Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nobelova nagrada Baraku Obami

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nobelova nagrada Baraku Obami

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13177 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Nobelova nagrada Baraku Obami09.10.2009. u 10:29 - pre 177 meseci
Brate ! Pa ovo je dno dna ! Predsednik zemlje
- zemlje čija vojska seje smrt po celoj zemaljskoj kugli
- zemlje čija vojska i dalje ubija desetine civila dnenvo
- zemlje koja skoro čitavu deceniju drži u tamnicama i sprovodi torture nad ratnim zarobljenicima (koji i nisu ratni zarboljenici)
- zemlje koja svoju ekonomiju ISKLJUČIVO zasniva na proizvodnji i prodaji oružja

je dobio Nobelovu nagradu za mir. Ja mislim da se Nobel u grobu prevrće !

"Obama je nagradu dobio zbog poziva za smanjenje svetskih zaliha nuklearnog naoružanja i zalaganja za mir u svetu".

A pri tom mu nikako nije palo na pamet da smanji zalihe nuklearnog naoružanja u sopstvenoj zemlji, niti zalihe sopstvenih drugih naoružanja za masovno uništenje.

Zalagao se za mir u svetu ! Nije nego. Taman kao i svaka misica i prvai druga pratilja.

Mislim, stvarno, fuj, bljak !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Nobelova nagrada Baraku Obami09.10.2009. u 10:35 - pre 177 meseci
Pa dobio je i Al Gor nagradu za mir :)
Da je povukao vojsku iz Iraka i da je ukinuo Gvantanamo .. pa da kaze covek ..
ok , ima malo pomaka za jednu svetsku supersilu ,
ovako ispade da je dobio nagradu za jedan obican apel za smanjenje nuklrearnog oruzja ..

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Nobelova nagrada Baraku Obami09.10.2009. u 10:43 - pre 177 meseci
Pa Nobelova nagrada se i pretvorila u nesto slicno Miss World - tako da su i uslovi slicni.

Mislim kad jedan Al Gore moze da dobije Nobelovu nagradu, tu je odavno izgubljen svaki smisao :-)

Citat:

A pri tom mu nikako nije palo na pamet da smanji zalihe nuklearnog naoružanja u sopstvenoj zemlji, niti zalihe sopstvenih drugih naoružanja za masovno uništenje.


E sad ovo je smesno - jeste, tako mali Perica radi - "evo ja cu da se razoruzam, da pokazem kako sam miroljubljiv" - Obama je zapoceo pregovore sa Medvedevom kako bi obe nuklearne sile nastavile smanjivanje svog naoruzanja. To je sasvim korektna akcija i sasvim u skladu sa zdravom logikom.

Cisto da stavimo stvari u perspektivu, dokle se stiglo:



^ Naravno da USA nece sama da se dalje razoruzava... to bi bilo kretenski a ne "miroljubljivo".

Takodje, Obama je povukao suludu ideju o raketnom stitu u Ceskoj i Poljskoj - a to jeste dovelo do smanjenja tenzija izmedju Rusije i zapada prilicno.

Ako nista drugo, covek je nesto konkretno uradio na polju smanjivanja tenzija - taj raketni stit u Evropi je bio kamen spoticanja i generator nepotrebne tenzije - i slika i prilika bolesne neo-cons spoljne politike.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Nobelova nagrada Baraku Obami09.10.2009. u 10:56 - pre 177 meseci
Šta je sledeće, da se Ameriički predsednici (ili podpredsednici) pretplate na tu nagradu !? Mislim, i tako su na tronu bar 4 god, pa može jedna nagrada u tih 4 god njima da pripadne. Pa oni se zalažu za mir, zaboga.

Sruše i spale svoje oblakodere, onda porobe dve - tri zemlje, pobiju milione civila, ali doboko u njihovim srcima živi ideja o miru i ravnopravnosti na celoj planeti.

@Ivan Dimkovic Pojasni šta je y osa ovog grafikona, i napiši koji je izvor ovih podataka.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
77.46.242.*



+726 Profil

icon Re: Nobelova nagrada Baraku Obami09.10.2009. u 10:57 - pre 177 meseci
Citat:
Obama je zapoceo pregovore sa Medvedevom kako bi obe nuklearne sile nastavile smanjivanje svog naoruzanja. To je sasvim korektna akcija i sasvim u skladu sa zdravom logikom.

Znas koja je logika, imaju toliko mnogo atomki da mogu da uniste jos 4 planete zemlje, skapirali su da im ne trebaju tolike, pa treba to odrzavati $$$, pa treba stare bojeve glave demotirati jer vise nisu bezbedne, pa zastarele rakete koje nisu vise konkurentne izbaciti iz upotrebe, sve to ima rok trajanja. A onda to lepo upakujes u masni papir mira i ljubavi i das narodu da zvace :).

Nobleova nagrada za mir je umanjila vrednost nobela za ostale dobitnike naucnike. Ovaj Obama je mnogo brzo dobio, jos uvek je najjaci na recima, a ne delima, ali evo Nobela. Mogli su da sacekaju bar madat da mu istekne i podvuku liniju.
Neki naucnici cekaju po 40 godina da se komitet uveri u njihove odavno priznate rezultate, ali Obami se veruje na lepu rec, fuj.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Nobelova nagrada Baraku Obami09.10.2009. u 10:58 - pre 177 meseci
Malo su požurirli, ali nema veze... ako je mogao da dobije Marti Ahtisari, ne vidim što ne može Obama.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
79.101.44.*



+132 Profil

icon Re: Nobelova nagrada Baraku Obami09.10.2009. u 11:01 - pre 177 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Malo su požurirli, ali nema veze... ako je mogao da dobije Marti Ahtisari, ne vidim što ne može Obama. :)

Upravo tako. Kada sam procitao da je Marti jedan od najozbiljnijih kandidata, malo sam se razocarao. To je ipak sve politika.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Nobelova nagrada Baraku Obami09.10.2009. u 11:02 - pre 177 meseci
Citat:
Java Beograd
@Ivan Dimkovic Pojasni šta je y osa ovog grafikona, i napiši koji je izvor ovih podataka.


Y osa je broj bojevih glava jedne i druge zemlje.

Izvor je: "Global nuclear stockpiles, 1945-2006," Bulletin of the Atomic Scientists 62, no. 4 (July/August 2006), 64-66. Online at http://thebulletin.metapress.c.../c4120650912x74k7/fulltext.pdf

Citat:
milivoje t
Znas koja je logika, imaju toliko mnogo atomki da mogu da uniste jos 4 planete zemlje, skapirali su da im ne trebaju tolike, pa treba to odrzavati $$$, pa treba stare bojeve glave demotirati jer vise nisu bezbedne, pa zastarele rakete koje nisu vise konkurentne izbaciti iz upotrebe, sve to ima rok trajanja. A onda to lepo upakujes u masni papir mira i ljubavi i das narodu da zvace :).


Pa pazi, to im nije smetalo da za vreme hladnog rata naprave N puta vise nuklearnih glava nego sto im treba. Inace ne treba tako banalno gledati na plan razoruzanja - nije tu samo u pitanju dekomisija starih sistema, vec postoje zabrane za izgradnju novih, a takodje je jedan od tih sporazuma iz 80-tih stavio tacku na bilo kakvu mogucnost orbitalnih oruzja. Mislim da smo kao svet ipak dosta sigurniji sa tim sporazumima nego bez njih.

Inace, slazem se da tu "Nobelovu nagradu za mir" treba ukinuti - to je jedna populisticka farsa napravljena kako bi kojekakvi politicari i slicni mogli da se kite. Naucni kriterijumi za dobijanje te nagrade su besmisleni i potpuno van bilo kakvog dodira sa realnoscu.

Mada i ceo koncept "Nobelove Nagrade" je besmislen - svake godine se toliko bitnih stvari otkrije, da je smesno uopste i pokusavati odrediti koja je "najvaznija", "najveca" i sl... to samo moze neko ko ne ceni nauku.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Nobelova nagrada Baraku Obami09.10.2009. u 11:20 - pre 177 meseci
ali nije bio besmislen kad je pokrenut...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Nobelova nagrada Baraku Obami09.10.2009. u 12:29 - pre 177 meseci
samo cekam epizodu simspona kada ce poceti se zjbavati sa nobelovim nagradama kao sto se zjbavaju sa grammy awards :)

 
Odgovor na temu

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Nobelova nagrada Baraku Obami09.10.2009. u 12:52 - pre 177 meseci
Mozda je dobio nagradu zato sto je vec vec nekoliko mjeseci predsjednik, a nije pokrenuo ni jedan novi rat, sto je za americkog predsjednika ipak uspjeh.

 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
77.46.242.*



+726 Profil

icon Re: Nobelova nagrada Baraku Obami09.10.2009. u 13:14 - pre 177 meseci
Haha dobra dosetka :)

Znas kako evo sad je osma godina kako vode rat u Avganistanu, 8 godina covece. Irak je pao za par dana, a ti Avganistanci grizu 8 godina,
najmocniju vojsku u istoriji sveta.
Meni je to neverovatno...
Barak je povecao broj USA trupa u Avganistanu u odnosu na period Busha. Bice mira, ali prvo da pobiju sve Talibane :).

Nece oni skoro u neki kopneni rat, to vise nije u modi.
Jedino ako im se neka nemocna, a glupa budala ne namesti na zicer, pa da ga iz vazduha shamaraju, kao sto smo mi to uradili.
Ali takve budale se nece skoro pojaviti.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Nobelova nagrada Baraku Obami09.10.2009. u 13:41 - pre 177 meseci
Citat:
milivoje t: Znas kako evo sad je osma godina kako vode rat u Avganistanu, 8 godina covece. Irak je pao za par dana, a ti Avganistanci grizu 8 godina, najmocniju vojsku u istoriji sveta. Meni je to neverovatno...

Pala je iracka (ne)vlada na celu sa Sadamon, isto kao sto je pala i avganistanska strahovlada Talibana. U pitanju nisu ratovi protiv drzave vec odredjenih frakcija il' plemena u njima. A sam Avganistan je tvrd orah bio za sve one koji su ratovali sa njima. Sovjetski Savez je, zajedno sa avganistanskim komunistima, isto tako ispusio 80-tih u ratu sa mudzahedinima koje su tada, inace, pomagale SAD, Saudijska Arabija, Pakistan itd itd.

Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Nobelova nagrada Baraku Obami09.10.2009. u 13:47 - pre 177 meseci
Citat:
timotic: Mozda je dobio nagradu zato sto je vec vec nekoliko mjeseci predsjednik, a nije pokrenuo ni jedan novi rat, sto je za americkog predsjednika ipak uspjeh.

Makar se i ovo meni dopada kao pošalica, ipak nije daleko od istine.

Rat mnoooooooooogo košta, što znači da neko treba mnogo da plati (poreski obveznici, tj. ovce) Ali, tu leži zec, kad neko mnogo plati, onda neko i mnogo zaradi. E sad, kakav bi to bio predsednik, ako nije u stanju da sebe i svojtu namesti na stranu onih amera koji mnogo zarade od rata. Američki predsednici su ovu dobru foru provalili negde pred kraj I. Svetskog Rata, a kasnije, kako se koji našao sposobnim tako je i USA učestvovala u ratovima. A kad rata nema, nije problem, napraviće se. Spisak je u istorijskim udžbenicima.

Mada, Obama je takav dobrica, i ima iskrenu želju da na celom svetu bude mir. Stoga verovatno smatra da ova dva rata, koja je nasledio, mogu sasvim pristojno da donesu bogatstvo njemu i njegovima.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Nobelova nagrada Baraku Obami09.10.2009. u 15:20 - pre 177 meseci
Kakav je Obama govori njegov istorijat kao senatora i za sta je glasao.

Obama je glasao protiv autorizacije rata u Iraku kao senator. Tako da, ako vec hocete da pravite neku pricu o njemu kao warlord-u barem se drzite nekih fakata.

Sve sto je taj covek uradio od kada je dosao na vlast nije bila podrska vojnom lobiju. Lako je reci "ajd sutra da zatvorimo Gvantanamo" - ali nije lako ocistiti g00vna koja je napravio GWB sa njegovom neo-con ekipom.

Takodje, isto i za raketni stit i stopiranje programa postavljanja raketa u istocnoj Evropi - covek je vrlo jasno prekinuo tu zajebanciju. Nije morao, stavise ucinio bi veliku uslugu svojoj vojnoj ekipi.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

crowder
beograd,srbija

Član broj: 226944
Poruke: 126
77.46.244.*



+3 Profil

icon Re: Nobelova nagrada Baraku Obami09.10.2009. u 15:32 - pre 177 meseci
Ja mislim-kao što su to i sugerisali iz ovog komiteta za dodelu Nobelove nagrade-da je Obama
više dobio nagradu za ono što tek namerava da uradi,kao jedno ohrabrenje da nastavi sa onim što je
započeo i obećao..Činjenica je da su sa njegovim dolaskom, u svetu počeli da duvaju mnogo povoljniji vetrovi
i svi su se osetili više relaksirano..
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
77.46.242.*



+726 Profil

icon Re: Nobelova nagrada Baraku Obami09.10.2009. u 15:43 - pre 177 meseci
Slazem se sa Ivanom, ali to je jos uglavnom samo prica, prica, pricica.
Obama je najjaci na recima. I da je stvarno sve ucinio sto je rekao, ja ne vidim
kakve veze ima ukidanje ilegalnog zatvora sa mirotvorstvom ?
I da je stvarno hteo, zatvorio bi ga za minut, on ima ta ovlascenja.
Ili ukidanje protivraketnog stita. Taj stit je smesan i neefektivan to je samo politicka farsa i
izivljavanje hladnoratovske struje u americkoj vojsci.
Uostalom danas rusi i ameri nisu ludi da se porokaju atomkama, zasto bi to radili...
A, koliko se secam zauzeo je ostriji kurs ka Rusiji od Busha. Mirotvorac?

To sto je glasao protiv rata u Iraku, pa koliko je jos demokratskih senatora to ucinilo ?

Nemam ja nista protiv Obame, covek prica svasta pozitivno, ali da vec dobije Nobela,
posle ni godinu dana predsednikovanja Amerikom, to je jos jedna devalvacije te nagrade.

Coveka svi proglasise Mesijom, Kenedijem, Deda Mrazom, Mecom Dobicem, a nije ni zasukao rukave.
Najvece promene je rekao da ce doneti na unutrasnjem planu, a spoljnopoliticki i Bush je najavio
povlacenje iz Iraka, kakvo je to mirotvorstvo, osvajacki rat gotov, a sad su upali u gradjanski, pa beze.

U Avganistanu je povecao broj trupa. Ako vec neces da ih ostavis na miru, to bi i ja uradio,
ako cu da ratujem, onda da ih ugazim.

Mirotvorstvo je za mene da izvrsis pritisak na one koji ratuju da predju na pregovore i pomognes
unesrecenoj deci i civilima.

On treba da dobije Nobela za brending i marketing, totalno je promenio nacin kako ljudi vide USA.
Tog Nobela je zasluzio 120%.

Ali kad pogledam ko je sve dobio tu nagradu, zao mi je sto gubi vreme kucajuci :(
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Nobelova nagrada Baraku Obami09.10.2009. u 15:45 - pre 177 meseci
Generalno, danas su "najtopliji" odnosi sa Rusijom u posljednjih nekoliko, vjerovatno decenija, u nazad, a takvoj situaciji mozemo, ponajvise, zahvaliti Obami koji dijalogom pokusava da rijesi sto je vise moguce problema i koji je spreman na kompromise. Da nema velikih pritisaka naroda na racun popustanja SAD-a, vjerovatno bi otisao i korak dalje. Pored toga, aktivno radi na povlacenju vojske iz Iraka, al' je i Izraelcima malo uzdrmao samopouzdanje i umanjio podrsku.

E sada, da li je to dovoljno za Nobelovu nagradu - ne znam, al' znam da nije tako crn kao sto neki pokusavaju da ga predstave.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Nobelova nagrada Baraku Obami09.10.2009. u 15:48 - pre 177 meseci
Citat:

I da je stvarno hteo, zatvorio bi ga za minut, on ima ta ovlascenja.


Pa zatvoriti nije problem - problem je sta sa tim ljudima unutra, a Obami bi svaku gresku natovarlil na vrat. Upravo je zbog toga najveca komplikacija. Neke od njih zemlje odakle su ih pokupili nece da prime, neke od njih bi zemlje odakle su dosli roknule (Ujgure) itd...

Gvantanamo ce biti zatvoren - samo se radi na tome da se gluposti koje je napravio GWB resi na najbolji nacin.

Slazem se da Obami nije trebalo dati Nobelovu nagradu za mir - mozda kada prestane da bude predsednik USA i kada se iskristalise sta je uradio.

Problem je sto je cela ta ideja Nobelove nagrade za mir idiotska - i ispolitizirana, tako da ovo sa Obamom zapravo na skali idiotizma i nije tako lose u poredjenju sa nekim Al Gorom ili Dalaj Lamom.

Takodje, obratite paznju na Obamin odnos prema Iranu - i kako se poslednja kriza hendluje na civilizovan nacin - ocigledno je pao dil izmedju USA i Rusije oko hendlovanja Irana, i kako je Iran momentalno prihvatio inspekciju kada su im otkrili novo postrojenje....

A onda se setite Busha, Dika Cejnija, Ramsfelda i ostale "ekipe" - do sada bi vec bombardovali Iran, da je ostala takva grupa idiota na vlasti.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Nobelova nagrada Baraku Obami09.10.2009. u 15:57 - pre 177 meseci
A, sta mislite koliko ce jos dugo izdrzati bez pokretanja novog rata?
Vjerujete li da do kraja Obaminog mandata stvarno nece biti novih "intervencija"? :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nobelova nagrada Baraku Obami

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13177 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.