Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Računar pri paljenu "zastane" pa onda nastavi sa paljenjem normalno

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Računar pri paljenu "zastane" pa onda nastavi sa paljenjem normalno

[ Pregleda: 1433 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BorisHenry
Henry Boris

Član broj: 217012
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Računar pri paljenu "zastane" pa onda nastavi sa paljenjem normalno23.07.2013. u 16:59 - pre 130 meseci
Pozdrav,

Otvorio sam temu zato što ću izluditi više zbog krajnje gluposti koja iako je ništa ipak me irtitira. Zbog toga sam odlučio da vam se obratim u nadi da ću nekako uspeti da rešim problem, svima koji mi odgovore unapred se zahvaljujem na uloženom trudu. Problem je sledeći:

Pre neki dan sam skupio neke delove od računara nešto kupio nešto imam i sklopio solidan kompijuter za moje uslove, sve to lepo radi samo me muči jedna jedina caka. Pri paljenu računara kad naponski kabl uključim u napajanje i hoću da stisnem dugme za paljenje. Računar se lepo počne paliti 2 sec, nakon toga zastane na 1-2 sec (svi kuleri koji su počeli da se vrte zastanu i pocnu se gasiti) i onda odjednom se računar počne opet paliti kuleri se počinju okretati i sistem se normalno diže i dalje sve funkcionise najnormalnije.

Kada ponovo ugasim računar, resetujem ga ili bilo šta slično računar se pali normalno bez tog zastajkivanja, sve dok ponove ne izvadim naponski kabl iz napajanje i uključim ga posle par sekundi nazad, tada opet zastane na sec i onda nastavi sve normalno.

Mene sad to muči da izludim, znam da je sitnica ali ne mogu je podneti, sve sam živo pokušavao naravno odma mi je napajanje palo na pamet kao najlogičnije rešenje jer sam svestan da nije uopšte jako, ali kad sam stavio drugo doduše iste jačine 400w isto se ponašalo.

Zato sam pokušao izvadio i graficku, i sve optičke uredjaje i hard disk, i memoriju. Ostavio samo procesor i matičnu ploču i opet se desilo isto pri palenju kuleri se počeli okretati zastali i onda kasnije nastavili vrtiti, zato sad mislim da nije napajanje u pitanju jer ne moguće da ne može pokreniti samo procesor i matičnu normalno bez ikakvih drugih komponenti. Konfiguracija: AMD x4 2,2ghz , 2gb rama, hd 80gb, dvd, i grafika nvidia 210

Hvala svima unapred...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-13.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: Računar pri paljenu "zastane" pa onda nastavi sa paljenjem normalno24.07.2013. u 22:08 - pre 129 meseci
Imam Chieftecovo napajanje od 750W, i ista se stvar desava kad racunar iskljucim iz struje (izvadim napojni kabl) i ponovo ukljucim. Mislis da me to tangira? Ni najmanje da budem iskren. Ako racunar pored tog "problema" dobro radi, ne bih se na tvom mestu preterano sikirao. Nista mu nije
 
Odgovor na temu

BorisHenry
Henry Boris

Član broj: 217012
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Računar pri paljenu "zastane" pa onda nastavi sa paljenjem normalno24.07.2013. u 22:47 - pre 129 meseci
Ma da i ja sam odlučio da se ne zamaram sa time, dok kod dobro radi nemam zašto da se nerviram.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Računar pri paljenu "zastane" pa onda nastavi sa paljenjem normalno

[ Pregleda: 1433 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.