedna slika, kako druga, pošto je ponuda prilično zanimljiva za one koji inače nemaju mogućnosti za kablovsku
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: D3i zvanicno pocelo...28.08.2013. u 12:06 - pre 128 meseci
Pa pazi, oni (SBB) imaju uslugu D3 GO koja moze da se koristi sirom sveta, provereno i koristi se uspesno vec odavno (poneses lap top/tablet kad krenes na put, imas mobilni...). Ne moze bas u svakoj zemlji ali u vecini zemalja je bez problema. Imas isti paket/pakete koji imas inace kod kuce a cak ima i vise kanala nego kuci na kablu. Ima se mogucnost registrovanja tri uredjaja...

Citat:
D3 GO je aplikacija koja vam omogućava pristup TV sadržajima preko različitih uređaja - bilo da se radi o PC ili Mac računaru, laptop računaru, tabletu, smart telefonu ili iPod Touch-u...

Znaci, D3 GO moze da se koristi na tabletu ili mobilnom telefonu bez obzira gde se korisnik nalazi. Zasto to ne moze i sa D3i kad je isti princip/uslov u pitanju, Internet veza?

Pa sto se tice kvaliteta ja licno nemam niti sam uzeo na testiranje (i to je moglo, bez obaveze potpisivanja ugovora i daljeg koriscenja) a ono sto sam procitao kazuje da je slika losija nego preko SBB risivera. Problem je sto se javljaju korisnici sa, na primer, 6 megabita DL i kazu da im ne ostaje nista za Internet. Sto je i logicno jer SBB navodi, ako se ne varam, da je minimum za D3i 4 megabita DL. Nisam nasao da se javio neko ko ima 16 megabita pa da komentarise.

A mogao bi i neko ko je clan ES-a a ima D3i da ostavi komentar, koliko je meni poznato ima takvih. Da ne pricam ja koji to nemam, znaci samo ono sto procitam negde - a i mene zanima info iz prve ruke. :)


Pozdrav!

EDIT
Samo da dodam - opste misljenje je da je cena previsoka.
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.CyberCity.KladovoNet.Com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: D3i zvanicno pocelo...01.09.2013. u 12:18 - pre 128 meseci
Gde to moze da se testira? Kako ide prijava ? Jel moze korisnik bilo kog provajdera da proba ? :)

Meni DL nije problem...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: D3i zvanicno pocelo...01.09.2013. u 12:42 - pre 128 meseci
Pa okreni SBB i raspitaj se. Mada mislim da je ta varijanta sa testiranjem bila dok su testirali a sada su zvanicno poceli sa radom pa mozda i nema toga vise. Brojeve telefona imas na njihovom sajtu pa zovi... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: D3i zvanicno pocelo...03.09.2013. u 09:28 - pre 128 meseci
Koliko vidim, sad i ostali nude IPTV bez obzira na provajdera, npr. kod Oriona 700 dinara pretplata, ali je aktivacija poprilična
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: D3i zvanicno pocelo...03.09.2013. u 10:44 - pre 128 meseci
Samo izbor kanala kod Oriona... brrrrr...

Ono što nedostaje je web tv servis nezavistan od provajdera. Tj da na kompu imam kanale gde god da sam.

Naravno pretplata tesko da bi imalo smisla za tako neki servis veca od 300-500 dinara.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: D3i zvanicno pocelo...03.09.2013. u 11:16 - pre 128 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Koliko vidim, sad i ostali nude IPTV bez obzira na provajdera, npr. kod Oriona 700 dinara pretplata, ali je aktivacija poprilična :)

Kod oriona si obavezan da koristis orion.

Isto je i za sbb:
Citat:

Da li mi je potrebna pretplata za internet kod SBB-a kako bih gledao TV sadržaj putem D3 GO?

Da. Da biste pratili TV program preko vašeg PC ili Mac računara, laptop računara, tableta, smart telefona ili iPod Touch-a potrebno je da budete korisnik SBB postpaid interneta.

Ja bas i ne znam nekoga ko nudi iptv uslugu a da te ne veze za svoj net?

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: D3i zvanicno pocelo...03.09.2013. u 11:41 - pre 128 meseci
Ne, pobrkao si uslugu, D3go i D3i su sasvim različite stvari. Inače više ni ovo ne važi, D3go možeš da gledaš i kada si na nekom drugom internetu. Obavezno je da onaj ko uzme D3go uslugu bude SBB postpejd korisnik ali to onda može da koristi skoro bilo gde a i bilo ko. ;)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: D3i zvanicno pocelo...03.09.2013. u 12:02 - pre 128 meseci
Citat:
calexx: Ne, pobrkao si uslugu, D3go i D3i su sasvim različite stvari.

Sceka je gore pisao o D3GO, pa sam zato citirao...

Citat:
Inače više ni ovo ne važi, D3go možeš da gledaš i kada si na nekom drugom internetu. Obavezno je da onaj ko uzme D3go uslugu bude SBB postpejd korisnik ali to onda može da koristi skoro bilo gde a i bilo ko. ;)

Sto u prevodu ipak znaci da ja koji nisam SBB postpaid korisnik ne mogu da uzmem taj paket.
Okretao sam ja do skoro sve redom...i nista, samo onaj D1 sa nekim smesnim kanalima.

Pitanje je ko nudi IPTV samo TV uslugu bez ogranicenja?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: D3i zvanicno pocelo...03.09.2013. u 12:17 - pre 128 meseci
Citat:
bakara
Kod oriona si obavezan da koristis orion.


Nisi obavezan, možeš bilo kog provajdera.

Citat:
Orion telekom Vam omogućava gledanje IPTV kanala nezavisno od Internet provajdera. Ne želimo da Vam uskratimo zadovoljstvo gledanja programa i ako ne koristite naš Internet. Preporuka je da koristite Orion Internet zbog garancije kvaliteta i povoljnijih uslova.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: D3i zvanicno pocelo...03.09.2013. u 12:51 - pre 128 meseci
Citat:
bakara: Sceka je gore pisao o D3GO, pa sam zato citirao...
Možda je pomenuo D3go ali je tema a i ostalo o D3i pa nije bitna D3go usluga ... mada i nju možeš da koristiš ako je aktivira neko ko ima pravo na nju.
Citat:
bakara: Sto u prevodu ipak znaci da ja koji nisam SBB postpaid korisnik ne mogu da uzmem taj paket.
Opet mešanje ... D3go mogu ja da uzmem (tj već imam) i da ti pošaljem svoje podatke pa možeš da koristiš na nekom uređaju ... maksimum tri uređaja ukupno. D3i možeš da uzmeš i ti bez bilo koje druge SBB usluge ali računaj da je potrebno bar 4-6Mbps interneta za jedan uređaj. Ne sećam se koliko može da se nakači.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: D3i zvanicno pocelo...03.09.2013. u 14:16 - pre 128 meseci
Što znači da mi (koji nemamo nikakve dodirne tačke sa SBB-om) - čak ne živimo u "njihovim reonima" ne možemo d3go da uzmemo. Moramo da molimo nekoga ko ima SBB, da uzme, i da nam podatke.

Baš nedostaje neki operater / provajder koji će ponuditi IPTV ali na kompu, uz neku razumnu pretplatu.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: D3i zvanicno pocelo...03.09.2013. u 14:31 - pre 128 meseci
Sad i ti mešaš pojmove. ;) Jedno je D3go koji dobijaju postpejd korisnici SBB-a i koji može da se koristi verovatno bilo gde a drugo ovo iz teme po imenu D3i koji može da uzme svako ko ima neki internet. Evo kako oni kažu:
Citat:
ŠTA JE NEOPHODNO ZA KORIŠĆENJE D3i TELEVIZIJE?

Da biste koristili D3i televiziju, potrebna vam je internet konekcija od bilo kog internet servis provajdera. Kroz nju prolazi digitalni tv signal, koji se potom pomoću D3i prijemnika šalje na vaš televizor.
Preporučena brzina konekcije je najmanje 4 Mb/s.

Osnovni problem je što u cenu praktično mora da se doda 4Mbps (mada kažu da je bar 5-6 minimum) interneta ali je to sada valjda manji problem.
 
Odgovor na temu

mtopic

Član broj: 94669
Poruke: 141



+10 Profil

icon Re: D3i zvanicno pocelo...03.09.2013. u 15:37 - pre 128 meseci
Citat:

Osnovni problem je što u cenu praktično mora da se doda 4Mbps (mada kažu da je bar 5-6 minimum) interneta ali je to sada valjda manji problem.


Tako je. Znaci, ADSL najmanji paket ~1500din + D3i 1000din= 2500din/mesec za gledanje osnovnog paketa na samo jednom televizoru, za svaki dodatni TV ide novi ugovor i novi uredjaj pa puta 2500din :) Izadje mnogo skupo za srbski standard.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: D3i zvanicno pocelo...03.09.2013. u 15:53 - pre 128 meseci
U principu skupo po svakom pitanju. Da je cena 50% manja imalo bi smisla, ovako je to ipak preskupo.

Ali, ima smisla i ono sto je neko naveo na dugom forumu:
Citat:
Za mene je mogućnost gledanja unazad nešto fantano-menalno. :P Korisnik sam telekomovog IPTV-ja već tri godine i jedina mogućnost kod njih jeste snimanje Melos i Kopernikus kanala na njihov server za 200 din mesečno. Imamo 5 mađarskih kanala, slovenačke, bugarske, rumunske. Samo Pink Movies 1, 2, 3, 4 , 5. Svi ti filmovi se kasnije emituju na Pink 2. Nemamo Foks, Cinestar, TV1000, SCiFi, Universal, History, niti ćemo imati. Ali zato najavljuju Pink Travel i Pinkopediju kao zamenu. Verovatno će Ekrem biti urednik ovih kanala.

Eto, njemu je D3i savrsen... :)


Pozdrav!


"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: D3i zvanicno pocelo...03.09.2013. u 16:15 - pre 128 meseci
Dobra strana priče je to što sada mnogi nude jeftino prilične brzine pa ako neko ima 20Mbps, neće mnogo da ga boli da odvoji 4-5 za televiziju. Ionako je sve manje onih koji troše 24/7.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: D3i zvanicno pocelo...03.09.2013. u 16:26 - pre 128 meseci
^ S tim što ADSL u Srbiji zbog rasporeda centrala, dužine parica, premalo isturenih DSLAM-ova, često ne može preko 10Mbps da radi.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

Član broj: 139878
Poruke: 332
46.42.160.*

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: D3i zvanicno pocelo...04.09.2013. u 00:37 - pre 128 meseci
Citat:
Sceka: U principu skupo po svakom pitanju. Da je cena 50% manja imalo bi smisla, ovako je to ipak preskupo.

Ali, ima smisla i ono sto je neko naveo na dugom forumu:

Eto, njemu je D3i savrsen... :)


Pozdrav!


Sto se tice cene,u pravu si... A drugo,taj neko je bio sarkastican!
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: D3i zvanicno pocelo...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11295 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.