Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Plata profesora u strucnoj skoli?

[es] :: Vodič za posao :: Plata profesora u strucnoj skoli?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19038 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

touch_master

Član broj: 201523
Poruke: 165
*.mbb.telenor.rs.



+16 Profil

icon Plata profesora u strucnoj skoli?02.08.2013. u 00:34 - pre 129 meseci
Pozdrav!

Da li neko zna kolika je sada trenutno u 2013. godini plata prosvetnog radnika?

Konkretno me interesuje strucna muzicka skola?

Ako ima prosvetnih radnika ili nekog ko zna molim da napise?

 
Odgovor na temu

touch_master

Član broj: 201523
Poruke: 165
*.mbb.telenor.rs.



+16 Profil

icon Re: Plata profesora u strucnoj skoli?02.08.2013. u 14:23 - pre 129 meseci
Ima li zivih ili ne?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Plata profesora u strucnoj skoli?02.08.2013. u 14:49 - pre 129 meseci
Mislim da je plata oko 50.000, možda koju hiljadu manje za početnike.
 
Odgovor na temu

touch_master

Član broj: 201523
Poruke: 165
*.mbb.telenor.rs.



+16 Profil

icon Re: Plata profesora u strucnoj skoli?02.08.2013. u 16:20 - pre 129 meseci
Hvala na odgovoru!

Kako znas da je 50000, jel poznajes nekog ili??? Ili si cuo od nekog a taj poznaje nekog itd...?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Plata profesora u strucnoj skoli?02.08.2013. u 16:31 - pre 129 meseci
To je opštepoznati podatak, naravno podrazumeva se da je fond časova pun (ili veći). Za manji fond plata je srazmerno manja.

Ali najbolje da pitaš u konkretnoj školi, to je javan podatak koji bi morali da ti saopšte.
 
Odgovor na temu

touch_master

Član broj: 201523
Poruke: 165
*.mbb.telenor.rs.



+16 Profil

icon Re: Plata profesora u strucnoj skoli?02.08.2013. u 17:11 - pre 129 meseci
Morali bi da saopste ali nece.. to se krije tako dobro da je nemoguce saznati. Niko konkretno ne zna... Ali ja se sve nadam da je u strucnim skolama kao sto je muzicka plata veca...
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+266 Profil

icon Re: Plata profesora u strucnoj skoli?02.08.2013. u 18:23 - pre 129 meseci
A što bi tamo bila veća plata? Ako je privatna škola ajd OK ,neka gazda daje koliko god hoće, ali ne vidim razloga da se plate koje idu iz istog ministarstva razlikuju za istu st.spremu i isti fond časova.
 
Odgovor na temu

touch_master

Član broj: 201523
Poruke: 165
*.mbb.telenor.rs.



+16 Profil

icon Re: Plata profesora u strucnoj skoli?02.08.2013. u 18:36 - pre 129 meseci
Pa ne znam bas koliko si potrefio poredjenje jer u opstini covek koji ima NIZU STRUCNU spremu prima vecu platu od onog koji ima visu strucnu spremu... aplate iz istog budzeta. Naravno zbog funkcije, ALI............ strucna skola je slozices se STRUCNIJA od obicne osnovne i srednje i zato treba biti visa plata? Zar ne?
 
Odgovor na temu

Chojba

Član broj: 238529
Poruke: 200
*.adsl.eunet.rs.



+75 Profil

icon Re: Plata profesora u strucnoj skoli?02.08.2013. u 20:01 - pre 129 meseci
A po kom kriterijumu je nastavnik koji je zavrsio muzicku akademiju strucniji od nastavnika koji je zavrsio matematiku/istoriju/filozofiju/psihologiju/biologiju...

Strucniji je nastavnik koji je zaista profesor, odnosno recimo asistent ili profesor sa nekog fakulteta koji recimo predaje programiranje u specijalnom matematickom odeljenju za nadarene...

A strucne srednje skole su koliko ja znam SVE koje nisu gimnazije... svaka za odredjenu struku... a gimnazije neretko imaju najjaci kadar, tako da ne vidim zasto uzdises svoju struku u nebo...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Plata profesora u strucnoj skoli?02.08.2013. u 20:11 - pre 129 meseci
Da li trazis odgovor za osnovnu muzicku ili muzicku skolu,odnosno prosvetni radnik zaposlen u osnovnoj , srednjoj skoli

ili na fakultetu?!Skola JE privatna ili drzavna?
 
Odgovor na temu

touch_master

Član broj: 201523
Poruke: 165
*.mbb.telenor.rs.



+16 Profil

icon Re: Plata profesora u strucnoj skoli?02.08.2013. u 20:19 - pre 129 meseci

COJBA:

Prvo nisam rekao koja je moja struka i ne uzdizem ..

ali interesuje me sta ces da kazes na ovo...
STRUCNA SKOLA ocigldno da ne znas sta je...

U osnovnoj skoli, srednjoj i gimnaziji postoji MUZICKA KULTURA,... to sta se tu predaje je smesno U ODNOSU na nizu i srednju MUZICKU SKOLU - STRUCNU SKOLU... tamo se uci instrument, teorija, pevanje itd...

Tako da, u muzicku skolu ne mogu da ide oni koji nisu talentovani, i logicno po tome, jer u muzickoj skoli rade oni koji su strucniji (profesor instrumenta, komponovanje itd..) od onih koji predaju OBICNU muzicku kulturu, logicno po tome profesori su strucniji i treba da imaju vecu platu.

Sta ti tu nije jasno?
 
Odgovor na temu

Chojba

Član broj: 238529
Poruke: 200
*.adsl.eunet.rs.



+75 Profil

icon Re: Plata profesora u strucnoj skoli?02.08.2013. u 20:57 - pre 129 meseci
Ok, mozda nije tvoja struka, ali i dalje je uzdizes...

STRUCNA SKOLA tacno znam sta je - muzicka, gradjevinska, elektrotehnicka, saobracajna, prehrambena...

Muzicka kultura u "obicnim skolama" je smesna prema strucnoj muzickoj skoli, isto kao sto je arhitektura(koja se mozda pominje u umetnickoj, onoj za crtanje/slikanje) smesna prema arhitekturi koja se uci u gradjevinskoj skoli...

Shvati, osim ako u toj muzickoj skoli ne predaje doktor nauka(ne znam koja je titula muzicke akademije, mozda ista?), taj nastavnik je istog ranga kao i bilo koji drugi nastavnik koji predaje bilo sta drugo... te ne vidim razlog da bude vise placen.

Takodje, mnogi koji zavrse muzicku/umetnicku na kraju upisu "obicne fakultete", pa je njihov talenat u globalu uporediv sa talentom matematicara koji ide u prirodno-matematicki smer gimnazije, ali je nedovoljno talentovan da bi isao u specijalno matematicko odeljenje...

Ista nejasno?
 
Odgovor na temu

touch_master

Član broj: 201523
Poruke: 165
*.mbb.telenor.rs.



+16 Profil

icon Re: Plata profesora u strucnoj skoli?02.08.2013. u 21:16 - pre 129 meseci
Poredis matematiku i umetnost, kao nebo i zemlja...

Jel postoje kod nas specijalne matematicke skole? Muzicka skola u Cupriji za "extremno" talentovane postoji.

Blago meni, ako hoces da poredis sa matematikom koju moze realno svako da nauci i zato se i predaje u osnovnim skolama a i mora da je nauci..... ne mozes da je poredis sa muzickom jer u muzicku ne mozes da se upises ako ne znas da sviras a da bi naucio da sviras treba ti talenat. I ona nije obavezna kao sto je i matematika,, a kod nas nisam cuo da postoji posebna matematicka skola.

Za umetnost je neophodan talenat, a matematiku svako moze da nauci (sem extremno teskoh tamo nekih resavanja formula itd.. ali to vazi isto i za umetnost, slikanje teskih dela, sviranje itd...) to je cinjenica i ispod toga nema dalje. Zato plate strucnim skolama kao sto je umetnost treba biti veca plata.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Plata profesora u strucnoj skoli?02.08.2013. u 21:22 - pre 129 meseci
Prijatelju, nemoj više, molim te...
 
Odgovor na temu

touch_master

Član broj: 201523
Poruke: 165
*.mbb.telenor.rs.



+16 Profil

icon Re: Plata profesora u strucnoj skoli?02.08.2013. u 21:29 - pre 129 meseci
Znam istina boli. TEsko je prihvatiti a i niko i ne zeli da prihvati da je prosecan i netalenovan - kao sto je vecina populacije.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Plata profesora u strucnoj skoli?02.08.2013. u 21:35 - pre 129 meseci
Citat:
touch_master:
Poredis matematiku i umetnost, kao nebo i zemlja...

Jel postoje kod nas specijalne matematicke skole? Muzicka skola u Cupriji za "extremno" talentovane postoji.

Blago meni, ako hoces da poredis sa matematikom koju moze realno svako da nauci i zato se i predaje u osnovnim skolama a i mora da je nauci..... ne mozes da je poredis sa muzickom jer u muzicku ne mozes da se upises ako ne znas da sviras a da bi naucio da sviras treba ti talenat. I ona nije obavezna kao sto je i matematika,, a kod nas nisam cuo da postoji posebna matematicka skola.

Za umetnost je neophodan talenat, a matematiku svako moze da nauci (sem extremno teskoh tamo nekih resavanja formula itd.. ali to vazi isto i za umetnost, slikanje teskih dela, sviranje itd...) to je cinjenica i ispod toga nema dalje. Zato plate strucnim skolama kao sto je umetnost treba biti veca plata.


Npr.

http://mg.edu.rs/

itd. Pre nego što počneš da... ne kažem šta... informiši se (i suzdrži se od "extremno teskoh, tamo nekih resavanja formula itd...", rečenica, ovako, niko te ne uzima zaozbiljno).

P.S. I srpski jezik može svako da nauči, pa nekima očigledno ne ide.

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Plata profesora u strucnoj skoli?02.08.2013. u 21:39 - pre 129 meseci
@ touch_master
Dječače moj, ja sam previše star da se mješam u te stvari, ali... Normalno je da je većina prosečna, jer to je, pobogu, i definicija proseka: ono što je svojstveno većini. Uostalom, da si manje muzicirao a više se bavio matematikom, to bi već znao. Jesi li ti muzičar? Nisi, a?
A to za talenat, tu nisi u pravu. Evo, čak i ti imaš neki talenat. Samo treba da ga otkriješ.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Plata profesora u strucnoj skoli?02.08.2013. u 21:59 - pre 129 meseci
Citat:
touch_master:  a kod nas nisam cuo da postoji posebna matematicka skola.


Nisi čuo, znači ne postoji, sjajno
 
Odgovor na temu

touch_master

Član broj: 201523
Poruke: 165
*.mbb.telenor.rs.



+16 Profil

icon Re: Plata profesora u strucnoj skoli?02.08.2013. u 22:15 - pre 129 meseci
Sve sto sam rekao poredio sam sa osnovnom skolom i srednjom... talenat ili darovitost postoji na raznim poljima, matematika, muzika, slikarstvo, jezik itd

Tema je bila plate u strucnim skolama... i one trebaju biti vece jer smo strucniji on matematicara u osnovnoj skoli itd... onaj ko se ne slaze sa tim i smatra da je to uzdizanje taj moze da se obesi i postedi planetu zatucanosti.

A ti stariji (SlobaBgd) sto si rekao da je svako talentovan za nesto, pa jeste, ti si mozda talentovan za provlacenje konca kroz iglu.
Talenat se otkriva rano u detinjstvu ili kasnije u zivotu... ali da bi se talenat razvio neophodno je poceti rano.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Plata profesora u strucnoj skoli?02.08.2013. u 22:27 - pre 129 meseci
Ako sebe smatraš stručnijim od tog profesora matematike, izvoli, probaj da radiš kao profesor matematike. Po kom kriteruju porediš ko je "stručniji"?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Plata profesora u strucnoj skoli?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19038 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.