Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ugradnja pojacala u kompjuter

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Ugradnja pojacala u kompjuter

[ Pregleda: 2423 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kobraaa

Član broj: 300221
Poruke: 94
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Ugradnja pojacala u kompjuter30.06.2013. u 21:21 - pre 130 meseci
Imam problem.. Pokusavao sam sa ugradnjom pojacavaca u kuciste kompjutera i primetio sam da svako pojacalo ima smetnje kada se prikljuci na napajanje kompjutera.. Primecujem cak i da se na izlazu cuje cak i ocitavanje lasera, a cela grana napajanja je bila ukljucena samo u pojacalo. Ima li nekog resenja?
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Ugradnja pojacala u kompjuter30.06.2013. u 23:02 - pre 130 meseci
Malo je nejasna svrha ovakve kombinacije ,ali na brzinu, pc napajanje nema dovoljno dobru filtraciju da bi se koristilo kao napajanje za pojacala, takodje kapacitet kondenzatora moze da bude problem za pojacalo. Te grane od napajanja su vezane u istu tacku u napajanju (ne sve, ali one koje se koriste za externe uredjaje, vecina jeste). Najbolje bi bilo da dovedes nezavisno napajanje, pojacalo da oklopish, tj. ubacis u sopstvenu metalno kuciste ako kojim slucajem nije.

 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-5.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Ugradnja pojacala u kompjuter30.06.2013. u 23:15 - pre 130 meseci
Citat:
kobraaa:
Imam problem.. Pokusavao sam sa ugradnjom pojacavaca u kuciste kompjutera i primetio sam da svako pojacalo ima smetnje kada se prikljuci na napajanje kompjutera.. Primecujem cak i da se na izlazu cuje cak i ocitavanje lasera, a cela grana napajanja je bila ukljucena samo u pojacalo. Ima li nekog resenja?


I ne pokušavaj tako nešto.

Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

kobraaa

Član broj: 300221
Poruke: 94
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Ugradnja pojacala u kompjuter01.07.2013. u 15:23 - pre 130 meseci
Mislim da sam negde procitao da je neko uspeo sa tim ali ne secam se gde pa sam hteo i ja da pokusam. Imam ja na pojacalu dobre elektrolite ali ima puno smetnji, moguce i da je zato sto ovaj tda ima preveliko pojacanje pa radi i kao predpojacalo, kada stavim neki jaci otpor na ulaz smetnje se smanje ali opet mi nije to to... Ovo sam hteo da pokusam jer je veoma zanimljivo da iz kompjutera direktno ide kabli za zvucnike i da to gruva nekih dvadesetak vati... Bez dodatnih uredjaja i stubova delovalo mi je kao dobra ideja ali izgleda da je neostvariva. Moracu da nabavim trafo ali sve to onda duplira cenu svega toga.
 
Odgovor na temu

mm-tech
Beograd

Član broj: 158365
Poruke: 376
5.134.105.*



+6 Profil

icon Re: Ugradnja pojacala u kompjuter14.07.2013. u 08:43 - pre 130 meseci
To moze da se uradi, i radjeno je, samo je pitanje cemu sve to ? Dodatni izvor grejanja u kucistu nije bas preporucljiv.
http://www.erc.ro/index_e.php?p=pc_audio_e
http://www.marchandelec.com/pm48.html

A bio je pre par godina u Infoelektronici kompletan projekat pojacavaca ( mislim da je bio petokanalni ), pa mozes da potrazis.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Ugradnja pojacala u kompjuter

[ Pregleda: 2423 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.