Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless ruter-problem

[es] :: Wireless :: Wireless ruter-problem

[ Pregleda: 1391 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Niksi84
Ninic Nikola

Član broj: 241496
Poruke: 92
178.79.22.*



+1 Profil

icon Wireless ruter-problem12.06.2013. u 23:36 - pre 131 meseci
Evo ovako:Imam dva wireless rutera kojima ne mogu da priđem preko njihovih default ip adresa...Znači,resetovao sam ih,svašta im radio i ništa..A rade...E sada,logično pretpostavljam da im je neko uneo drugačiji firmware sa drugim ip adresama za pristup po defaultu a ja ne znam koje su te ip adrese i zato na reset ne mogu da im priđem..Ono što me zanima,da li postoji neki softver,program,da se vide koje su te ip adrese na tim ruterima,da bih mogao da im priđem,tj.uđem u meni?Ili da ih direktno flešujem pomoću nekog programa sa firmware-om sa nekog njihovog oficijelnog sajta i onda da uđem u njihov meni po defaultu?Mnogo mi je bitno ovo da završim,pa ako neko zna način,neka se javi...Unapred zahvalan na pomoći...
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: Wireless ruter-problem13.06.2013. u 07:30 - pre 131 meseci
jedino nisi napisao koji su ruteri u pitanju:)
Kada su ruteri dostupni ljudima, administratori mreža obično disejbluju reset dugme... ko zna posao to uradi softverski a ima i onih koji odleme mikroprekidač (lično video i nisam mogao da dođem sebi)...
rešenje ti je serijski port, ssh, putty ako si vičan tome... ako ne, batali priču...
možeš i da ga prikačiš na komp pa ako imaš sreće sa Angry IP scanner-om (ili sa arp -a) probaš da mu nađeš default IP adresu i onda bruteforce (hygra)... ali sve je to jedno veliko ALI...
 
Odgovor na temu

Niksi84
Ninic Nikola

Član broj: 241496
Poruke: 92
178.79.22.*



+1 Profil

icon Re: Wireless ruter-problem13.06.2013. u 13:07 - pre 131 meseci
Uspeo sam da na jednom od njih uđem...Model je:Linksys WRT54GL v1.1...Preko ip adrese 192.168.1.32...E sada kada u njegovom meniju probam da pristupim nekoj opciji,on mi traži username/password...Našao sam da je po default-u root/admin ili samo admin...Ali on neće tako da mi dopusti da idem po njegovim opcijama čak ni po default-u,ni posle reset-a...Pa da,to me zanima,da uradim softverski ili bilo kako god,snašao bih se sigurno,samo da mi objasniš postupak...Evo slike sa firmware-om ovog kome delimično pristupam a zeza me kako sam naveo gore u tekstu:

[Ovu poruku je menjao Niksi84 dana 13.06.2013. u 14:29 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Wireless ruter-problem13.06.2013. u 17:29 - pre 131 meseci
upucan je ddwrt... i ti uopšte i ne pristupaš ruteru nego je to infostrana... kada želiš nešto da promeniš on ti traži user/pass..
probaj da uradiš takozvani hard reset (30/30/30)... držiš reset dugme 30 sekundi (nabodeš čačkalicu) pa isključiš uređaj iz struje (ne puštajući reset dugme) i tako isključen držiš 30 sekundi, pa uključiš (opet ne puštajući reset dugme) i držiš 30 sek... nakon toga pristupaš sa root/admin na 192.168.1.1
 
Odgovor na temu

Niksi84
Ninic Nikola

Član broj: 241496
Poruke: 92
178.79.22.*



+1 Profil

icon Re: Wireless ruter-problem19.06.2013. u 13:37 - pre 131 meseci
Uradio sam ga tako što sam mu preko programa linksys uneo drugi firmware...Video sam da u meniju ovog firmware-a postoji opcija "disable reset buton",što znači da je možda bila isključena ta opcija na prethodnom firmware-u pa zato mu nije pomagao ni reset ni hard reset...;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless ruter-problem

[ Pregleda: 1391 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.