Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba mi pomoc za pitanje iz EIGPR-a

[es] :: Enterprise Networking :: Treba mi pomoc za pitanje iz EIGPR-a

[ Pregleda: 2297 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

medolino89
darko pantelic
student
ict
beograd

Član broj: 316187
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Treba mi pomoc za pitanje iz EIGPR-a12.07.2013. u 19:47 - pre 130 meseci
jeli moze neko da mi objasni sta je FC iz EIGPR-a? Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Danko_C
Sabac-NSad

Član broj: 24156
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Treba mi pomoc za pitanje iz EIGPR-a12.07.2013. u 20:41 - pre 130 meseci
Ako EIGRP ruter ima vise mogucih ruta do odredisne mreze, koristi se FS kao alternativna ruta za slučaj da ruta u ip tabeli padne, i da ne bi doslo do stvaranja petlje u EIGRP procesu prilikom izbora alternativne rute. Izbor FS (feasible successor) rute se bira na osnovu uslova izvodljivosti FC (feasibility condition). Ako je prijavljena udaljenost RD (reported distance) non-successor rute manja od FD (feasible distance), ruta postaje feasible successor ruta tj. ruter proglasava postojecu RD kao rutu koja ce biti FS ruta.

Nadam se da sam pomogao!
 
Odgovor na temu

medolino89
darko pantelic
student
ict
beograd

Član broj: 316187
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Treba mi pomoc za pitanje iz EIGPR-a12.07.2013. u 23:00 - pre 130 meseci
hvala
 
Odgovor na temu

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Treba mi pomoc za pitanje iz EIGPR-a14.07.2013. u 20:46 - pre 130 meseci
Jedna od moci EIGRP je u stvari upravo spomenuta FS, zasto, pa nju DUAL (algoritam za izracunavanje loop-free topologije) svrstava kao backup route, ako Sucsesor route padne, DUAL nece pokrenuti nanovo algoritam, nego ce koristiti FS, pa ce je iz Topology tabele, prebaci u Routing tabelu kao Sucsesor :), to je i razlog zasto je tipa EIGRP brzi od OSPF, jer na svaku promenu topologije OSPF pokrece protokol, koji ima za cilj ponovno izracunavanje loop free topologije slanjem LSA, LSU, i LSR (s tim da se na to moze uticati koriscenjem sumarizacije, zona....etc), zasto ovo spominjem, OSPF je protokol poput mape sveta, svaki router ima svoje vidjenje celokupne mreze (area kojoj pripada) i ima svoj "nacin" da dodje do destinacije, ako jedna route ka destinaciji pane, a postoji vec u startu druga u bazi tj LSDB, OSPF ipak opet pokrece algoritam...a EIGRP usled pada route koristi FS :)
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

dragansar
Sarajevo

Član broj: 84903
Poruke: 612
*.paleol.net.

Sajt: https://nf-tel.com


+22 Profil

icon Re: Treba mi pomoc za pitanje iz EIGPR-a15.07.2013. u 11:43 - pre 130 meseci
Simpatican primjer:
Ako koristis VoIP i pricas na telefon sa nekom destinacijom, a pri tome imas dvije putanje do iste...ili ti do izlaza prema istoj...i u mrezi je EIGRP..i predpostavimo da ti veza koju koristis "pukne" i EIGRP ubaci FS kao Sucsesor....ti to neces ni osjetiti, jer ce se to toliko brzo odviti u dijelicu sekunde.

A ako bi bila ista situacija sa OSPF-om veza bi ti se prekinula i sacekao bi par sekundi dok bi se backup ruta uvrstila...
Šaka
 
Odgovor na temu

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
217.65.192.*



+22 Profil

icon Re: Treba mi pomoc za pitanje iz EIGPR-a16.07.2013. u 12:29 - pre 130 meseci
Meni je fascinantno da nije mogucnost backup ubacena u OSPF, jer on ima citavu mapu u LSDB, i ako dodje do pucanja route, malo je verovatno ocekivati da bi sledeca najprestiznija route takodje bila down... koliko znam Cisco je dao zajednici EIGRP, doduse jedan deo je ostao pod njegovom nadleznoscu, do sada se u mrezama, barem je meni to receno od strane mog profesora sa cisco akademije, najcesce koristila kombinacijam OSPF/HSRP
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Treba mi pomoc za pitanje iz EIGPR-a

[ Pregleda: 2297 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.