Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u inostranstvo kao programer sa srednjom školom?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u inostranstvo kao programer sa srednjom školom?

[ Pregleda: 2066 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

f1driver
freelancer
freelancer
Srbija

Član broj: 316646
Poruke: 1
*.exe-net.net.



Profil

icon Emigracija u inostranstvo kao programer sa srednjom školom?02.08.2013. u 21:08 - pre 130 meseci
Pozdrav svim forumašima i članovima ove sjajne zajednice!!

Želeo bih da znam da li se može emigrirati u inostranstvo (svejedno da li je Severna Amerika ili EU) ako imate samo srednju školu a radno iskistvo vam je isključivo freelancing i portfolio koji ste putem istog tog freelancing-a izgradili?? Da li bi me neki od poslodavaca uvažio, ili bih morao da jurim razne IT sertifikate da makar neki papir imam u svom CV-u?

Oko ovoga dosta lupam glavu, jer sa jedne strane svi oglasi koje sam video za rad u inostranom IT sektoru traže fakultetsku diplomu, a s druge strane isti ti stranci se ubiše pišući po forumima i portalima da fakultetska diploma ne znači automatski i da je dotična osoba bolji programer od nekoga koji je samouk i ima veliko iskustvo i kapira stvari. I navode se primeri dosta ljudi koji su uspeli na zapadu upasti kao developeri, dizajneri, database administratori a da nisu imali faks.


Hvala svima unapred !!!


To be the second one is to be the first one to lose.
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u inostranstvo kao programer sa srednjom školom?02.08.2013. u 22:51 - pre 130 meseci
Nemoj uopste da se tripujes od diploma ili nekih zvanja jer ne mora nista da znaci, svakako da moze pomoci ali nije presudno. Ono sto se trazi je znanje. Ja sam otprilike na istom kao i ti pa sam se malo raspitivao i informisao i zakljucak je da nema pravila. E sad ima tu dosta stvari, zavisi gde hoces, sta konkretno znas da radis, koliko je to znanje koje posedujes itd. itd. itd.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u inostranstvo kao programer sa srednjom školom?

[ Pregleda: 2066 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.