Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa aktiviranjem JavaScript-a pri odredjenoj rezoluciji

[es] :: Javascript i AJAX :: Problem sa aktiviranjem JavaScript-a pri odredjenoj rezoluciji

[ Pregleda: 1021 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jovana_87_Bg
Jovana Nikolic
Student

Član broj: 295039
Poruke: 53
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Problem sa aktiviranjem JavaScript-a pri odredjenoj rezoluciji24.06.2013. u 09:53 - pre 131 meseci
E ovako, imam jedan problem. Nikako mi ne polazi za rukom da aktiviram jedan mali JS kod, pro odredjenoj rezoluciji bez refresh-ovanja strane. KOD:

Code:

$(document).ready(function(){
if ($(window).width() < 760) {    
$('#scrollbar1').attr("id",'');
}
});


Nakon sto sirina strane bude manja od 760px id scrollbar1 treba da dobije vrednost " ". E sad ovo lepo funkcionise ali nakon REFRESH-ovanja strane. Mada meni je potrebno da kada korisnik smanjuje browser da se kod automatski aktivira bez refreshovanja. Pokusala sam sa $(windows).resize ali nisam uspela. Jel ima neko ideju?
 
Odgovor na temu

deZio
Inđija

Član broj: 150608
Poruke: 345
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Problem sa aktiviranjem JavaScript-a pri odredjenoj rezoluciji24.06.2013. u 12:14 - pre 131 meseci
Probaj ovako nešto:

Code:

function promeni_attr_id() {
    if ($(window).width() < 760) {    
         $('#scrollbar1').attr("id",'');
     }
}

$(document).ready(promeni_attr_id);
$(window).resize(promeni_attr_id);


Mada kad ti se stranica učita i prvi put ti se izvrši kod, više ne možeš koristiti $('#scrollbar1') jer si pri ready ID promenila, tj. obrisala. Bolje dodaj klasu tom tagu, pa onda u JS upravljaj tim tagom preko klase jer jedino tako možeš menjati ID a da ti ostane da možeš pristupiti i dalje tom tagu, npr. ovako:

Code:

function promeni_attr_id() {
    if ($(window).width() < 760) {    
         $('.scrollbar1').attr("id",'');
     }
}

$(document).ready(promeni_attr_id);
$(window).resize(promeni_attr_id);
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+33 Profil

icon Re: Problem sa aktiviranjem JavaScript-a pri odredjenoj rezoluciji24.06.2013. u 12:19 - pre 131 meseci
Aj' nam kaži šta tačno treba da uradiš, jer takve stvari se mnogo efikasnije rešavaju preko CSS media query-a. Na taj način ne moraš da misliš na to šta će se desiti nakon resize-ovanje ekrana, jer će o tome voditi računa sâm browser.
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: Problem sa aktiviranjem JavaScript-a pri odredjenoj rezoluciji

[ Pregleda: 1021 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.