Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pripravnici koji vode ekonomiju zemlje. Da ili ne?

[es] :: Ekonomija :: Pripravnici koji vode ekonomiju zemlje. Da ili ne?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17270 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Pripravnici koji vode ekonomiju zemlje. Da ili ne?11.09.2013. u 15:56 - pre 129 meseci
Citat:
tdusko: Evo jednog klipa na koji sam slucajno naleteo. Interesantno je videti sta je novi ministar privrede radio pre 12 godina:

Citat:
shadow-bg: Vidim niko ne komentarise pripravnikove prve poteze...

Ova dva klovna su jos jedna dva tupsona iz armije tupsona na nivou prosjecnog ucesnika occupy wall street debilizma koji misle da je raspodjeljivacko drustvo bolje od proizvodjackog.

Ovog prvog sam slucajno vidio nedje na youtubetu kako prdi istu tu pricu o tome kako treba otimati onima koji proizvode i djeliti onima koji ne proizvode, a evo ovaj drugi je izgleda nesto i poceo da radi u tom smjeru.

Ako je tacna ona teorija da se ovaj narod ne moze opasuljiti nikako drugacije nego udaranjem glavom u dno onda je dovodjenje ove dvojice katalizatora propadanja pravi potez u smislu da ce se brzi stici do tog hipotetickog dna.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Pripravnici koji vode ekonomiju zemlje. Da ili ne?11.09.2013. u 20:21 - pre 129 meseci
Citat:
Emmy
Slovenija je upravo primer da strancima ne treba prepustiti finansijski sektor. I Slovenija je dobar primer.


Dobar primer drzave na rubu bankrota... Svoje nedamo, tudje necemo ... Novac nema nacionalnost, jedino ako mislis da su radna mesta bezbednija u "domacim" bankama. Kapital je nadnacionalan i tako se i njegovi vlasnici i upravljaci postavljaju , parole iz vremena Tita i Partije davno su utihnule. Rusi su se zalili sto se ne dozvoljava njihovim bankama da udju na srpsko trziste... niko im ne brani, samo im se ne daju povoljnosti. To prelazi vec u drugu pricu, iz kapitalizma u drzavni protekcionizam.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Pripravnici koji vode ekonomiju zemlje. Da ili ne?11.09.2013. u 21:27 - pre 129 meseci
iz tebe govori ekonomsko neznanje.

Kapital je sve samo nenacionalan ili nadnacionalan, a te parole si verovatno nabiflao onako napamet da bi izgledao ucen. Dok naravno ne sretnes nekoga ko zna neke stvari.

A i cinjenicno gresis. Ruske banke su usle u Srbiju tj Sberbanka je kupila Volksbanku (Austrija). A nema ni govora o propasti slovenackih banaka vec se radi o sanaciji dve banke sto je kud i kamo manja dubioza od recimo one u kakvoj se nalazi Societe General u Francuskoj. Banke prolaze kroz krize kao i privreda uostalom, ali to nikako nije razlog za odustajanje od izgradnje sopstvenih banaka (kao uopstalom i svega) jer je to sasvim jednostavan, a vrlo profitabilan posao.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Pripravnici koji vode ekonomiju zemlje. Da ili ne?11.09.2013. u 23:08 - pre 129 meseci
A ti mi pa posedujes neko ekonomsko znanje ? Daj molim te, da si ti neki strucnjak kakvim nam se predstavljas , ne bi ovde gubio vreme na forumu, vec bi to znanje negde unovcavao ... ali ocigledno do toga ne dolazi, pa ti ostaje da ovde izigravas nekog strucnjaka, iako si sam sebe postavio za takvog, niti te iko zna, niti zna sta i gde radis, niti si moderator foruma ekonomija... ali bitno je napisati da si dipl. ecc i svi treba da se klanjaju ... ma da, dodji juce. Ko i kakvo znanje ima iz oblasti ekonomije, ovde nije bitno, ili ucestvuj u raspravi, ili idi na neki forum ekonomista.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Pripravnici koji vode ekonomiju zemlje. Da ili ne?12.09.2013. u 08:18 - pre 129 meseci
Citat:
Emmy:.... izgradnje sopstvenih banaka (kao uopstalom i svega) jer je to sasvim jednostavan, a vrlo profitabilan posao.
- A kako se to "grade" domaće banke ? Ako je jednostavno i profitabilno, što ne sagradi jednu ili dve do sada ?
- Jesi li pritom mislio na domaći privatni kapital, ili na državni kapital. Ako si mislio na ovo drugo, neka hvala, na preko 50 primera smo videli gde to vodi.
- Šta ako se u masi kapitala, neophodnog za otvaranje banke, pojavi Rumun sa 1 mil € u kešu. Jel onda banka domaća ili nije ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Pripravnici koji vode ekonomiju zemlje. Da ili ne?12.09.2013. u 15:07 - pre 129 meseci
Citat:
Nemanja:
A ti mi pa posedujes neko ekonomsko znanje ? Daj molim te, da si ti neki strucnjak kakvim nam se predstavljas , ne bi ovde gubio vreme na forumu, vec bi to znanje negde unovcavao ... ali ocigledno do toga ne dolazi, pa ti ostaje da ovde izigravas nekog strucnjaka, iako si sam sebe postavio za takvog, niti te iko zna, niti zna sta i gde radis, niti si moderator foruma ekonomija... ali bitno je napisati da si dipl. ecc i svi treba da se klanjaju ... ma da, dodji juce. Ko i kakvo znanje ima iz oblasti ekonomije, ovde nije bitno, ili ucestvuj u raspravi, ili idi na neki forum ekonomista.


nista gluplje u zivotu nisam procitao !

Ne samo sto nisi predstavio ni jedan citat ili obrazlozio neke pausalne tvrdnje vec pricas nebuloze. Ja sam odabrao da ucestvujem anonimno na forumu, kao uostalom i ti, a mogu da kazem i da sam neurohirurg ljudi ce vrlo brzo videti iz mojih pisanja koliko se razumem u to sto tvrdim da jesam. Ja sam se predstavio kao dipl. ecc posto to jesam, kao sto si ti napisao informatiker. Pa kako onda ti mozes da diskutujes (neargumentovano) kao informatiker na forumu Ekonomija, a ja ne mogu kao ekonomista ?

Zadnji deo tvoje tvrdnje je komican i konfuzan. Prvo tvrdis da na forumu Ekonomija nije bitno ko i kakvo znanje ekonomije ima, a zatim mi predlazes da ili ucestvujem u raspravi (sto ja vec cinim) ili da idem na neki forum ekonomista. Jedino mi nije jasno kako ja na ovom sporednom podforumu IT foruma nisam kvalifikovan da pricam o ekonomiji, a bio bih na nekom specijalizovanom ekonomskom forumu !? Hahaha !

Java Beograd,

ogroman procenat pasive banaka u Srbiji je od domacih depozita i domacih pozajmica, a puno manji od sopstvenog kapitala ciji su vlasnici vecinom stranci.


 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Pripravnici koji vode ekonomiju zemlje. Da ili ne?12.09.2013. u 16:33 - pre 129 meseci
Citat:
Emmy: nista gluplje u zivotu nisam procitao !



Sta da ti kazem, onda verovatno ne citas ni svoje postove... A sto se tice moga posta, napisao sam odgovor na brzinu, trebalo je stajati zvanje a ne znanje ... Posto si za jedno rekao da posedujes, a ovo drugo je diskutabilno.

 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Pripravnici koji vode ekonomiju zemlje. Da ili ne?12.09.2013. u 17:00 - pre 129 meseci
i hoces li dakle dostaviti tekst iz koga se vidi propast slovenackih banaka ?
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Pripravnici koji vode ekonomiju zemlje. Da ili ne?12.09.2013. u 17:44 - pre 129 meseci
Da izbegnemo forumsko nadmudrivanje i vratimo se temi ...

Izaberi bilo koji tekst sa finance si Sto se tice Slovenije, ne pricam napamet posto sam ziveo tamo, a jos uvek imam prijatelja i kolega tako nazalost slusam sta se desava... to nema nikakve veze sa temom, ali kada sam vec zapoceo, da ne ostanem duzan : da ne pricamo o politickom upravljanju u firmama koje nije nista bolje nego u Srbiji, samo je bilo vise rezervi pa je duze izdrzalo. Sloveniju su vukle brojne male firme koje su odlicno poslovale i radile za inostranstvo , ali su i njih troskovi mamutskih firmi utukli... Sledeci bum ce biti balon nekretnina koji se odrzava vec par godina. U smislu da stoje zgrade prazne, cene su basnoslovne, niko ne kupuje, firme su bankrotirale, banke preuzele nekretnine i ne spustaju cene da ne bi bile na gubitku.
Kakve to ima veze sa bankama ? Pa banke to sve kreditiraju, plus sve neuspesne firme domacih politicara.

Recimo sin gradonacelnika Ljubljane, Jankovica je vise puta javno pretio novinarima finance.si zbog objavljivanje tekstova o njemu i njegovom ocu, izmedju ostalog i u vezi kredita banaka za njegove firme, eto to je neko za koga su i ljudi u Srbiji culi, a ima jos milion slovenackih politicara cije skandale nema smisla da pominjem ovde kada za njih niko ne zna u Srbiji...
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Pripravnici koji vode ekonomiju zemlje. Da ili ne?12.09.2013. u 19:04 - pre 129 meseci
ja ne gledam na ovo kao na neko nadmudrivanje, a pozvao sam te da dostavis tekst jer moze biti da ni ja nisam obavesten o necemu i nemam nikakav problem da me neko i demantuje - argumentima.

Ti si mi poslao portal sa milion vesti i to na slovenackom, tako da ja to ne mogu da komentarisem ceo portal na jeziku koji ne razumem.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Pripravnici koji vode ekonomiju zemlje. Da ili ne?12.09.2013. u 20:37 - pre 129 meseci
Ne znam sta ocekujes kao izvor vesti, link do dopola prevedenog clanka polu-pismenih novinara beogradskih tabloida ovih istih vesti?

Tamo ima milion argumenata , sada sto ti ne mozes razumeti jezik, to je tvoja greska, ne moja. Ne znas jezik, ne znas situaciju a zemlju, a komentarises odmah da nije tako.




 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Pripravnici koji vode ekonomiju zemlje. Da ili ne?12.09.2013. u 21:14 - pre 129 meseci
pa sad najbolje da moram uciti svaki jezik da bi mogao da raspravljam o necemu.

Ti i dalje nisi dao konkretnu vest eto makar i na slovenackom, a ja bih onda proguglao i nasao bih je na engleskom ili wsj ili ft itd...
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Pripravnici koji vode ekonomiju zemlje. Da ili ne?13.09.2013. u 16:49 - pre 129 meseci
Kako mislis da znas pozadinu ekonomskih zbivanja u nekoj zemlji i predvidis kretanja, ako ne pratis vesti iz te zemlje i pricas sa ljudima koji se bave privredom tamo ? Nije jedna zemlja kafana "Kod Tose" pa da se pojavi samo jednog dana naslov : Banktorirala kafana "Kod Tose", gosti presli u susednu. Nadam se da ne mislis da je dovoljno doci na posao , prelistati Blic, popiti kafu i onda opaliti po komentarisanju na ES.

Rangiranje zemalja po stepenu korupcije menadzera. Inace iz finansijskog podlistka Welta.

http://www.welt.de/wirtschaft/...Manager-besonders-korrupt.html



edit: ili su najkorumpiraniji, ili najiskreniji, procenite sami.


[Ovu poruku je menjao Nemanja dana 13.09.2013. u 18:08 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Pripravnici koji vode ekonomiju zemlje. Da ili ne?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17270 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.