Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa König 5.1 zvučnom karticom

[es] :: Ostali hardver :: Problem sa König 5.1 zvučnom karticom

[ Pregleda: 2280 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+19 Profil

icon Problem sa König 5.1 zvučnom karticom24.07.2013. u 21:02 - pre 130 meseci
Imam smetnje na integrisanoj zvučnoj kartici na matičnoj, čuje se pomeranje miša, skrolovanje, itd. Kupim pci zvučnu 5.1 Konig, i
bukvalno isto. Svi isti šumovi, zujanje itd. Medjutim, glavni problem je što se nakon njene instalacije više neće ugasiti računar. Kliknem na shut down, i on se restartuje. Hoće da se isključi jedino pritiskom i držanjem power tastera na kućištu. Kada izvadim karticu iz slota, računar se normalno isključuje.
Dakle, dva problema, smetnje i isključivanje kompjutera. Probao sam sve verzije drajvera, ispitao uzemljenje, menjao produžni, itd., itd... (uzemljenje i produzni sam ispitivao zbog smetnji u zvuku, naravno)

[Ovu poruku je menjao Prescott dana 24.07.2013. u 22:14 GMT+1]
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
Odgovor na temu

savgardns
Novi Sad

Član broj: 34957
Poruke: 339
*.server.co.yu.

Sajt: www.nanoprobe.co.rs


+7 Profil

icon Re: Problem sa König 5.1 zvučnom karticom25.07.2013. u 09:46 - pre 130 meseci
Nisi napisao koja je maticna ploca u pitanju (tj. konfiguracija) i koji OS.
Probaj da mute-ujes sve ulaze, nekada oce fidbek da ide s ulaza za mic ili line in-a. To krcanje sam imao pre 100 god na nekoj maticnoj ploci, resio ga iskljucivanjem bus masteringa u biosu. Ne znam da li te opcije uopste postoje na novijim kompovima, jer je ovo bio neki PIII.
A zasto nece da se ugasi, probaj da uninstaliras drivere za zvucnu pa vidi da li ce onda da se gasi, ako nece idi u safe mode pa probaj odatle da ga ugasis.
Poz
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Problem sa König 5.1 zvučnom karticom26.07.2013. u 19:00 - pre 130 meseci
Bilo bi lepo da saznamo malo vise detalja o problematicnoj konfiguraciji... Na prvi pogled problemi mogu da budu matcna ploca i/ili napajanje...
 
Odgovor na temu

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Problem sa König 5.1 zvučnom karticom26.07.2013. u 22:55 - pre 130 meseci
Relativno novija konfiguracija, ploca koju imam vec 2 god. i od kupovine ima taj problem sa zvukom. Dakle MSI g41m-p28, Intel Q9400, 2x2 GB ddr3, napajanje LC 600 W. Windows XP 32 bit. Svi drajveri poslednje verzije itd. Pre njega su bila 2 druga napajanja, i sa njima je bio isti slucaj. Dakle u startu je zvucalo tako. Zvuk je konstantan, nije samo kad pomeras misa, ili skrolujes, minimiziras prozor (taj zvuk je kao spejs satl) vec ne prestaje. Malopre sam kuvao kafu, i smejacete se, ali zvuk je kao kad vri voda. Konstantno krkljanje, nije ostrog zvuka vec tupo, priguseno. Plus kad pomeris misa, i sl. cujes ekstra zujanje uz sve to. Neverovatno da ni sa pci zvucnom nista ne dobija. Ajde da razumem da je integrusa pokupila smetnje, ploca je mikro atx, i nije neki kvalitet, ali nisam ocekivao to i na pci slotu. Pre toga sam imao slucaj sa monitorom, nov, kupljen uz taj komp, kod njega su se javljale tanke linije koje titraju neprestano, ali se vide samo na sivim ili crnim povrsinama, neprimetne su na drugim bojama, i dugo ih nisam ni primecivao, tek kad sam prisao blizu do monitora vidim da povrsina bukvalno treperi. Citajuci neke forume video da moze (izmedju ostalog) da bude do loseg uzemljenja. Cim sam prelepio selotejpom (za prvu pomoc) preko metalnog dela koji je za uzemljenje na utikacu od kabla za monitor, to titranje je prestalo. I do dan danas se nije javilo, ali od tad drzim kisobran na njemu kad grmi. Medjutim, kad sam to isto probao sa kablom napajanja od kompjutera, to nije imalo efekta na zvuk. Integrusa je by VIA VT1708S, Flexible 7.1-channel audio , Compliant with Azalia 1.0 spec...ako sam dobro video.
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Problem sa König 5.1 zvučnom karticom27.07.2013. u 16:07 - pre 130 meseci
1. Te smetnje pri skrolovanju i pomeranju misa su vrlo cest problem sa integrisanim zvukom, i sa jeftinim PCI audio karticama, kod skoro svake konfiguracije. To i ne svrstavam pod probleme.

2. Sto se tice PCI audio kartice i nemogucnosti gasenja racunara kad je montiras... Da li si je probao na oba PCI slota na ploci?
 
Odgovor na temu

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.adsl.eunet.rs.



+19 Profil

icon Re: Problem sa König 5.1 zvučnom karticom27.07.2013. u 18:38 - pre 130 meseci
Probao sam drugi PCI, cim sam gurnuo karticu kompjuter se upalio. Znaci, ugasio sam ga pre umetanja kartice, (start, shut down) ali je ostao ustekan u produzni kabl (nisam vadio utikac, i nisam iskljucio prekidac na produznom i na napajanju, dakle bilo je napona). Znaci da on pri umetanju u bilo koji PCI dobije neki divlji signal i ukljuci se. Inace, nisam imao taj problem sa grafickom karticom, odn. PCI ex slotom. Mislim da bih trebao ovu zvucnu da probam na drugoj ploci odn. kompjuteru da bih determinisao da li je do moje ploce ili do nje. Zaboravio sam da kazem da drajveri nisu ni bili instalirani.

[Ovu poruku je menjao Prescott dana 27.07.2013. u 20:30 GMT+1]
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Problem sa König 5.1 zvučnom karticom27.07.2013. u 19:09 - pre 130 meseci
OK. Pred tog paljenja pri montiranju, kako radi kartica u drugom PCI slotu? Inace kad se montiraju PCI kartice treba iscupati naponski kabl kako se ne bi desavali takvi problemi. Takodje bi bilo dobro da od nekoga pozajmis neku drugu PCI audio karticu da vidis da li je problem ploca ili König PCI kartica.
 
Odgovor na temu

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Problem sa König 5.1 zvučnom karticom28.07.2013. u 01:21 - pre 130 meseci
Uzecu ovih dana tv karticu pa cu probati. Po logici stvari, ako nije dobra ploca, bice problem sa bilo kojom PCI karticom. Inace, sad sam probao da sve istekam iz struje, pa da ubacim karticu i ista stvar. Pali se kompjuter sam. Kartica radi normalno u drugom PCI slotu, ali se kompjuter ne gasi, kao i kod prvog slota. Jedna stvar, 3,5 mm dzek od zvucnika cim prislonis na metalnu plocicu koja ide uz plocu (montira se na kuciste da pokrije otvor) on ima iste smetnje, isto krkljanje, itd. To izgleda masa pravi problem sa zvukom. Dovoljno je vrhom dzeka da pipnes bilo gde na metal (neofarban deo) i zvucnik zuji identicno kao i kad je ceo dzek u ploci.
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Problem sa König 5.1 zvučnom karticom

[ Pregleda: 2280 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.