Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 45132 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toleander
J2EE Developer
Beograd, Srbija

Član broj: 21230
Poruke: 116
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta14.03.2004. u 08:47 - pre 244 meseci
Ja sam svojevremeno postavio pitanje koliki su carina i porez ako narucim foto-aparat preko Neta. Kako nije bilo odgovora, a pretpostavljam da ima ljudi koje to zanima evo informacije iz prve ruke:) Daklem, platio sam 10% carine na osnovicu (cena aparata + isporuka), onda jos 20% na osnovicu + carinu, i na kraju jos taksu, obradu i obrasce (235 + 200 + 40 dinara, fiksno). Samo mi nije jasno cemu carina, kao da stite domacu industriju digitalnih foto-aparata?!
Esse Quam Videri
 
Odgovor na temu

abc

Član broj: 22897
Poruke: 145
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta21.03.2004. u 17:22 - pre 244 meseci
Evo dva karakteristicna pitanja sa sajta www.carinskatarifa.com koja govore skoro sve:

PITANJE1:
Naručio bih preko e-maila digitalni fotoaparat koji je ujedno i web camera za PC u vrednosti od 200 USD i platio bih Visa clasic kreditnom karticom. Zanima me da li bi platio carinu i koliko, napominjem da je digitalni fotoaparat iz Amerike (Kalifornija).
ODGOVOR1:
S obzirom na to da uvozite predmet čija nabavna vrednost nije veća od 3.000 dolara, platićete carinu po jedinstvenoj carinskoj stopi od 10%.


PITANJE2:
Ukoliko kao fizičko lice naručim digitalni fotoaparat putem web site-a (iz SAD-a), uz proveru da ga dotična firma isporučuje na Beogradski aerodrom, kolike bi ukupne troškove (porez i carina) mogao da očekujem?
ODGOVOR2:
Platićete carinu carinskoj stopi od 10% (za vrednost robe do 3.000 USD plaća se carina po jedinstvenoj carinskoj stopi od 10%, a ako je vrednost robe veća od tog iznosa po stopi iz carinske tarife, koja je u ovom konkretnom slučaju takođe 10%). Uz to ćete platiti i carinsku evidenciju od 0,5%. Na vrednost fotoaparata (carinsku osnovicu) uvećanu za iznos plaćene carine i dažbine platićete porez na promet od 20%. Na ovaj način ukupne dažbine će te platiti u iznosu od oko 33%.

Ostalo je jos jedino koliki su troskovi transporta putem DHL-a (ili pak moze i nekim jeftinijim ali sigurnim putem) ?
 
Odgovor na temu

toleander
J2EE Developer
Beograd, Srbija

Član broj: 21230
Poruke: 116
*.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta22.03.2004. u 08:51 - pre 244 meseci
Opet odgovor iz pve ruke:-) Meni ja aparat poslat Global Express Mail-om. 1kg tezine, rok isporuke 5-7 dana, cca $65 isporuka. Za UPS su mi rekli da ne salje u Srbiju?! Inace, za Bosnu su mi rekli da bi kostalo oko $110, a FedEx oko $140. Sve je stiglo regularno, izgleda da se nasi postari popravljaju, mada nema garancija da ce bas svaki paket doci tamo gde treba:(
Esse Quam Videri
 
Odgovor na temu

dlalic
Novi Sad

Član broj: 24116
Poruke: 374



+118 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta28.04.2004. u 11:16 - pre 243 meseci
pre nekih dva meseca sam u domacim racunarskim novinama procitao pismo ogorcenog lika koji je porucio bezicnu tastaturu i misa. Paket mu je stigao iscepan, bez misa. U propratnim papirima je uredno napisana tezina posiljke. Odgovor na zalbu je bio da je "paket KALIRAO!!!, sto se cesto desava.." Zato oprezzzz!!!
 
Odgovor na temu

bakalov
Aleksandar Bakalov
Zrenjanin

Član broj: 18385
Poruke: 16
*.teleportgroup.net.

ICQ: 38101472


Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta08.05.2004. u 00:47 - pre 242 meseci
Ja sam kupio digtalni pre oko godinu dana preko neta.
Stigao je bez problema za oko nedelju dana, nije bilo govora o tako ekstremnim cenama postarine ~60$, mene je postarina preko UPSP -a kostala oko 13$!!!
Stiglo sve regularno u Zrenjanin. Naravno postojale su i neke opcije da stigne narednog dana ali to je kostalo prilicno a meni se nije bas toliko zurilo, ali...
 
Odgovor na temu

toleander
J2EE Developer
Beograd, Srbija

Član broj: 21230
Poruke: 116
*.consulting.tehnicom.com



+1 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta18.05.2004. u 12:56 - pre 242 meseci
Citat:
bakalov:
Ja sam kupio digtalni pre oko godinu dana preko neta.
Stigao je bez problema za oko nedelju dana, nije bilo govora o tako ekstremnim cenama postarine ~60$, mene je postarina preko UPSP -a kostala oko 13$!!!
Stiglo sve regularno u Zrenjanin. Naravno postojale su i neke opcije da stigne narednog dana ali to je kostalo prilicno a meni se nije bas toliko zurilo, ali...


Zavisi sigurno od velicine paketa, roka isporuke i zemlje odakle salju... Moj paket je isao iz NY, 1kg, i isporuka je bila 5-7 dana. Postojala je i varijanta od 2-3 nedelje za nekih $40, ali meni se zurilo;-)
Esse Quam Videri
 
Odgovor na temu

Interactive Media

Član broj: 23021
Poruke: 9
*.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta29.05.2004. u 01:31 - pre 242 meseci
UPS express - od SC (South Carolina) do Srbije - 2kg - 5 dana - $120
U ovu cenu je uslo i osiguranje paketa od nestanka, loma, itd. Inace, osiguranje je (samo) $10, tako da mislim da se osiguranje isplati ako se salje veca vrednost paketa, posebno ako se uzme u obzir:
Citat:
dlalic:...Paket mu je stigao iscepan, bez misa. U propratnim papirima je uredno napisana tezina posiljke. Odgovor na zalbu je bio da je "paket KALIRAO!!!, sto se cesto desava.." Zato oprezzzz!!!
 
Odgovor na temu

Interactive Media

Član broj: 23021
Poruke: 9
212.200.94.*



Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta17.06.2004. u 15:05 - pre 241 meseci
Carina vise nije 10% (odavno), vec je 5%. Poreza naravno(samo mi nije jasno koga stite sa porezom na ovu robu - nase proizvodjace???), 20% na vrenost robe + carina, pa zatim takse, obrasci, takse, spediter...itd. I na kraju, foto-aparat izadje skoro isto kao da sam ga kupio kod nas, u mom slucaju "ustedeo" sam 15% od vrednosti foto-aparata kod nas.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta17.06.2004. u 16:46 - pre 241 meseci
Citat:
Carina vise nije 10% (odavno), vec je 5%.

Nije to isto za fizicka i pravna lica. Pravna lica placaju carinu prema nekom... da ga tako nazovem tarifnom cenovniku, 1%-25% zavisno od vrste robe (za vecinu kompjuterske opreme 5%), a fizicka lica na sve valjda placaju po jedinstvenoj stopi koja je poslednji put kad sam proveravao bila 10%.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Interactive Media

Član broj: 23021
Poruke: 9
212.200.94.*



Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta02.07.2004. u 20:41 - pre 240 meseci
Citat:
pctel: 1%-25% zavisno od vrste robe (za vecinu kompjuterske opreme 5%), a fizicka lica na sve valjda placaju po jedinstvenoj stopi koja je poslednji put kad sam proveravao bila 10%.


Naravno, carina je razlicita u zavisnosti od vrste robe, ali ovde je rec bila o digitalnim foto aparatima. A sto se tice toga, carina je 5% . Foto aparat mi je stigao pre jedno mesec dana, tako da sam siguran u tu informaciju.
 
Odgovor na temu

dacha
Kragujevac

Član broj: 3291
Poruke: 148
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta02.08.2004. u 02:42 - pre 239 meseci
Kada se vec prica o ovome, vidi se da je porez najveci namet u ovom slucaju. Ako bi mi prijatelj iz US poslao aparat (znaci, ne kupujem ga), jasno je da bi platio carinu, a da li i porez?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Interactive Media

Član broj: 23021
Poruke: 9
212.200.94.*



Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta06.08.2004. u 22:35 - pre 239 meseci
Citat:
dacha: Kada se vec prica o ovome, vidi se da je porez najveci namet u ovom slucaju. Ako bi mi prijatelj iz US poslao aparat (znaci, ne kupujem ga), jasno je da bi platio carinu, a da li i porez?

Pozdrav


Isti slucaj... bez obzira dal dobijas na poklon ili kupujes, placas porezu i carinu. Jedino ne znam koliko se i sta placa ako je vrednost manja tj. u granicama dozvoljenog unosa robe(valjda je dozvoljena vrednost 100-150$... nesto tako). Valjda se ne placa nista... nisam siguran.
 
Odgovor na temu

tantor
moonze-konza

Član broj: 6390
Poruke: 189
*.beocity.net



Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta27.08.2004. u 17:53 - pre 239 meseci
idite na www.bhphotovideo.com To je neka ``radnjica`` u USA i lepo pita gde da salje robu i pita te kojom kompanijom zelis da ti se isporuci roba. Ima i cenovnik isporuke, u zavisnosti od zemlje.
ko zna zna
ko ne zna 2
 
Odgovor na temu

Arrow
Arrow Sat Team
Beograd

Član broj: 2774
Poruke: 704
*.verat.net



+4 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta08.09.2004. u 02:47 - pre 238 meseci
Moja iskustva od aprila meseca govore o nekih 33% carine i poreza od ukupne vrednosti.

Ali najvise me je iznerviralo to sto su mi naplatili i 33% na cenu usluge DHL-a !!!
Verovali ili ne.


Ima li ko sta da kaze na tu temu?



Arrow
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta08.09.2004. u 12:27 - pre 238 meseci
Da, to sa putnim troskovima je uobicajena pojava, ti jos imas srece, zamisli da si uvozio npr. kupus iz holandije pa ti 10 tona kosta 500 EUR-a, a prevoz 2000 EUR-a, morao bi carinu i porez da platis na svih 2500 EUR-a
Takvi su propisi...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Jynx
Petar Lotrean
Smederevo

Član broj: 22794
Poruke: 33
*.27.eunet.yu



Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta11.09.2004. u 21:02 - pre 238 meseci
Isto tako imas i satove sa ugradjenom memorijom (mp3 watches) iz austrije koji mogu da se naruce preko neta (160 evra) ali kad biras zemlju u koju treb da ti posalju (SCG) ono kosta 42 evra vise. Inace to su satovi "Laks" www.laks.com (ili tako nesto)
 
Odgovor na temu

alazovic
Aleksandar Lazovic
Kraljevo

Član broj: 29363
Poruke: 76
*.tron-inter.net.

Sajt: www.kraljevo.com


Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta30.01.2005. u 13:30 - pre 233 meseci
Trebalo bi da mi covek iz Amerike sledece nedelje posalje dig. fotoaparat. Njegova cena tamo je oko $150. On ga je vec kupio i treba da mi ga spakuje i da posalje postom.

Pitanje: da li se i takva roba carini, da li to onda spada u polovnu robu, da li on treba da napise vrednost na paketu i koliku? Jel' jos uvek vazi ono "do $100 se ne carini"?

E, da, da li on treba da izvadi aparat iz kutije pa da ga spakuje ponovo, da bas izgleda polovno, ako bi se paket otvarao na carini?

Pozdrav, Aleksandar

Hvala na odgovorima...

..............................
Life will find the way...
..............................
Dobrodosli u Kraljevo http://www.kraljevo.com , Garmin mapa Grčke http://adventure.kraljevo.com/greece
 
Odgovor na temu

zei
bgd

Član broj: 40123
Poruke: 196
195.250.120.*



Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta01.02.2005. u 17:03 - pre 233 meseci
sta god da radis naplatice ti carinu 33%
osim ako ti neko ne donese i naravno da prodje kroz zelenu zonu pod uslovom da ga ne uhvate (kazna ide i deset puta vise od cene robe koji prenosi)
druga mogucnost je da strani drzavljanin privremeno uveze taj fotoaparat i da ti ga ostavi samo tu moras da se raspitas koliko i sta jer ne znam tacno koliko moze dugo to da traje....
 
Odgovor na temu

tvrdjava333
tvrdjava333
Serbia

Član broj: 17136
Poruke: 27
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta06.02.2005. u 15:38 - pre 233 meseci
Ja sam narucio DVD uredjaj preko net-a. Kostao je oko 130 USD a carina je bila oko 300 din.(5 USD). Stigao na kucnu adresu iz Houston-a. (tj. ja preuzeo u posti). Paket je bio tezak oko 3 kg (15x30x40cm). Kupio sam preko e-buy-a...

Pre toga mp3 player iz Hong Konga, kostao 65 EUR, carine nije bilo ali on je dosta manjih gabarita stao je u vecu kovertu u futroli slicnoj onim za naocare.

Eto to su moja iskustva...

Pozdrav !!!
 
Odgovor na temu

PeterTosh
Bozicnik Marjan
Srbija,Vojvodina,N.Pazova

Član broj: 49350
Poruke: 196
195.252.103.*

Sajt: www.sveta-petka.org


Profil

icon Re: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta05.03.2005. u 20:43 - pre 232 meseci
Kakva je sad situacija sa carinom i ostalim dazbinama, ako se recimo A510 (oko 180$) naruci preko NETa? Koliko moze ukupno da izadje?
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Carina i porez prilikom narucivanja preko Neta

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 45132 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.