Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kompatibilnost open office i microsoft office excel

[es] :: Office :: Excel :: kompatibilnost open office i microsoft office excel

[ Pregleda: 3333 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NinaSu
Subotica

Član broj: 189562
Poruke: 47
*.suonline.net.



+1 Profil

icon kompatibilnost open office i microsoft office excel17.12.2008. u 16:33 - pre 186 meseci
Pozdrav ljudi!

Treba mi vasa pomoc jer nemam ideju u chemu je problem.

Naime, na poslu koristim open office, a kuci microsoft office...a problem je sledeci.

Na poslu sam napravila excel fajl vrlo jednostavan...neki spisak. Fajl je prvobitno sacuvan kao *.ods jer moj shef insistira na toj ekstenziji. E sad ja zamolim kolegu da mi poshalje taj fajl u *.xls ekstenziji ali ne mogu da ga otvorim na microsoft office excel-u, i ne razumem zashto. Jer neke fajlove koje sam pravila na poslu i donela na usb-u kutji, rade bez problema.

Verujem da je nekima ovo pitanje glupo...i verovatno je odgovor prost da ne moze vishe...ali ja ne znam u chemu je problem.


Unapred hvala na pomotji.


Pozdrav
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: kompatibilnost open office i microsoft office excel17.12.2008. u 16:40 - pre 186 meseci
Zašto i kod kuće uz MS Office ne instaliraš i OpenOffice.org? Druga varijanta je da u MS Office instaliraš dodatak za otvaranje dokumenata u otvorenom dokument-formatu (.odt, .ods,...) http://www.sun.com/software/star/odf_plugin/

Što se konkretnog dokumenta tiče, da kolega nije samo preimenovao datoteku iz .ods u .xls umesto da je otvori u OOo i odabere File > Save As (Datoteka > Sačuvaj kao) i tamo onda odabere MS Excel format? To bi mogao biti uzrok problema.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

NinaSu
Subotica

Član broj: 189562
Poruke: 47
*.suonline.net.



+1 Profil

icon Re: kompatibilnost open office i microsoft office excel17.12.2008. u 17:19 - pre 186 meseci
Dobro pitanje....instaliratju verovatno i kuci open office...ali dosad nisam imala potrebe...

Ne bi me chudilo da je kolega samo preimenovao fajl....proveritju sutra...ako je samo to caka...dobitje ribanje....

U svakom sluchaju hvala na odgovoru. :)


Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: kompatibilnost open office i microsoft office excel

[ Pregleda: 3333 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.