Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft.Office.Interop.Excel Open metod ne otvara Excel koji sadrži macro-e

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Microsoft.Office.Interop.Excel Open metod ne otvara Excel koji sadrži macro-e

[ Pregleda: 3328 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kaleboyzz
Miodrag Sekulić
.NET developer

Član broj: 175106
Poruke: 31
46.240.192.*



+2 Profil

icon Microsoft.Office.Interop.Excel Open metod ne otvara Excel koji sadrži macro-e06.08.2013. u 14:29 - pre 130 meseci
Pozdrav svima,

imam sledeći problem: na nekoj lokaciji na računaru postoji Excel fajl koji sadrži macro-e, isti otvorim koristeći Microsoft.Office.Interop.Excel, paste-ujem nekakve podatke u isti i snimim fajl na istoj lokaciji, ali pod različitim nazivom (manje bitan detalj).

To sve savršeno radi na mojoj lokalnoj mašini.

Kada prebacim kod na server, koji ima instaliran identičan Office, sa Enable-ovanim VBA, prilikom otvaranja excel fajla javi mi sledeći exception:
"The Visual Basic for Applications (VBA) macros in this workbook are corrupted and have been deleted. The macro corruption most likely exists in the current file. To recover the macros, open a backup copy of this file if you have one".

Na svim forumima kao rešenje ističu reinstalaciju Office-a, a da pritom VBA bude enabled. Tako je Office inicijalno i instaliran.
Naravno, dodao sam prava user-u IUSR_naziv_kompa (u pitanju je Windows Server 2003).

Ima li neko ideju šta bi moglo biti?
 
Odgovor na temu

kaleboyzz
Miodrag Sekulić
.NET developer

Član broj: 175106
Poruke: 31
46.240.192.*



+2 Profil

icon Re: Microsoft.Office.Interop.Excel Open metod ne otvara Excel koji sadrži macro-e14.08.2013. u 10:59 - pre 129 meseci
Da pojednostavim problem. Kada aplikacija otvara Excel fajl i "piše po njemu" koristeći ASP.NET web server, nema nikakvih problema. Ali kad se postavi na IIS 6, onda se javi taj problem.
Što se tiče prava na samom fajlu dodata su za sve "moguće" user-e: Everyone, IUSR_nazivračunara, IIS_WPG group. I na sve akcije nad fajlom.
 
Odgovor na temu

kaleboyzz
Miodrag Sekulić
.NET developer

Član broj: 175106
Poruke: 31
46.240.192.*



+2 Profil

icon Re: Microsoft.Office.Interop.Excel Open metod ne otvara Excel koji sadrži macro-e28.08.2013. u 10:44 - pre 129 meseci
Evo rešenja!

Podešavanje Excel Application komponente
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Microsoft.Office.Interop.Excel Open metod ne otvara Excel koji sadrži macro-e

[ Pregleda: 3328 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.