Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Memorijska kartica i kompjuter! POMOĆ!

[es] :: Storage :: Memorijska kartica i kompjuter! POMOĆ!

[ Pregleda: 2520 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bonitea
Nemam
Nigde

Član broj: 316735
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Memorijska kartica i kompjuter! POMOĆ!06.08.2013. u 15:37 - pre 130 meseci
Pozdrav ljudi,

Imam problem, i nadam se da ćete mi pomoći. Pre nekoliko dana sam pomoću čitača memorijske prebacio neke slike na nju.
Kada sam je prvi put vratio, slike su bile tu-bez problema ih je očitao. Ali, drugi put mi se desilo da kompijuter ne može da ih očita, odnosno otzvori mem, i tu stoji samo 1 falj, sa nepoznatom ekstenzijom, i čudnim nazivom.

Šta bi tu moglo da bude problem? Memorijska kartica je micro SD 2gb.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Memorijska kartica i kompjuter! POMOĆ!07.08.2013. u 17:18 - pre 130 meseci
Kako se tacno zvao taj jedan fajl i koja je bila ekstenzija? Postoji malware koji inficira flash memorije ukljucujuci SD kartice ciji simpotmi mogu biti slicni onome sto si opisao... U tom slucaju slike mogu biti u skrivenoj fascikli koju ces tek videti kad u Windows-u podesis da se vide sakriveni i sistemski fajlovi. Naravno ne mora da znaci da je problem malware, ali od necega treba poceti
 
Odgovor na temu

bonitea
Nemam
Nigde

Član broj: 316735
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Memorijska kartica i kompjuter! POMOĆ!07.08.2013. u 18:31 - pre 130 meseci
Zvao se ''USBCCIIfü.'' , s tim šüto ovo 2. C u nazivu ima kukicu ispod (nisam mogao da nađem na tastaturi taj znak)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Memorijska kartica i kompjuter! POMOĆ!07.08.2013. u 22:17 - pre 130 meseci
Izgleda da je ipak sd kartica problem a ne malware... Prvo probaj da ocistis kontakte SD kartice na primer sa papirnatom maramicom blago natopljenom izopropil alkoholom. Ako nemas pristup izopropil alkoholu, moze medicinski alkohol ili medicinski benzin...
 
Odgovor na temu

bonitea
Nemam
Nigde

Član broj: 316735
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Memorijska kartica i kompjuter! POMOĆ!08.08.2013. u 00:18 - pre 130 meseci
Ok, probaću, pa javim.

U međuvremenu, probao sa programima za recovery (PC inspector smart recovery i PhotoRescue), očita slike, ali većina slika je oštećena. Kada se gledaju u folderu, umanjeno, deluju ok, neke od njih, kada se otvore, budu izdeljene na nejednake pravougaonike, i u svakom pravougaoniku dominira određena boja. Odnosno, na slikama se samo nazire šta je na njima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Memorijska kartica i kompjuter! POMOĆ!

[ Pregleda: 2520 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.