Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporuka za izbor DBMS-a

[es] :: PHP :: Preporuka za izbor DBMS-a

[ Pregleda: 2508 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

infob

Član broj: 144678
Poruke: 34
87.250.104.*



Profil

icon Preporuka za izbor DBMS-a05.08.2007. u 10:55 - pre 203 meseci
Pozdrav svima! Ova tema bi, mozda, mogla da ide i u dio "Baze podataka", jer je pitanje u vezi izbora DBMS-a ali posto pretpostavljam da ce te "Programiranje" prije posjetiti upravo Vi, iskusniji u radu sa PHP-om, zato pitanje i postavljam ovdje.
Naime, treba da napravim "Bazu podataka prodavnice mjesovite robe" (maloprodaja, veleprodaja) u nekom od DBMS-ova, a Web aplikaciju, koja treba da pristupa i operise sa istom, da napravim u PHP-u (mislim da je verzija 5 o.k.).
Pitanje je, koji od DBMS-ova preporucujete za koristenje? Pod tim podrazumijevam da mi kazete iz iskustva svojeg ili tudjeg, a ne generalizovano: "PHP dobro ide sa MySQL-om" i sl.
Hvala puno svima!
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Preporuka za izbor DBMS-a05.08.2007. u 11:05 - pre 203 meseci
Uzmes bazu za koju imas instaliranu ekstenziju u php-u, i u kojoj znas da radis. Dzaba ti bilo koja baza ako php ne moze da se poveze na nju ili ti ne znas kako da pravis upite i vadis podatke.

I da,
"PHP dobro ide sa MySQL-om" :)
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

karas

Član broj: 5574
Poruke: 482
*.202.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Preporuka za izbor DBMS-a05.08.2007. u 11:55 - pre 203 meseci
Razmotri i PostgreSQL, pod Linuxom stabilno radi, dokumentacija je dobra, moje preporuke za ovu bazu.
Sveti Avgustin: "Dobar hrišćanin treba da se kloni matematičara i svih onih koji daju lažna proročanstva. Postoji opasnost da su matematičari već sklopili pakt sa Đavolom, da pomrače čovekov um i da ga okuju okovima pakla."
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Preporuka za izbor DBMS-a05.08.2007. u 12:01 - pre 203 meseci
karas,
pod linuxom radi dobro i oracle, i db2, i druge baze, pa ne znaci da on zna da radi pod njima, niti da ima php koji je instaliran sa podrskom za postgresql ili bilo koju drugu. POd windozama moze da koristi i postgres (ima i za windoze) a moze i ms sql server, koliko se secam php moze da radi i sa njim, pa cak i sa access-om (ako to mozemo nazvati dbms-om).

Inace, sto se tice postgres-a, i moja preporuka za ovu bazu (iako ja nisam radio sa njom, ali znam neke koji jesu, doduse kombinacija postgres/java)
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

infob

Član broj: 144678
Poruke: 34
87.250.104.*



Profil

icon Re: Preporuka za izbor DBMS-a05.08.2007. u 13:34 - pre 203 meseci
Hvala na odgovorima!
Cuo sam da, u koliko bi izbor DBMS-a bio MySQL, moze da se koristi kombinacija: Navicat + NuSphere. Navodno, u paketu "NuSphere" se dobije Apache, MySQL i PHP editor, pa kako Vam to izgleda?
 
Odgovor na temu

karas

Član broj: 5574
Poruke: 482
*.40.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Preporuka za izbor DBMS-a05.08.2007. u 19:39 - pre 203 meseci
@Jbyn4e
Nije naveo ima li ograničenja prilikom izbora.:)

@infob
NuSphere nije besplatan, ne znam da li ti je ta stavka presudna.
Sveti Avgustin: "Dobar hrišćanin treba da se kloni matematičara i svih onih koji daju lažna proročanstva. Postoji opasnost da su matematičari već sklopili pakt sa Đavolom, da pomrače čovekov um i da ga okuju okovima pakla."
 
Odgovor na temu

infob

Član broj: 144678
Poruke: 34
87.250.104.*



Profil

icon Re: Preporuka za izbor DBMS-a05.08.2007. u 20:29 - pre 203 meseci
Stavka je presudna ali sam nasao "free" verziju, tako da i nije ;)
Ako nije problem, mozete li prokomentarisati navedenu kombinaciju?
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Preporuka za izbor DBMS-a

[ Pregleda: 2508 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.